Jump to content

Взаимозаменяемост на двигатели при Ауди 80 Б3 и Б4?


kostadin aleksiev

Recommended Posts

Здравейте,отварям темата защото имам нужда от помощ за смяна на двигателя на Б4-ката си.Историята е следната:има Б4-ка авант quattro с не безизвестният АЦЕ мотор.Колицата е доста читава но двигателя ми дава доста ядове и нямам време и желание да се занимавам с него че вече честно казано ми писва!Искам да сложа възможно най-не претенциозен и капризен двигател,като съм се спрял на 1.8 NE или 1.6 TDi и двата от Б3.Общо взето не развивам високи скорости така че вървежът не основен приоритет,а и колата се кара извън градът 15 пъти в годината,основното е градско.Основното ми притеснение е има ли разлика в захващането на двигателите при Б3 и Б4 и в моя случай това на което съм се спрял ще пасне ли на ск.кутия?

Предварително благодаря на отзовалите се!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да паснат. 

Но за друго се включвам в темата - колкото и да не е приоритет вървежа, с тези мотори, куатро и тежкото купе на Б4 колата ще умре.

Помисли за 1.9Д (1Z го има в Б4...или направо AFN). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторна инсталация от АБК с колектор от и дюзи от АБФ или има и друг вариант?АБК-то не е ли с датчик колянов вал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е с датчик на коляновия вал. Трябват ти дюзи от АБК, инсталация от АБК, дебитомер от АБК, дросел от АБК, горивна рейка от напречен 1.8Т, удължения за дюзите на стругар, всмукатела от АЦЕ (дросела пасва) и така

 

Те ги и мойте 5 лв. - аз имах нужда от ремонт на двигателя и за това направих АБК-то с 16 клапана. Последното мнение на 1-ва страница. Второ масло ще сменям 20 000 км вече кара моята сглобка :)



 

Редактирано от Sklepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако те интересува по-голям мотор знам един 2,6 напълно окомплектован, още е на колата и е в движение ;)

Мога да те свържа с продавача 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митака ще каже как се е държало куатрото с АВТ мотора -2000 куб 90 кс моноинжекция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Държеше се така, че вече отдавна е история и на неговото място е 1.8 тръц

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или ел. инжекцион или 100 % газифициране и забравяш за проблемите с механичния инжекцион на иначе доста здравия АЦЕ.

Ако искаш имам едно ПДФ с инфо събрано от форума за прехода АЦЕ-АБФ, че и аз бях тръгнал по тоя път но чакайки да се скапе инжекциона продадох колата:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...
На 20.12.2016 г. at 22:03, Sklepi написа:

Не е с датчик на коляновия вал. Трябват ти дюзи от АБК, инсталация от АБК, дебитомер от АБК, дросел от АБК, горивна рейка от напречен 1.8Т, удължения за дюзите на стругар, всмукатела от АЦЕ (дросела пасва) и така

 

Те ги и мойте 5 лв. - аз имах нужда от ремонт на двигателя и за това направих АБК-то с 16 клапана. Последното мнение на 1-ва страница. Второ масло ще сменям 20 000 км вече кара моята сглобка :)



 

А дали, евентуално, могат да се напаснат дюзи от 3.2 VR6 Audi A3 8p в всмукателния колектор на ACE-то, че ми изпаднаха на оферта. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VBI  А изобщо има ли възможност някакви ел. дюзи да влязат и как би се случило това? Искам да минавам на ел. инжекция с megasquirt управление.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@barz4eva Доколкото знам могат да се поставят от ABK двигател (той е с ел. инжекцион), но не знам какво друго е необходимо да се направи, дали не трябва да се смени и главата? Трябва да се порови в интернет за готови проекти с MegaSquirt.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@VBI Реално интервенцията си е подобна на това да си го направиш с АБК инжекцион, с разликата, че слагаш електроника megasquirt а не диджифант. Доста съм прочел за интервенцията, просто ми беше интересно дали вместо АБК инжектори мога да използвам тези от 3.2, защото такива имам под ръка. 😃

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@barz4eva  Не можеш, 3.2 е FSI технология с друго налягане и смесообразуване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.2 в 8р не е фси. Ако има номера на дюзите може да провери какъв стандарт са и колко кубикови са. Тогава ще разбере дали са подходящи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...