Jump to content

Система за разпознаване на пътни знаци


fantancho

Recommended Posts

Здравейте,

 

От няколко дни, от както си взех 4G-то, се опитвам да видя системата за разпознаване на пътни знаци в акция. Уви - неуспешно. Колата има такава система, това го проверих по кодировката на VIN-a. Системата е активирана през Car systems. Когато натисна бутона от лявата страна на волана за да избера какво да виждам на FIS-a имам опция Speed limit ...нещо си (не помня точното наименование). След като го избера, на FIS-a ми се появява съобщение, че системата е "out of operational area".

Някой има ли идея какво трябва да се направи? Да не би да трябва да ъпдейт-на MMI? Гледам, че версията е стара ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎21‎.‎12‎.‎2016‎ г. at 0:11, congo написа:

Трябва параметризация на 8E Image Processing

 

Това нищо не ми говори - можеш ли да ми разкажеш малко по-подробно какво означава това и/или как следва да се направи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип сам в София - да.

 

Разполагам с VCDS 12.12 и Bosch KTS 540, както и 3 халета сервиз :D

 

Възможно е, да не е активна - да. Затова попитах :). Автомобила е взет от официално представителство на Ауди Германия.

 

Ще погледна утре тези модули и ще пиша кодировката.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, нямам VCP. Не ми остана време да я закача и да видя модула днес. Утре се надявам да успея.

Другата седмица през някой от работните дни ок ли е да се видим да го погледнеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

26-ти няма да съм в София ... на 27-ми се прибирам до 29-ти.

После чак от 09.01 ще съм там.

Ако не е удобно другата седмица, ще ти пиша по-натам, когато е удобно.

 

Благодаря, все пак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8E - VAG # 4G0 907 107 E

Това е номера на модула.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Хммммм много странно. След като влязъх в модула и видях номера му отидох през VCDS-а на Output Tests, след което пробвах с опцията Traffic sign display in instrument cluster. Отговора в софтуера беше Refused by control module - message 7F 2F 13. В същото време обаче на дисплея на FIS-а ми се появиха някакви знаци, а опцията за разчитане на знаци вече казва - Spees limit display: currently restricted.

След като изключих контакта и включих отново на колата вече като избера от FIS-а Speed limit display ми казва No speed limit detected.

Цялото това е доста странно поведение. Да разбирам ли че вече е активно???? Баси странното - утре ще я покарам да видя има ли резултат изобщо.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Update: След около 5 мин на контакт в това положение отново връща Speed limit dispaly: outside operational area. Вероятно е обвързано с навито по локация и за БГ сигурно не е активно - в книжката пишеше да се провери дали е налично за съответната държава, та сигурно за БГ не е.

Ако все пак някой има идеи - целият съм в слух ;-)

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Говорих с хора от Порше запад и доколкото разбрах проблема е в липса на връзка със сателита на Ауди. Щели да пускат и сателитна връзка за източна Европа , но това е само на етап "намерения".Системите на навигация, сателитна връзка с Ауди, разпознаване на знаци и др. Работят в синхрон и липсата ва някой от тях ще води до неразпознаване на пътните знаци.

Много тъпо решение, можеше да измислят да се изключват някой от системните изисквания и да може да работи и в нашия регион!

Между другото за братята руснаци работи! :))

 

http://www.audi-club.ru/index.php?threads/raspoznovanie-dorozhnyx-znakov.440597/

Редактирано от icebobo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

До никъде колега ... горе долу стигнах до този извод, който са ти казали от Порше. Тези системи работят в синхрон и ако някоя от тях липсва просто не работи системата за разпознаване на пътни знаци. Това обяснява и защо след определени държави системата се активира ... Иначе е удобно, особено в чужбина ... ако си пропуснал да видиш някой знак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...
  • 2 months later...

И мен ме интересува този въпрос. Имам системата, но не работи. Колега също има и не му работи, но като в карал в Германия е работила (и при мен и него колата е А6). В същото време видях Q7 , на която системата работи.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Вече писах, системата използва нави картата за default ограниченията за всяка една отсечка. Върху тях гледа камерата за знаци и ги показва, като камерата има превез над картата. Лъже се там да работи, но без картата работи тъпо, караш на 80 по околовръстното, слизаш от него и си на 50, но знак за 50 няма да видиш, съответно си държи 80ката още мнооого време, което обезсмисля цялата работа. Да ти кажа, по-скоро си мисля да хвана един от адвокатите ми да пусне една жалба е европейския съюз срещу Ауди за дискриминация, защото продават продукт в ЕУ с различно качество в различни държави. То това не работи, TМC-то не работи, лайв трафик информацията не работи, нищо че ми е подновен лиценза до 2020 ми на майка ви премиума..нали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всеки гпс може да съобщава ограниченията.

Аз го позлвам редовно в чужбина. Интересното е, че и гпс-а в БГ половината ограничения не ги знае или знае такива, каквито няма. И на запад ми се е случвало, но много рядко.

 

Не знам защо се занимавате с навигацията в колата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Здравейте,

И аз съм пред същия казус, автомобила е S8 4H 2013.

Имам системата налична като екстра, но не работи в България - също получавам съобщението "out of operational area"

Също така имам и VCP и VCDS диагностики, като чрез VCP-то направих отново параметризацията на модул 8Е, но резултата е същия. Всичко ми е коднато и адаптирано правилно (fusion mode и т.н.)

Дали някой може да сподели тайната за подкарването на системата тук в България, дори само в частичния режим, използващ само камерата и без да се използва картата? 

@N1995 , ти успя ли да я подкараш в частичния режим, който си споменал?

Редактирано от Suponcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Немаш шанс , при пре фейса ограниченията са в картата , май ,  а след това вече ги разпознава камерата в предното стъкло, но и тогава пак не работи в България.  От австрия нагоре нема грижи ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Suponcho аз съм подкарал системата  и при мен си работи в България. При мен работи в така наречения частичен режим т.е. не иска да ъпдейтва показанието върху дисплея на мулти медията и съответно пък мултимедията не може да ъпдейтва показанията на таблото, но при мен ограничението идва от това че медията ми е RMC, ако си с MMI 3G ще имаш пълната функционалност.

На мен ми върши идеална работа, разпознава абсолютно всичко. Когато го активирах не ме мисля че съм правил нещо по специално за да го подкарам. Мисля че сетнах региона да е Eastern Europe.

Ползвал съм ръководството от прикаченият файл.

Audi Traffic Sign Recognition Retrofit Guide rev1.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@visar И аз ползвах това ръководство. А къде е този сет за Eastern Europe - точно това издирвам и аз. Ще съм благодарен, ако споделиш.

Иначе открих в кодинга на 8E, Byte 4: Спроед VCDS има две предефинирани опции - Not installed и Western Europe. И при двата варианта резултата ми е един и същ - получавам съобщението за грешка с outside of operational area. Но предполагам, че има точно там има кодинг и за Eastern Europe, просто го няма предефиниран в VCDS и трябва да се въведе ръчно. Ако и ти си го променял в 8E, твоя кодинг би бил отгорова, който всички търсим 🙂

Редактирано от Suponcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@visar Благодаря предварително - ще трябва да черпя бира 🙂. Ако имаш лог от предишно сканиране - има кодингите там, за да не закачаш специално за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е кодинга на 8E модула

 

Address 8E: Image Processing (J851)       Labels:| 4H0-907-107-V2.clb
   Part No SW: 4G0 907 107 E    HW: 4H0 907 107 
   Component: BV-SG         H31 0041  
   Serial number: 005000122202137
   Coding: 04C09B1C1211
   Shop #: WSC 02391 785 00200
   ASAM Dataset: EV_BC7 001001
   ROD: EV_BC7.rod
   VCID: 28E602E0C1C6CF5D35-807C

 

Въпреки че може проблемът при теб да идва от MMI тъй като при мен е RMC и нямам СИМ карта и онлайн връзка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@visar Благодаря за предоставената информация.

Хм, дори с твоя кодинг, резултата е същия.  Всички SW и HW версии и цялото инфо на 8Е при мен са 1:1 с твоите.

Сега забелязвам, че си споменал, че имаш показания и на картата (макари и да не се синхронизират с тези от камерата). Може и все пак 8E да проверява има ли показания на картата и чак тогава въобще да заработва. А фейслифт ли е твоя автомобил? Също дали имаш идея с коя версия на картите за европа си? Дори като година, в която последно си ги ъпдейтвал? 

Благодаря предварително.

Редактирано от Suponcho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...