Jump to content

Чукане в 4,2 335 коня


LUKAVIQ

Recommended Posts

Привет колеги

Имам много досаден проблем и ще оценя ако някой може да помогне с опит.КОлата е а8 4,2 ,335 коня.Когато загрее точно при 1000 оборота има едно пречукване в мотора - ,на високите го няма.Мотора се държи отлично не дава никакви грешки на диагностика , обтегачите и веригите на главите са сменени.Ако някой може да даде ъкъл ще е чудесно.В няколко сервиза вече само гадаят ,а много ме дразни това пречукване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...
  • 1 month later...

Причукването е при подаване на газ и не се чува винаги? И все около тия обороти 1000 1200?

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вихровите клапи може да са се разбили и от тях да причуква. Ако имат луфт се променя скороста на въздуха към мотора и се получава този ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно това щях да кажа и аз. При мене има луфт на осите на които стоят и предполагам че от това притраква....

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при плавно подаване на газ го има чукането. Аз се чудих дали не е от обтегачите на разпределителния вал, защото и при палене трака доста понякога....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различни са доста тия чукания. Аз и двете ги имам въпреки че съм с нови обтегачи.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега ,извинявай , че питам и не му е тук мястото но все пак...

Колко ви горят бензиновоте 4.2 щот аз от дизеловия настръхвам... 

Става въпрос за градско с нормално шофиране , тук-там да раздвижиш конете и после пак икономично :D

Редактирано от Georgi75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варна около 22, софия 23 рядко 24.... извън 120 130 веднъж пробвах даде 13 и реших че няма файда да се мъча за 2-3лв отгоре. Съответно магистрално 180-220 и 160-180 на другите пътища дава около 16.5-17.... ако караш до 180 пада под 16 но не много...

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, nichirenshu написа:

Страх те да не се разпадне ли, че не вдигаш повече?

тва го написа докато караш с 250 и папаш геврече ли ве, гуцке черна? :hilezh:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен разхода така ми се върти. Само градско в София от 21 до 24. Последното извънградско с 2-3 ластика с една С4ка Б8 140-250 ми даде 15,5/100 за 300км. преход. Това на газ.

Единственото нещо, което ме дразни е че разликата в разхода между фиса и колонка е доста голяма. Градско ми е около 5л. амплитуда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опитай да калибрираш показанията на фис-а като влезеш в блока на ММИ с VCDS - до 15% позволява да се коригира показвания разход (стойностите са 85-115, по подразбиране е 100).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехе , аз съм с дизеловия 4.2 и градско ми харчи 22-24 , рядко падам под 20. Онзи ден я засекох от светната лампа заредих 50 лв и изминах 100 км . А говоря с нормално каране без да я гоня постоянно.

Извънградско бургас-софия 8.7/100 на автопилот 145.

 

Разхода не е ли много голям за градско ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Познат кара 4.2тди и разхода градско му се върти около 15-16... А не е от тия, които си пазят колата. Когато съм се качвал, толкова си му показва на борда. Разхода ти градско е убийствен... не знам как караш, но...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...