Jump to content

Не пали, не върти, 1.8Т АЕБ


ole

Recommended Posts

срещал съм ги в порядъка от 150-200 до невероятните 1800 лева тия двигатели, по най-различни категории морги, а лотарията си остава лотария, независимо откъде е родом мотора. Все пак си има трикове, с които може да се елиминират някои основни и скъпи проблеми, стига моргаджията да позволи малко по-обстоен преглед, без разглабяне естествено, за мен най-доброто е да се вземе от наскоро ударена и доказано добре работеща преди случката кола, естествено без удар отпред, въпрос на "късмет".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 140
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Точно защото е лотария за сега не го мисля тоя вариант. Пък и, тя колата си става като бавен project build и лека по-лека ще се прави. Разчетох се и за строукване на тоя мотор, някой във форума дали го е правил? Утре мисля да занеса блока да го замерят и ще видим какво ще го правя :D

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като съпоставя ефекта и цената за строукването, везната ми се накланя повечко към цената. Имаш къстъм бутала за целта, които са 1300+ лева, читави биели 700 лева, колянов вал, който трябва да си намериш втора ръка. Всичко това трябва да е съпътствано и с рейсинг лагери за да е пълна лудницата. Като теглим чертата имаме едни 2500 +- лева и 200 кубика бонус.

В твоя случай, ако си седиш мирен, имаш шлайфане на блока 100 лева, евентуално на вала (което аз лично не одобрявам), ремонтни бутала около 150 лева бройката, лагери за вала 200 лева, и разни гарнитури. Ако мислиш да помпаш колата над 400 коня, може вмъкнеш и едни биели в сметката. Главата не я смятам, че тя е ясна. И като се замислим, че всички шлайфисти са дърти пияници (имаше такава песен), аз бих взел друг читав мотор, който е още в кола и може да се чуе, да му се замери компресия и налягане на маслото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, DogForLife написа:

  Ако мислиш да помпаш колата над 400 коня, може вмъкнеш и едни биели в сметката. Главата не я смятам, че тя е ясна. 

И съединител от камЬон 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Аз мисля да пробвам АЦЕ с керамика, пък ще видим колко ще държи.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ефекта от строукването няма да е достатъчен да си заслужава. Единственото, което си мислех, че може да си заслужава е ако се сложи малко по-голяма турбина, да я развърта една идея по-лесно и от по-ниски обороти, но си нямам идея с точно колко и дали си заслужава. Така и така всичко е разглобени и ще се прави повечко време тоя мотор, някои неща може би (ще) се сменят, но нямам план все още. Днес оставих блока в една работилница заедно с буталата да замерят разстоянията цилиндър/бутало. Това, което го има на единия цилиндър човека каза, че може би е нещо като някаква ръждица и ще се махне при правене на хонинг. Като има резултати ще пиша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Полусъединителят ще изчезне, ако диска е без демпферни пружини. В случая аз ще сложа такъв с пружини. За всекидневна употреба и чат пат по някой светофарен старт, колкото да си начеша крастата предполагам ще държи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Варианти:

1. Двумасов маховик + керамика. Не знам някой да го е правил, теорията е, че маховика се чупи.

2. Маховик от АЦЕ + диск от АЦЕ. Пружините са меки и се чупят. Отделно цялата система е по-лека с 4-5кг, което допълнително влошава полусъединителя.

3. Маховик от АЦЕ + диск със здрави (стегнати) пружини - здраво и с компромисен полусъединител.

 

Ти имаш ли четвърти вариант?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Днес ходих да взема блока. Новините не са добри, но аз и очаквах. Човека каза, че е за втори ремонтен комплект. Спомена ми някакви цифри какво измерено точно, ама ги забравих, но мисля, че каза за буталата 50мм? Ходих до магазинчето, от което си пазарувам авточасти да се запозная с цените :D

Бутала Nural - 120лв бр. със сегменти и бутален болт

Основни лагери Kolbenschmidt около 40-50лв

Биелни лагери ЗА 1.8Т Kolbenschmidt около 140лв

Гарнитури около 100лв

Шлайф и хонинг на блока 100лв

Глава?? Ревизия на глава??

 

Цена за необорудван 1.8Т??

Редактирано от ole
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако коляновият вал не трябва да се шлайфа, цената за ремонта си заслужава.

81.51 (+50) се води 2-ри ремонт. Обаче тези бутала не ми вдъхват много доверие. Бих ти препоръчал да се насочиш към Mahle. Идват малко по-скъпи, но ако се вземат с отстъпка, ценовата разлика не е толкова голяма (все някой от форума може да помогне).

Главата грубо ще е 500 +- лева според мен (друга глава + ремонт).  От финансова гледна точка е по-оферта да се вземе друг, читав мотор. Но колко ще е читав този мотор - божа работа. Въпреки, че ако се замери компресия и налягане на маслото, и мотора си работи адекватно, не мисля, че има какво да те плаши.

Редактирано от DogForLife
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дават ми Mahle на 150лв бр. Иначе мисля всякакви варианти. Блок с бутала и глава, шлайф на моя блок и глава, цял необорудван мотор.... Иначе си знам късмета и честно не ми се рискува с друг мотор или блок, щото да не се окаже че тва дето ще взема също е за ремонтен комплект :hilezh:

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цял неотворен двигател аз поне не вземам без да съм го чул как работи на колата донор. Най-добрия вариант е оборудван блок и отделно глава. Така могат да се замерят някои неща. Задължително отваряне на поне един биелен лагер. 

Вариантът с шлайф на ЦБ и нови бутала на толкова евтин и популярен двигател е неоправдан. Аз поне поставям под съмнение качеството на тези операции у нас и особено създаването на хонинг.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оле, прави си блока(хонинга е най-елементарното нещо) на втори ремонт както са ти казали, коляновия определено няма нужда от шлайф, но и да има не трябва да е повече от 80-100 лв.(само основните шийки), една глава с профилактиката стъпва на около 350 до 450 лв., бутала/сегменти, лагерите, събираш и толкова. Поне ще знаеш какво имаш и какво караш.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...