Jump to content

Ауди А6 2.4 бензин. V6 2003 godina, разход на масло???


Vladimir Manov

Recommended Posts

Искам да питам някой колега със същият мотор колко масло му гори, защото моя каро работа перфектен няма течове отдолу и ми харчи до момента за 3500км 1.7 литра масло . Карам с мобил 5 в 40. Този разход как ви се струва за този мотор на газ.

Редактирано от Vladimir Manov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва ни се така, че на тези мотори им тече масло от капаците на главите и каквито и гарнитури да слагаш и силикони, до 2-2.5л  на 10 000км(понякога  в реда на нормите.. какво да се прави, зор живот :)  Чувал съм и за по-големи разохди, ако се шамари по магистрали в обороти:nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят двигател е същия и гори около 2,5 л на 10 000 км. Колата е почти на 300 000 по километраж. На колко е реално не знам, но нямам течове и си работи добре и на бензин и на газ. Разхода на масло става по-интензивен след около 7000 км. Предполагам, че е от качеството на нашите масла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Vladimir Manov написа:

И ти ли си с такъв мотор?

Аз съм с 1.8 Т, но имам двама познати с 2.4 и 2.8 и какво ли не са правели.. Единият е брутален просто, като я смачка на магистралата и спре после на бензиностанция като вдигне капака пуши леко, където е подлизвало от гарнитурите на капака на клапаните направо и мирише на пуканки в купето :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бахти смятай, и кво викаш сменяли гарнитура пак същата работа? Но и аз мисля ,че може да е от маслото

преди 8 минути, milkos написа:

Моят двигател е същия и гори около 2,5 л на 10 000 км. Колата е почти на 300 000 по километраж. На колко е реално не знам, но нямам течове и си работи добре и на бензин и на газ. Разхода на масло става по-интензивен след около 7000 км. Предполагам, че е от качеството на нашите масла.

Каде държиш маслото на щеката посредата ли? Ти с 5в40 ли го караш

Бе като си натискаш си гори, май трябва да се примиря????!!!!!!!!! :) Но ми се иска да знам като нова дали горят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.audi-forum.ru/forum/topic/76888-какой-расход-масла-должен-быть/

 

Аз също карам с 5х40. Нивото се измерва след като е работил двигателя. Гасиш, изчакваш десетина минути и замерваш. Гледай да не е на минимума или под минимума и това е. Най-добре е да е на максимума, но това значи постоянно да доливаш по малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с 5В40, и си доливам предоволно. За около 1000 км. градско каране доливам около 300-400мл., кара се сутрин и вечер. На дълго 1000 км.  не гори нищо при различни режими на натоварване, маслото го меря винаги сутрин и гледам да не е на минимума, маслото ми е Fuchs Titan GT1.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги. Време е да разваля мита за така наречените "лейки" че тези мотори горели масло и така нат.Това не е вярно .Който иска мога да го запозная с момчета от гр. Сливен които ми направиха основен ремонт .От тогава насам вече 30 к. км.на всеки 10 000 сменям масло без да съм долял и грам...става въпрос за 2,4 BDV. А как върви няма да ви казвам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 2.8 и нямам проблем с течове, от 2 месеца карам колата, явно швейцареца се е постарал да изчезне проблема течовете от гарнитурите. :) Редовно си следя нивото на маслото и не го е пипнала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гори пич...аз съм със същият двигател .... 2,5 на  10 000 си ми  гори масалце :)  карам средно по 50-60 км на ден ,  повечето ми е смесено... нямамн  течове, поне не  видими

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм с четвъртия ми по реда VAG автомобил и винаги са ми консумирали масло. Във всички ръководства дават ,че разход до 3-4 л на 10000 км е нормално.

Първо  на А4 2.4 с 5W30 и маслото го ядеше за световно и като го смених цъфна като лейка, всички тапи и гарнитури текнаха за 1 месец. После и на А6 2.4 същият проблем. И понеже по спецификация за този мотор дават 10W40 за умерен климат като нашия, ми писна и минах на 10W40.От тогава разхода влезе в норми - около 200 мл на 1000 км , спряха течовете и двигателя започна да работи доста по-тихо и мазно и при двата автомобила.

Иначе липсата на консумация на масло  на АУДИ и ФВ е признак за лошо мазане на двигателя.

Така ,че надувайте спокойно колеги:zustimm:

Редактирано от drido
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.03.2017 г. at 20:40, audimen написа:

Здравейте колеги. Време е да разваля мита за така наречените "лейки" че тези мотори горели масло и така нат.Това не е вярно .Който иска мога да го запозная с момчета от гр. Сливен които ми направиха основен ремонт .От тогава насам вече 30 к. км.на всеки 10 000 сменям масло без да съм долял и грам...става въпрос за 2,4 BDV. А как върви няма да ви казвам...

Здрасти, аз съм със същия мотор моля кажи ми колко ти е горила или хвърляла  масло и какво си сменил за да го отстраниш???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

При мен за 4000км долях точно 1л 10W40. Общо взето колкото и при 1,8Т. Няма пушеци и дим от където и да е. Двигателя е чук. Имах леко излускане от гарнитурите в гнездата на свещите и днес сменихме гарнитурите+свещите. Без никакви други видими причини - няма течове, няма пушеци, подлизвания. Под колата имам найлон с бял картон под него :hilezh: Колата по книжка, километраж и ваг ком е на яките 200 000км от швейцария така че влизам в графата ~2л на 10 000км.

Тези мотори имат 3,4 места от които изпускат масло и след навременната им смяна не би трябвало да има проблеми ако не е тотален гроб.

 

@Vlado,

2л на 5000 е малко в повече. За да разбереш от къде се изливат тези 2л би трябвало да е ясно ако разгледаш двигателя. Няма как да не се вижда.

 

Тия с навесите по които какво или не са правили и пак текат ги разправяйте на във вечеринките за милионници.

 

Хареса ми че " Иначе липсата на консумация на масло  на АУДИ и ФВ е признак за лошо мазане на двигателя. " :respekt:

 

Редактирано от hellix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...