Jump to content

Какви са разликите между два вида Castrol?


Recommended Posts

  • Отговори 191
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колкото и невероятно да звучи според лабораторните тестове са еднакви.Дори частта с техническите данни е в полза на Тотал.Индекса на базата и на двете масла е еднакъв-171.Пакета с добавките също е еднакъв,като има минимална разлика,която е възможно да бъде от допустима грешка на лабораторията и технологичните вариации при смесването на партидата.Единствената съществена разлика,която е в полза на Мотул е,че Мотула има одобрение от Мерцедес 229,5,а Тотал е с по-старата спецификация-229,3.Но ако Тотал искат преспокойно могат да вземат допуск 229,5 с Куарц 9000 5в40.Те обаче имат такова масло с този допуск Куарц 9000 Енерджи 5в40 и умишлено държат 9000 в по-ниския ценови клас,поне докато има търсене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Тотала noack е 10,3 и ако приемем,че има допустима грешка на лабораторията маслото влиза в границите на МБ 229,5.На Мотул не знам колко е noack,но предполагам,че ще се върти около 8-10,за да е в границите.

Ето го и анализа на Тотал 9000 енерджи с допуск МБ 229,5.

http://www.oil-club.ru/forum/topic/12201-12201/

Разликите с Тотал 9000 са никакви.Единствено степента на изпаряемост е различна,но не драстично.Ако се хванем за цифрите дори оригиналното масло на Мерцедес 229,5 5в40 има дертове.ТБН му е 9,8 и не влиза в допуска 229,5,при който трябва да е над 10.Но това са дребни и пренебрежими недостатъци,от които маслото не става по-лошо.За да не съм голословен ето анализа на МБ 229,5 5в40

http://www.oil-club.ru/forum/topic/19625-mercedes-oem-mb2295-5w-40-a0009898301aaa6-svezhee/

Това ми беше водещата мисъл и казвам,че маслата в клас 5в40 в 90% от случаите са със сходни параметри и разликите помежду им са малки.Базата е основно 3-та група,пакетите с добавки са почти сходни,изискванията на които трябва да отговарят по АЦЕА и САЕ са еднакви.Малко са конвенционалните масла 5в40,които имат различен състав с база примерно ПАО или естери.Такива са маслата на Ред лайн,на Мобил 1 доколкото си спомням има,серията на Мотул 300в също са такива,ама там е съвсем друга бира.Масово 5в40 са трета група с добавки и толкова.Останалото е марка и реклама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,тя Галакси серията е състезателни масла,като на Мотул 300в и няма нищо общо с обикновените им масла от ВХ Премиум серията.Говорим за всекидневните масла за нашите дърти кочини,а не за състезателните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е то какво излиза - в ценовия диапазон до 60 лева за 4 литра туба или 5 май няма значение каква ще е марката масло от вискозитет 5в40, говоря за най-разпространените масла Тотал, Мобил,Елф, Кастрол,Мотул и т.н. В момента съм с Мобил 5в40 и честно казано не откривам или не долавям особена разлика в работата на двигателя отколкото с Магнатек-а пак 5в40.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mobil 3000 е такова масло.

Тотал не съм сипвал, нито някой около мен е пробвал, но мобил-а се очертава като най-скапаното масло от цитираните тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, robobug said:

 но мобил-а се очертава като най-скапаното масло от цитираните тук.

Защо? Елф и Тотал да са по-добри от него ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто питам каква ти е целта. 

Ако ти е интересно дали ще го счупиш с мобил - давай.

 

Едит: Защо смени кастрол-а с мобил?

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ни най-малко искам да го счупя, смених Кастрол-а с Мобил защото с Кастрол-а си мислех, че работи малко грубо мотора, но след това и с Мобил работи по същия начин.След съвет със специалист се оказА, че съм се подзирал твърде много и мотора работи перфектно.Май следващата смяна пак ще съм с Кастрол. От темата разбирам, че няма голяма разлика какво 5в40 ще налея от най-разпространените марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, NITRO1 написа:

От темата разбирам, че няма голяма разлика какво 5в40 ще налея от най-разпространените марки.

 

Затова наливай най-евтиното :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Не съм привърженик на тази теория, но като цяло цените са доста близки.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, NITRO1 написа:

От темата разбирам, че няма голяма разлика какво 5в40 ще налея от най-разпространените марки.

Колкото е по неизвестна марката толкова е по вероятно да не е менте. В България си залагам главата,че поне 50% от маслата и частите са бесни китайци опаковани в опаковки правени тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Има логика, аз не разбирам от масла, но си мисля незнам дали бъркам, че ако се вземе от официалния вносител би трябвало да е истинско.

Редактирано от NITRO1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, NITRO1 написа:

Ако го вземеш от официалния вносител пак ли има такава възможност?

То 100% гаранция няма никъде,ама поне от официалния представител може да се предположи,че е оригинално.И официалния представител разполага с информационния лист за безопасност на маслото,в който задължително пише в кой завод на производителя е произведена партидата която продават.Съдържа и технически данни,като например в какви проценти и какви съставки са използвани в маслото.При поискване са длъжни да го предоставят.Поне аз съм процедирал така и не са ми отказвали.

Редактирано от batiaro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз влачех досега на аванта такова

10024269_1.jpg

но понеже смених местоработата сега забих на трактора ей тва 

Fuchs-_15173538.jpg

ще го видим след 15тина хиляди кво става. Гледам че се прави само тук, покрива longlive 04 и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, batiaro написа:

от официалния представител може да се предположи,че е оригинално.

А аз мога да предположа,че на една туба оригинално продава три менте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от официалния вносител е МЕНТЕ.Работата е сериозна.Не си и помисляйте,че има масло което не е менте.Всичко е разработка на военните. Китайските военни.

Не го оспорвайте-колегата си заложи главата. Както казах,работата е сериозна.... :magic: 

*Знам една сергия на битака,където продават Хамерикански Кастрол-100% ОРИГИНАЛ.Който иска да ми пише на лично да му кажа коя е сергията.Да не праа реклама тука,че ще се карат Китайските модератори!

Редактирано от tisho_psg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...