Jump to content

3.0 TFSI 2014


4opar

Recommended Posts

Преди 7 часа, T2A2 написа:

Да, ролка+ремък ако трябва да сме технически прецизни.

Никакви 500 к.с не може да се изкарат без компромис с ресурса на колата, а ние говорим да се подобри вървенето без да се намаля ресурса.

Има варианти и над 500 к.с да се изкара, но това вече не е ок за колата.

Горните подобрения няма да компрометират ресурса и единственото което може да се добави е спортна генерация, но не съм сигурен дали парите вложени в спортна генерация ще оправдаят очакванията.

Генерация от RS6 2014 става ли или трябва много преправяне ?

s6c7.jpg

s6c77.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 152
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Публикувано (Редактирано)

 

Добре,ще я подкарам,но кошера е на 31000 мили, освен маслото да и сменя,не знам какво друго да я обслужвам ?

Не каза къде ти я правеха и колко струва заигравката,ако е тайна недей казва.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За подобен тип тунинг на Ауди  има основно 2 сервиза:

Овърдрайв в София и Маднес в Пловдив. Който и от двата да си избереш, не би трябвало всички горни процедури до ключ да излязат повече от 1700-2000 лв заедно с частите и дино теста. Гъгълни си ги и двата и прочети отзиви.

Генерация от РС6 не мисля че е добра идея има специализирани генерации ако толкова те влече, но добрите струват от 4 до 6к.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, 4opar написа:

 

Добре,ще я подкарам,но кошера е на 31000 мили, освен маслото да и сменя,не знам какво друго да я обслужвам ?

Не каза къде ти я правеха и колко струва заигравката,ако е тайна недей казва.

Щи драсна лично

Сега съм на работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, T2A2 написа:

За подобен тип тунинг на Ауди  има основно 2 сервиза:

Овърдрайв в София и Маднес в Пловдив. Който и от двата да си избереш, не би трябвало всички горни процедури до ключ да излязат повече от 1700-2000 лв заедно с частите и дино теста. Гъгълни си ги и двата и прочети отзиви.

Генерация от РС6 не мисля че е добра идея има специализирани генерации ако толкова те влече, но добрите струват от 4 до 6к.

Общо взето има няколко места.

За Маднес съм съгласен,за Овърдрайв не ,от гледна точка цена.

Овърдрайв работят с АПР и само софта за мотора и кутията подминава 3000лв.

Ако вече те си пишат/наливат Софт е отделен въпрос

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само са вметна,че кола с ТИПТРОНИК не подлежи на Стейдж с ремък и ролка!

Няма Софт за кутията.

Така ,че тук нещата приключват с ремап и около 410-420 коня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попаднал си на хубава кола на малко километри.

Кутията може да не е самолет като s tronic-a (надали ще усетиш фрапантна разлика), но поне е здрава и не би трябвало да имаш проблеми с нея.

Дали ще е 420 или 480 коня колата не мисля, че е толкова фатално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чети внимателно, има 2 момента:

1-Да оправиш двигателя, отиваш на 410++ коня

2-Да оправиш ролката и ремъка, е тук може и да не можеш и си оставаш с мощността по точка 1

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трбявало след като вдигаш налягането да печелиш нещо от ролката и с обикновения типтроник пък макар и да нямаш повече пикови коне заради оборотите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Понеже и на мен скоро ми предсоти да се сдобия с 3,0 тфси, но C6, доста съм проучил около този мотор и това твърдение мисля, че е невярно: "Само са вметна,че кола с ТИПТРОНИК не подлежи на Стейдж с ремък и ролка!" 

 

Няма ремап на софтуера на типтроника в C6, но абсолютно си се модва мотора с по-малка ролка на чарджъра. S-tronic на този мотор в C6 няма. В C7 на този мотор слагат само S-tronic, за която има ремап. Не знам как стоят нещата с повечето торк с по-малка ролка там, но при C6 с типтроник, абсолютно си се модва с ролка мотора и се ремапва съответно.

 

Цък

Цък 2

Редактирано от thepowerofone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

RevoTechnik твърдят друго. Аз отделно из нета (ся ясно че съм нов с два-три поста, ама...) съм срещал на сумати места тая комбинация. Ето още един пример с един поляк (пускайта с гугъл транслатора): http://gregor10.pl/audi-a6-c6-3-0tfsi-caja-290km-stage-2-466km-588nm/ Разгледйате му и другите проекти с тоз мотор и ц6 със типтроник.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ооо, май си прав... Ми данните им в сайтовете си противоречат.

 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трима човека искаха да правят 3.0ТФСИ в А6 с Типтроник при Дидо и ги върна и тримата .

Само Софт и това е.

Скоро бяха пуснали пробно за А8 с 8ск Типтроник и го спряха ,защото просто не става.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, дори в сайта на апр може да се избере изрично дино-тестване на ц6 с типтроник (то друго няма на 3,0 тфси 290 коня): http://www.goapr.com/products/pulley_30tfsi.html

 

30tfsi_c6_a6_s0_vs_s2_93_cc.png

Редактирано от thepowerofone
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АПР винаги са били противоречиви според мен.

Само със Софт Рево ,Маднес и т.н вадят 400+ ,а тия даже и ролка споменават.

Като цяло странна работа 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВАско, обади ми се и да ти дам да покараш моята въпреки, че е 3 литров дизел, 2012г.,кутията ми е С-троник (7 степенен), та да си направиш макар и малка съпоставка. Но определено реди скоростите по-бързо от типтроника..........и то при моя стил на каране....знаеш ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...