Jump to content

3.0 TFSI 2014


4opar

Recommended Posts

Бутона на единия лост е отзад, на другия страничен...един пич от Варна беше го направил на А5->S5 FL из раздела им има писано, беше казал, че е доста играчка...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 152
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз ще го правя скоро на А5.

Нагрява се с пистолет за горещ въздух и лично на мен не ми изглежда кой знае какво, но ще видим :).

Тук може да се види подробно какво представлява процедурата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разгледах и ако съм разбрал правилно,топлят пластмасата с пистолет за топъл въздух и я усукват на 90 градуса и след това монтират новия лост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да,тука е вече.Сега го вкарвам в сервиза,сменям предната броня,решетката и праговете,че оригиналните не мога да ги гледам.Слагам от S6 до 20-30 дни трябва всичко да е готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 3.04.2017 г. at 9:10, fifipaldi написа:

Аз ще го правя скоро на А5.

Нагрява се с пистолет за горещ въздух и лично на мен не ми изглежда кой знае какво, но ще видим :).

Тук може да се види подробно какво представлява процедурата.

Колега,ако се сложи комплект топката с механизма,няма да се налага да се нагрява с топъл въздух и да се завърта на 90 градуса . Май по лесно е да се купи топка с механизма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз я имам топката вече, а и ми изглежда по-лесно с нагряването.

Ако го прецакаме (има доста такива случай по нета) тогава ще мисля и за механизъм ;).

Събота или неделя ако остане време ще пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Ето новия ми лост,но не ми е ясно как се размонтира стария :( Има ли някъде клипче  ?

IMG_7019.JPG

IMG_7020.JPG

IMG_7021.JPG

Редактирано от 4opar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хващаш хубаво кожата и дършаш, след това обръщаш кожата нагоре, махаш скобата и дърпаш лоста нагоре.

Така поне е при А5, за 4G някой с ELSA да погледне дали има разлика най-добре.

Този лост нов ли го купи?

Струва ми се, че му е щракнат бутона, което не е добре.

Ако наистина е така дано да се дърпа металното копче напред като на моя, че иначе тегаво.

Ако е нов би трябвало да има ето това червеното, което пречи на бутона да се щракне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е нов и е щракнато на вътре :( прецакан ли е??? 

Колко струва нов колега,да бях купил нов,но като не знам,че трябва да не е щракнат :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При старите лостове на А3 и А5 е проблем и Ауди имат специалн уред с който ги оправят тези копчета.

При S tronic лоста, който купих аз за щастие го бяха направили така, че бутона се открехваше доста и можеше да се бръкне вътре с отвертка и да се щракне палчето (пробвай и ти ).

Аз го купих чисто нов и беше със защита, но разбира се при смяната го щракнахме и ние ;).

Разгледай го хубаво, 4G е по-ново поколение кола и все си мисля, че трябва да е измислена тая простотия с това копче по интелигентно.

Нов не знам колко струва, ако ми дадеш номера му ще проверя и ще ти кажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще се пробвам да монтирам новия. Гледах в една тема,че пластмасата преди да я завъртят я дупчат с 2-3мм свредло за да не се върти в основата предполагам. Ти твоя не си го дупчил или греша?

Редактирано от 4opar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей да дупчиш, отслабва материала по този начин.

Няма нужда от дупчене.

Нагряваш постепенно и бавно въртиш с клещите.

Става лесно (5-10 мин), но имай търпение и гледай да не стопиш пластмасата или да я изкривиш прекалено много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, fifipaldi написа:

:zustimm:

Сега нещо ми се върти в главата да сменям махагона,че този лъскавия не ми харесва :( Дали алум. или дърво да сложа??? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ети ти една идея за промяна в интериора. Aluminum wood Beaufort black - може би най-доброто предложение за интериора от Ауди....а и не много евтино 1 970,00 euro.

Audi a6.jpg

Редактирано от PAVKATA26
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да супер е,но много скъпо :( ...също добре стой и този модел имитация на дърво. Един колега ми предлага нещо подобно на дъб,тъмен,но още се чудя,ще кача снимки да го видиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се води дъб.

Има още няколко различни "дърва".

И на мен лично лъскавия махагон въобще не ми харесва.

Алуминия също е хубав, моята е с него и ми харесва много, но А6 е различен клас и там дърво седи добре (за разлика от а5).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този тип дърво е единственото, което стои поносимо.

На предишното ми 4Г бях с лъскавият тип дърво и ходих в Овърдрайв и го демонтираха, боядиха и монтираха като го направих черен пиано лак.

Стана уникално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...