Jump to content

Странен проблем със съединител


audi zone

Recommended Posts

На 23.03.2017 г. at 21:45, svetliopp написа:

По добре за 15лв НОВА.

Днес получих доста обезпокоителна информация от механика при който често правя разни неща. Та той беше взел също 2 помпи за проба, след като видя моята, която е от същите тея по 15 лв. Аз още моята не съм я сложил, но уж да имам, както се вика.
Накратко днес ми сподели следното, че тези помпи не са нови, а боядисани и със сменени гумички. Мотирал  едната на неговата кола и едва изкара 5км. След това отворил и другата да я види- и тя е била леж, вътре  цялата на язви. Препоръча ми да не я монтирам. Аз не съм я отварял и не знам моята, как е вътре, но мисля да го послушам имам му доверие за такива неща и да не рискувам, че както пътувам извън страната с тази кола само такива ядове ми трябват. Явно, ще пия една студена вода за 15 лв и ще си имам обица на ухото:hilezh:. Споделям ви, какво ми каза без да ви убеждавам в каквото и да било всеки сам си решава.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз знам колко е, просто трябва да напишат ясно, че са рециклирани, когато ги продават, защото в обяват пише състояние - ново!
А също така като пише и "до изчерпване на количествата" все едно е някаква разпродажба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото и един приятел ,който си взе от там горна помпа се оплака,че има проблем.

Педала не се връщал до края,обезвъздушавал много пъти и понякога се връщал понякога не.

Така ,че явно тия помпи не са много качествено рециклирани.

Тя цената си говори ,ама и ние като не виждали.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се шлайфа цилиндъра на помпата за да се махнат язвите от ръждата вътре. Ако това не се направи новите гумички заминават за нула време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като прочетах поста на esox hunter и ми стана интересно, дали и аз гризнах дръвцето с -35лв :D
Ами не е зле, не съм отварял други такива помпи, ама "гумичките" са пластмасови, според мен трябва да са гума, ама... 
Долната има една чертичка, сигурно ще скъси живота й значително, ама нямат ръжда, язви, износено и т.н. 

 

18816126_1388191594549436_1363480440_n.jpg

18816709_1388191667882762_1738194092_n.jpg

18816842_1388191611216101_354099491_n.jpg

18816908_1388191634549432_2005548774_n.jpg

Редактирано от krisaleks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моите горна и долна, които взех да имам за резерва ги оставих вчера при човека (механика), който ме осветли за тях, като има време да ги разглоби и разгледа. Но още на мястото, като  повдигна гофрираните гумички и отдолу не приличаше на магазинско.

Ще го питам, какво е положението и ако има възможност, ще му кажа да ги снима.

На мен обаче появи ли ми се дори съмнение в нещо не го слагам на колата, за вас не знам, всеки сам си решава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и аз съм ги взел с тази цел, да стой за резерв, 35лв къде не съм ги дал по колата :hilezh:  Незнам, тези моите са 1та боге, другата е закс със щампи 2002г и поне долната си личи че не е сглобявана повторно (остават следи от контра шайбата в/у корпуса), а вътре са с монтажната смаска (или както се казва). 
И според мен има нещо съмнитално в тая схема, за 15лв. Кое струва 15лв- да я миеш, да я сглобаваш, кутиики, етикети, ремонтни комплекти, боя, да се занимаваш с еконт.  Нещо не ми се връзват нещата, а и да са залежала стока, пак ми е съмнително за 15лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре колеги защо първо казвате че са нови и всичките сте доволни а после някой казва че са рециклирани и аиде всичките рециклирани са помпите и лоши.И на мен малко странно за 15 лв броя че и оргинални и и си ги поръчах горна и долна . Когато пристигнаха ги огледах и доста добре изглеждаха и ги взех смених горната и до сега всичко е добре. И мойте шампи са от 2002 г странно ако бяха рециклирани  не трябва ли  щампите да са различна година .  :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, поставяте ме пред голяма дилема да ги купувам или не тези помпи?

Проблема при мен е че губи спирачна течност и маркуча между двете помпи е омаслен. Освен това от време на време потъва педала на съединителя. Миналата година свалях горна помпа пружината е здрава, едната гумичка беше прокъсана и я смених, оправи се но скоро пак запчна да потъва.

Редактирано от Azov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом пружината е здрава на горната помпа си купи ремонтен комплект и смени гумичките.

А педала може да потъва и от въздух щом казваш ,че има теч от маркуча.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята помпа като счупи пружината,купих две нови(горна и долна) за 100лв. и реших проблема генерално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз така направих със спирачната. На някой ако му се занимава с рециклиране да казва :bia: само доставката ще си плати. Намирал съм ремонтен комплект за 12 лв. Мога и аз да я рециклирам, но не бих пробвал на колата какво съм направил :) Алуминиева е (по-скоро сплав) марката е Лукас, от моята Б4 съм я свалил. Не е отваряна. Не е от "големия" размер за Б4 :)  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 месеца смених горната помпа,защото педала потъваше на моменти.Нямаше подобрение.Спирачната течност не е намалявала изобщо.Реших да сменя и долната помпа,но понеже на моменти потъваше педала,постоянно отлагах ремонта. Днес най-накрая се реших и смъкнах помпата. Новата помпа,която купих се оказа с дефект и се отказах да я поставям,но забелязах,че лостчето на помпата е фиксирано към маншона,а при моята помпа,се движеше свободно /хлопаше/.Според мен лостчето на моменти не е в гнездото си и предполагах,че това ще е проблема.Поставих на старата помпа,която нямаше никакви течове и буталото се връщаше лесно, маншона от новата помпа.Сложих я на скоростната кутия и проблемът изчезна.Малко странно звучи,но е факт.На снимките,ще видите как неадекватно стои лостчето,което е излязло от маншона.Сменил съм няколко помпи,но изобщо не се бях замислял,че проблема може да е този маншон.

20170610_163835.jpg

20170610_163823.jpg

20170610_163903.jpg

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги още едно питане свързано с маркуча с тръбичките свързващ двете помпи на съединителя. Миналата година, когато започна да потъва педала и правих горна помпа смених този маркуч с втора употреба, защото беше омаслен от към долна помпа. В момента този, който купих е по същия начин омаслен. Дали е заминал и той? На някой случвало ли му се е да сменя този маркуч?  Да не би това омасляване да идва от долната помпа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...