Jump to content

Странен проблем със съединител


audi zone

Recommended Posts

Здравйте колеги,имам един проблем със съединителя от извесно време.Та проблема е когато го натисна педала потъва до долу  и не се връща когато го бутна с крак той се връща и когато пак го натисна пак застава най долу.Сменят се скоростите няма проблем ,при потегляне и спиране също няма проблем.Та от какво ще е този проблем - съединител ли е за смяна или помпа.Колата е ауди 80 б3 89г 1,8 карбуратор.Благодаря предварутелно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 66
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Благодаря колеги  за бързите отговори ,а защо и долната  да я сменям ще разасниш ли колега малко. И още едно въпросче рециклирват ли се или направо  нови трябва да си взема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сменяй само горната , долната може да издържи още малко . По-добре е да си купиш нова , защото с рециклирането няма да постигнеш много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен като се случи така, сменихме горната и докато обезвъздушавахме - текна и долната.. Та в крайна сметка в един ден подмених и двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Счупена ти е пружината в горната помпа.

Те се намира зад педала на съединителя.

Втора употреба около 20-25лв, нова е 60лв нагоре.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега взимай я тази помпа преди аз да съм я взел. На моята б4ка беше точно такава оригинална. 200 000 мили функционираше все едно е нова

Sent from my LG-K550 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако помпата не тече 99% ти е счупена пружината вътре. Моята пружина я смених с жигулска и още работи /10 години вече/.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги тази помпа дали  е истинско боге  в олх  и каква е  оргиналната на ауди които слагат. Все още не съм разглобявал да я видя каква марка е. А разгледах в интернет доста  голяма е сумата  от порядъка от 100 до 200  лв има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пружина 2 лв,гумички 6 лв,труд 2 лв,ето за 10 лв работеща помпа.Ако търсиш втора употреба,ти имаш такава,но вече неработеща.

Редактирано от integrale45
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега звъннах на обявата в OLX,имат и долна на SACHS на същата цена,за сравнение
https://mot.bg/dolna-pompa-na-saedinitelia-sachs-mt009548-c1397,казаха че разчистват склада,аз си поръчах и двете пък дано не ми се налага да ги сменявам:dance:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, svetliopp написа:

По добре за 15лв НОВА.

Като видях линка с офертата,не бих си и помисил да правя ремонти,ама от любопитство бих я разглобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като видях тук линка, директно поръчах 2те. Помпите са оригинални и за тази цена мисля да взема още 2, то не е на половина ми е на една десета от цената. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчвайте смело.

Аз си поръчах от тях преди 6 месеца и я смених.

Засега няма никакви проблеми.

Говоря за горна помпа.

Май и аз ще си поръчам долна,да я имам като резерва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...