Jump to content

A6 4F - 2.7 TDI или 3.0 TDI


Recommended Posts

Здравейте, знам че е писано много за тези двигатели но доста се обърках от четене и ми се иска да си избера мотор с ваша помощ. Колата ще е комби, автоматик и куатро. 2.7 ми е достатъчно мощен и първо се спрях на него. Знаете ли дали е по-тих от 3.0? Доколкото разбрах разхода е почти еднакъв при положение, че 2.7 ще е куатро? Интересува ме дали има разлика в здравината на двата мотора? Предполагам, че подръжката ще е една и съща? Благодаря. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл особено ако е автомат куатро по-малкия двигател ще ти харчи повече  а тия коне от 3 л на тая тежка кола са на границата надостатъчното и без това.. Все пак ако е в по-добро състояние 2.7 я вземи но ако гледаш някакваикономия спрямо3 л няма такава..

Генерално не ти трябва дизел ама ти си знаеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще е автоматик + куатро - 3.0 ТДИ. Цаката е да вземеш качествено поддържан автомобил по възможност на реални километри (90% от тези на под 200000 не са реални). 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

200к :)  ако намеря на реални такава веднага вземам хаха  , аз съм преглътнал  , че ще е минимум на 300к ;) за 2007 година кола .. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, naskovolley said:

И тези под 200 хил. в Германия ли не са реални? А имате ли наблюдения дали са еднакво шумни?

 

Двигателите са технологично еднакви, съответно са еднакво шумни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Избирай тройката,много по-голям ряс има от 2.7.Подръжката им е горе долу еднаква на двата двигателя,ако не и същата.Гледай

по възможност да е мотора с 233кс.Много е здрава колата,само да е подържана изрядно.По възможност вземи вина и я провери

как е излезнала от завода и до кога е обслужвана в официален сервиз на AUDI.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11445187975375635&slink=2u87kk

 

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11492269216165288&slink=2u87kk

 

Аз бюджет не разбрах,колко затова давам два според мен много добре изглеждащи.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фейсовите А6-ци са с други двигатели и скоростни кутии. Асиметрично куатро 40/60.

Всички дизели вече са комън рейл. Появява се 3.0Т, кутиите са последни ревизии на първото поколение 6HPxx (за мултитрониците не знам какви са разликите).

Изобщо фейсова А6/Ц6 е много сериозен автомобил. Показателна е цената, която рязко скача за еднакви по години и километри коли, с "единствена" разлика - фейслифт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...