Jump to content

ЛЕД светлини за късите?


Georgi Zhekov

Recommended Posts

Има различни видове светодиоди, предполагам че bsdnikolov може да обясни по-детайлно какви бяха типовете. В случая с евтината крушка става въпрос за много маломощни светодиоди с различно предназначение, пък били те и 60бр. Подобни на тези диоди се използват за подсветката на таблото например.

 

Другият фактор, който играе роля освен силата на светене, е позицията на източника на светлина спрямо рефлектора. Фабрично източникът на светлина е нажежаемата жичка на халогенната крушка. Ако позицията се измести, светлинните лъчи попадат върху рефлектора под неправилен ъгъл, съответно биват отразени неправилно и резултатът е неправилно осветяване на пътя, отблясъци, заслепяване на другите участници в движението, псуване, бой, инциденти и т.н. :hilezh:. При тези крушки от 7 кинта имаме 60 източника на светлина, от които нито един не е на правилната позиция спрямо рефлекора, а освен това са и супер слаби. С други думи - не стават.

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 190
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Сигурно си прав, manoleo, любопитно ми е как светят тези крушки с 60 диода, те нали са пак ЛЕД! Явно, че за къси и дълги не стават, но 

може би за халогени?:nixweiss:

 

bsdnikolov чакаше някакви ЛЕД-ове, да ги разкости и след това съм сигурен, че ще имаме повече инфо!:flehan:

 

 

 

Редактирано от jery
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами светят като коледна украса :hilezh:. Имам едни подобни някъде у нас, с по-малко от 60 диода са, но са същия тип. Ако успея да ги намеря ще пусна някоя снимка тук да се види. Ако ги сложиш на фаровете за мъгла сигурно ще изглежда добре, но в никакъв случай няма да осветяват по-добре от обикновена халогенна крушка. Да не говорим и че най-вероятно ще ти излиза индикация за изгоряла крушка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте на какво попаднах, мнения?

https://www.olx.bg/ad/led-krushki-h7-ID6Vi3W.html

Редактирано от jery
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да не пускам нова тема - има ли някаакви рискове за колата, ако ползвам такиваа LED-ове включени в запалката?

 

https://www.gearbest.com/led-strips/pp_263024.html?wid=21

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те са с толкова малка консумация, че едва ли ще има проблем!

Ще си слагаш елха в колата ли, колега? :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май нещо не съм направил както трябва! Сега вижда ли се?

DcePuyaZsAQKw2PfZv6wdieL4KJ3Y26mxLdT3OeO

Редактирано от jery
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, koko60 написа:

Колега, сега се вижда, може ли да дадеш линк за по-подробна информация.

 

 

преди 8 минути, koko60 написа:

 

 

преди 8 минути, koko60 написа:

 

 

Заповядай, колега: https://www.olx.bg/ad/6m-garantsiya-i-podarak-led-krushki-led-h1-h4-h7-h8-h9-h11-ID6U7Q7.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да ви дам снимка на ледовете които взе приятеля и аз ги тествах и не даваха грешка и светеха по добре от ксенона му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, suggar написа:

Сега и ако покажеш как светят...

Първо ще отида да ми регулират и изчистят фаровете и тогава ще снимам!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, Denyo написа:

Аз мога да ви дам снимка на ледовете които взе приятеля и аз ги тествах и не даваха грешка и светеха по добре от ксенона му.

Давай ги колега! :razz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста прилично изглежда на тази снимка. А че свети по-добре от ксенон не се и съмнявам. Ксенон на обикновените рефлекторни фарове си е смърт, особено за насрещно движещите се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата му не е със оригиналните фарове а със лупи,но пак казвам ксенона му бледнееше пред леда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ги и в олх. Същите китайски боклуци, не си мисли ,че като са от емаг си струват.. в олх продавача даже казваше че не ги препоръчва и пфедлагаше другия модел със черната кутия които не бяха много по скъпи. Видях че има бутон продавай в емаг, така че със сигурност са от алиекспрес.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...