Jump to content

ЛЕД светлини за късите?


Georgi Zhekov

Recommended Posts

Здравейте, пускам нова тема понеже не намерих подобна.

Насочил съм се към тези лед светлини  http://unique.bg/диодни-системи-за-основни-фарове/диодни-крушки-за-фарове-h1-dc9-32v-36w-8000lm-6500k-46189.html

+ залагалки, споделете мнения дали са възможни някакви проблеми след поставянето им, питам понеже разбрах че доста колеги са имали проблеми с колите си след като са поставили ксеони затова реших да ползвам Лед светлини . Някой слагал ли е лед светлини и имал ли е проблеми след като ги е сложил.

Редактирано от Georgi Zhekov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 190
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Добре е, стига да не заслепява насрещно движещите се.

И другия път махай opacity-то на четката като искаш да си скриеш номера :runningdog:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, имате ли мнение относно лед на габаритите?

Гледам има някакви китайски w5w error free, но не знам дали са надеждни.

Сега съм с w5w на осрам, но искам нещо, което по-ярко да свети.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Габаритите няма как да светят твърде "ярко"... все пак са габарити. LED там според мен не седи добре (светла точка), още повече, че винаги силно се откроява цветово от късите в посока кич.

 

Тези с които си в момента са може би най-добрия избор. 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с ледове на габаритите, 6000к и ксенона на късите ми е 6000к и стои много красиво. Но в началото много се нервих с такива крушки защото горат за максимум 2 месеца или почват да премигват което е по дразнещо от това че изгарят. Другият им проблем е че отделят много топлина и прогарят фара отвътре. След доста тестове с няй-различни такива крушки накрая сложих съпротивление на кабелите, с което се премахна и греенето, така съм вече година и нямам никакви ядове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, Wolfgar написа:

Не ти ли дава грешка за изгоряла крушка, поради ниската консумация на енергия от тезе лед-ове?

Не дава грешка имам магазин за авточасти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С твоите крушки на дългите, ще си правя експеримент. Поръчах такива и в работата ще им "изкорубиме" стабилизацията по ток и ще правиме управление по напрежение. Целта е, при пулс с модулация крушката да реагира адекватно. Имам светлини в завой и искам LED крушките да реагират адекватно. Резултатите ще ги споделя.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Другият им проблем е че отделят много топлина и прогарят фара отвътре. След доста тестове с няй-различни такива крушки накрая сложих съпротивление на кабелите, с което се премахна и греенето, така съм вече година и нямам никакви ядове.

Това с нагряването ме е спирало досега да си поръчам, а след твоето мнение мисля, че се и отказах от LED за габарита.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 months later...
На 5/1/2017 at 21:27, Georgi Zhekov написа:

Здравейте, пускам нова тема понеже не намерих подобна.

Насочил съм се към тези лед светлини  http://unique.bg/диодни-системи-за-основни-фарове/диодни-крушки-за-фарове-h1-dc9-32v-36w-8000lm-6500k-46189.html

 

Виж цените тук колега https://www.olx.bg/ad/diodni-led-led-krushki-canbus-avtomobilni-h1-h3-n4-n7-h8-9-11-h16-ID6VSC5.html#96018481a5

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замервал съм такива крушки. Консумират 2,5 Ампер-а при 12 волта. Тоест, 30 ватови са. За да не ти дава грешка компютъра за изгоряла крушка, не е нужно да слагаш товарни съпротивления и да се чудиш как са ги охлаждаш, а просто влизаш в Central electric и задаваш на колата че си с фабричен ксенон!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хитро решение. А дали това важи и ако се сложи ксенон на обикновените рефлекторни фарове? Обмислям да си монтирам прожектори+ксенон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, bsdnikolov написа:

Замервал съм такива крушки....

Можеш ли да ми съдействаш с тази операция bsdnikolov или да ми препоръчаш колега някого?

Нямам нито кабели, нито съм достатъчно на ясно!

Успешен ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, между 5-6 вечерта ще съм се прибрал в София! Удобно ли е да ти звънна по това време? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, ама ти го имам:dance: 

 

Благодарности още веднъж за отделеното време и компетентно мнение на колегата Пламен - bsdnikolov! :zustimm:

Проблема се оказа некачественна LED крушка!

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги, и моят син сложи на неговата кола Лед крушки от тези с винталаторчетата и му светна чека за изгоряла крушка. От фирмата от която купихме крушките закупихме и съпротивления които поставихме. Чека изгасна , но след няколко часа пак светна. Каква може да е причината и как да отстраним проблема. Забравих да кажа, че първо по  идея на  колегата bsdnikolov  влязохме в Central electric и зададохме на колата  фабричен ксенон, но нищо не се промени и  проблема си остана. Навярно не правиме нещо както трябва. Виждам, че колегата bsdnikolov  е доста запознат и ще се радвам ако получа неговото мнение! Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...