Jump to content

ЛЕД светлини за късите?


Georgi Zhekov

Recommended Posts

Само не намесвай КРД- то. Точно тук LED са с пъти по-добри от xenon и xalogen. Няма база за сравнение. Нали знаеш как се изчислява. Няма начин LED да е с по-ниско КПД, просто абсурд. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 190
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Просто колегата venomcorp обича да пише абсурдни неща и то с абсолютна сигурност.

 

Аз също съм карал и съм се возил в различни марки коли с led фарове и не виждам нещо, по-което да отстъпват на ксеноновите. Тук, в тази тема, обаче говорим за насаждане на led лампи в халогенен рефлекторен фар, което е абсурдно както се вижда и от снимките на колегите по-горе. Това трябва да бъде забранено със закон, както е в повечето държави. 

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как в природата ми е да пиша "абсурдни неща". Но реално за мене леда макар и фабричен е една недосмислица , особено пък за стоповете. Иначе да повечето неща са забранени и тука в нашата мила Родина....обаче кой ти следи за спазването на законите.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А3-ката ми е Ксенон, другото си халогенчета и обикновени крушки на стоповете. Другата кола чи е Mazda Cx-3 2017 с лед фарове и стопове и място за сравнение с ксенона няма никакво. Леда свет много по силно, на стопове и габарити е много по силвн от обикновените крушки, единствения минус е температурата, при снеговалеж фаровете натрупват 5 сантиметра сняг. Ксеноните са ми Philips bluevision 6000k и светят жълто в сравнение с леда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 35 минути, venomcorp написа:

...... Но реално за мене леда макар и фабричен е една недосмислица , особено пък за стоповете......

Спри да пишеш на тази тема, моля те! Явно си виждал само китайски туненги! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, venomcorp написа:

 Но реално за мене леда макар и фабричен е една недосмислица , особено пък за стоповете.

Това ти изглежда недомислица?!?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С риск да се повторя - специално за стоповете леда си е излишен . Просто няма нужда от чак такова осветяване отзаде. И вече нищомповече няма да коментирам в тази тема. Има си сфери от ежедневието където наистина си е доста полезен, но конкретно тука вече идва малко в повече и някак не на място.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 58 минути, venomcorp написа:

 Но реално за мене леда макар и фабричен е една недосмислица , особено пък за стоповете.

Нямам какво повечи да коментирам. Все едно да споря баща ми, който ми обяснява, че едно време Жигулите и Москвичите са ги карали и без хидравлика на воланът.... То преди век и с конски каруци са се придвижвали, ама трябва ли и ние .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мене лично ако питаш в предвид какви са повечето шофьори ....наистина им трябват каруци а не автомобили. Някак си не е редно куцо и сакато да се допуска до управление на мпс.

Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...
On 1/1/2018 at 2:04 AM, bsdnikolov said:

Има само и единствено едни легални LED фарове и това са матричните. Всичко друго е "мижим да те лажим" и компромис. Не съм видял никоя държава да е одобрила за "street legal" афтърмаркет LED фарове на къси светлини (да не говорим за рефлекторни фарове). И има защо! Рефлекторните фарове са изчислявани само и единственно за халогенни крушки. Не случайно няма фабрични рефлекторни фарове с ксенон или LED.


Pathfinder, Volvo S80, Peugeot 607, Mitshishi Outlender, А8/S8, S class са с рефлекторни ксенони.
Също така, поне от 2-3 години ЛЕД фарове се слагат в пригодени за ЛЕД рефлектори, а пред тях лупи, като стандартните, само дето направени за ЛЕД. На Мазда 3 и 6 са такива, на последния Приус са такива и тн. и тн.
Има си БИ-ЛЕД прожектори, просто са слабо разпространени, заради цената им. Китайските копия почват от 150$, а заводските стигат до 500-700$.

Също така, има ЛЕД крушки за вграждане в рефлекторни фарове Н4, Филипс, които имат правилно светене, без заслепяване. Просто струват около 400лв комплекта. Има тестове в интернет - разгледай Test Lab канала в YouTube.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/2/2018 at 9:25 PM, venomcorp said:

С риск да се повторя - специално за стоповете леда си е излишен .

Мен ме дразнят ЛЕД мигачи и ЛЕД стопове.

Не знам дали е до навик или има някаква физиологична особеност, но не възприемам рязкото светване на ЛЕД стопове, така, както "обикновенните" - изпускам момента в който светват. 

Вероятно има нещо, защото скоро гледах едно електрическо БМВ, на което ЛЕД-мигачите и стопове имитираха плавното палене на нажежаемата жичка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт е че вече има и качествени LED крушки, с добро насочване на светлината, но според мен все още са неоправдано скъпи за това което предлагат. Например въпросните Philips Xtreme Ultinon, от клипа по-горе, с цената си от 350-400лв предлагат доста по-малко отколкото едни би-ксенонови прожектори за ретрофит, които могат да се купят за около 200лв оборудвани с крушки, баласти и т.н. Вярно е че за вграждането на прожекторите е необходимо разглабяне на фаровете, но дори и да не може човек да го направи сам, вече има достатъчно места, на които се предлага като услуга и пак ще излезе по-евтино скъпите LED-ове.

 

А евтините LED куршки, които заляха пазара и всички си накупиха, са под всякаква критика във всяко отношение. В конкретния случай ще дам пример за лъжливите технически показатели, които им пишат по кутиите и описанията. Направих си експеримент, при който сложих различни крушки в два еднакви прожектора - на снимката долния прожектор е с LED крушка с обявени 36W и 3800 лумена, a горния е с ксенон 35W, 3200 лумена.

 

SAM_2878.jpg

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...