Jump to content

ЛЕД светлини за късите?


Georgi Zhekov

Recommended Posts

On 11/6/2017 at 7:03 PM, jery said:

@denyo снимай ги как светят,  @manoleo e решил, че много разпръскват и не е убеден в ефективноста им!

Моля те, защото моите не ми остава време да ги регулирам и снимката няма да е актуална!

 

Не съм решил нищо колега, просто съм си правил доста експерименти, а и съм попрочел тук-там и знам колко трудно е при обикновен рефлекторен фар да се намери качествен заместител на халогенната крушка. Що се отнася до регулирането преди снимката - не е необходимо. Ако снимаш как фаровете осветяват някоя стена от 2-3 метра ще се види чудесно. Важното в случая е как се "разпръсква" светлината от рефлектора. При дългите не е толкова важно, защото те така или иначе не осветяват в линия, но за късите първо това се гледа.

 

 

12 hours ago, jery said:

За тези на 8-9 снимка от 12 лв, какво мислите https://www.olx.bg/ad/led-svetodiodni-krushki-za-avtomobil-h1-h7-ID6gJGk.html

 

Боклуци. В ebay ги има за 3лв - ЦЪК. Не стават за нищо. 

 

Показвам със снимки как свети подобна крушка в обикновен рефлекторен фар на A3 8P.

 

Самата крушка е такава:

1.jpg

 

Така свети поставена в секцията за дълги светлини:

3.jpg2.jpg

 

И просто за сравнение, ето така свети най-обикновеният габарит:

5.jpg4.jpg

 

Както се вижда, този тип LED-ове и за нощна лампа не стават. Дори габаритът свети по-силно. За разпръскването на светлината не говорим в случая, ясно е защо е различно. Съжалявам че в момента нямам една обикновена халогенна H7 крушка да демонстрирам разликата с нея. Утре ако ми се занимава ще взема една и ще кача снимки.

Редактирано от manoleo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 190
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

И аз щях да пиша да не си вземате такива но колегата е показал нагледно какви боклуци са :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не стават за дългите, разбрах, но продължавам да търся нещо подходящо, че сега много постно светят в сравнение с ЛЕД-а!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз до преди да сложа Led крушките и на дългите и на късите бях с тези:

 

https://www.avto.bim.bg/Krushki-H7-12V-55W-PX26d-5000K-COOL-BLUE-HYPER-2br-Osram_pr54348.html

 

Като цвят ми допадаха (бяла светлина, почти като оригинален ксенон), но определено силата им на светене, не е хич добре и направо се измъчвах, като карам в дъжд. Почти нищо не се виждаше.

 

Сега останах само на дългите с тях и като ги пусна, няма голяма разлика в осветеността на пътя, малко по-високо бият, иначе като цвят са почти същите като Led.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще дам пример, вместо @manoleo.OSRAM NIGHT BREAKER LASER, светят доста по-силно от LED. Като цена са приемливи, към 45 лева комплект от двете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Найт брейкър са ми варианта за дълги...на предната кола бях с такива и много ми харесаха, сега тея лейзър незнам дали са по силни, 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, bsdnikolov написа:

Аз ще дам пример, вместо @manoleo.OSRAM NIGHT BREAKER LASER, светят доста по-силно от LED. Като цена са приемливи, към 45 лева комплект от двете.

Фърли ме в триумене, но първо трябва да си оправя вибрациите с новите Жанти, а и ЛЕД-а ме кефи как свети!

45 лв...ходих до 17 поликлиника в един магазин(само Филипс продават) ми обадиха цена 68 лв... :steinigung: ама щом казваш О'срам,

на теб ти вярвам...безрезервно, убедил съм се, че ги разбираш нещата!:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и от мен една идея как светят Philip White vision H7 в комплект с w5w габарити при А4/б6

IMG_0181.thumb.JPG.d6816465fe7ffb44c8cf2

Sent from my iPad using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По толкова изкарват. 1 година и довиждане. Но си заслужават, ако караш предимно нощем. За тези които ги ползват предимно денем, по добре стандартни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора гледайте им лумените и келвините . Няма как нещо с 5000-7000К да е ок при дъжд , сняг , мъгла вечер. Проста физика . Търсете лед около 4000К .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще дам пример, вместо @manoleo.OSRAM NIGHT BREAKER LASER, светят доста по-силно от LED. Като цена са приемливи, към 45 лева комплект от двете.

В Кауфлаланд тези крушки на OSRAM са по 17.99 лв./бр.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3d2875e87e51155456d7a7cf393a45ca.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, Passi said:

При мен не можаха да изкарат 1 година 

Всъщност трябва да си доволен, че са изгорели бързо.

Аз сложих Philips xtreme vision. Лявата изгоря бързо, но дясната изкара повече време.

В резултат лупата на десния фар е за смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми, защото не е изчислена за топлината на тая тунингована крушка.

Преди 1 час, robobug написа:

Всъщност трябва да си доволен, че са изгорели бързо.

Аз сложих Philips xtreme vision. Лявата изгоря бързо, но дясната изкара повече време.

В резултат лупата на десния фар е за смяна.

 Сигурно и рефлектора е пръднал като лупата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рефлекторът е добре. След експеримента със супер халогените сложих ксенон.

Разлика в осветеността от двата фара няма, само дясната леща ливавее. Говорих с няколко човека, които са категорични, че силната халогенна крушка е повредила лупата.

 

Тази седмица имам записан час да отварят фара за смяна на лупата и ще видим рефлектора в какво състояние е.

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не знам, защо забутахте темата към лупите. Тук все пак обсъждаме 8Р моделите! Усилена халогенна крушка много по-трудно ще изпече рефлекорът на рефлекторен фар. А все пак тук говориме именно за тези фарове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така мисля. Рефлекторите на рефлекторните фарове много по трудно могат да се "опекат", защото са по-големи и открити и съответно не се нагряват толкова. Вярно е, че усилените халогенни крушки изгарят сравнително бързо, но предлагат много по-качествено осветяване от произволни китайски LED крушки. Естествено не съм пробвал всички възможни LED варианти и не мога да твърдя със сигурност че няма и читави, затова и ми се искаше да видя по някоя снимка от колегите, които казват че са доволни, но уви... те нещат да дават снимки.

 

Иначе се сещам за един вариант за LED-ове, за които подозирам че хич не са лоши - тези

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...