Jump to content

Ultra High-End Audio - начин за демонстриране на престиж или необходимост?


Recommended Posts

Нямаме си такава тема а и попаднах на една фирма с претенции която прави и лампови усилватели. Впечатли ме устройството за просвирване на мрежови кабели както и на домашната мрежова инсталация до електромера за по-мазен звук.

 

https://www.haglabs.com/collections/break-in-devices/products/frycorder-power-cord-burn-in-generator

 

Цитат

The FryCorder is a burn-in signal generator designed specifically for audio equipment power cords and room wiring. Just plug the unit into the wall and it immediately sends the sophisticated burn-in signal (a combination of wideband noise and swept amplitude modulation) into the wiring. FryCorder is part of the FryKleaner series of professional cable burn-in generators. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен зададеният в заглавието не темата въпрос, има различен отговор в зависимост от човека. 

Аз лично обичам да слушам качествена музика, в качествени формати, на качествени системи. Но надали бих успял да направя голяма разлика, с някоя Ultra High-End аудио система. 

То и качествени системи е мнооооого разтегливо понятие, де. 

Та за някои аудиофили, специални захранващи кабели, интерконекти, лампови усилватели и други high-end компоненти вероятно са необходимост. 

Други слушат музика от слушалки за 10 кинта и са доволни. :)

 

Аз се старая да съм по средата. Последното в тази насока, което си купих, бяха едни чудесни слушалки - AKG K92. За парите си и за това, което имам като слух - чудесни. :) Не са 20 лв, не са и 2000. 

 

А относно престижа - със скъпа аудио система надали можеш да демонстрираж престиж пред някой лаик. Поне така мисля аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както винаги и тук истината е по средата. Има аудиофили, за които и последния детайл е от значение. Някои от тях действително чуват детайлите, други дантазират, че ги чуват.

Има и хора (като мен) обаче, котио без да са аудиофили, се стремят към максимално задоволително Аудио от среден до средно-висок клас. Ако мога да се погрижа за някоя подробност, без това да струва милиони  - и да не я "чувам" бих го направил. А както и в друга тема бяхме писали - разлика от кабели определено има! Може да не е разлика за ХХХХ лева, може да не е и за ХХХ лева в зависимост от кабелите, но за човек ценящ звука (макар и не аудиофил) със сносно аудио - определено нещо за размисъл.

 

Което е и причината аз да се спра на тези: https://www.whathifi.com/van-den-hul/clearwater/review

 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, тук съм съгласен с теб. Ако имам X бюджет за аудио система, дали ще е слушалки, дали home cinema, дали за слушане на музика, ако в разумни граници над този бюджет, може да се купи нещо по-добро. Стига да не увеличиш бюджета, след това над увеличения бюджет да има нещо, което е още по-добро и в крайна сметка да завършиш с доста по-голямо изваждане, от първоначално плануваното. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ВИНАГИ има по-добро ;) Човек не бива да го забравя. За това всичко е въпрос на бюджет. Аз просто винаги се стремя да постигна максималното в рамките на даден бюджет. А бюджетът, освен от дълбочината на джоба, зависи и от приоритетите... за мен аудио/системата (и у дома и в колата) заема относително високо място в списъка на приоритетите и за това и бюджетът е съответен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също съм на мнение, че нещата, които ползвам редовно, дори ежеджевно (в случая не само аудио), си заслужава да са качествени. И трябва да са качествени. 

Слушалките, които съм посочил по-горе ми седят на главата по 6-7 часа на ден, всеки работен ден. И разликата, която усетих межди тях и старите пластмасови слушалки за 30 лв е достатъчно голяма в положителна насока, че да си оправдае всяка стотинка от така или ианче не толкова голямата (даже направо смешна) инвестиция. (Усещам, как някой ще наскача, че слушалките не са инвестиция, ама карай. :D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/16/2017 at 10:23 AM, grizzly said:

Нямаме си такава тема а и попаднах на една фирма с претенции която прави и лампови усилватели. Впечатли ме устройството за просвирване на мрежови кабели както и на домашната мрежова инсталация до електромера за по-мазен звук.

 

https://www.haglabs.com/collections/break-in-devices/products/frycorder-power-cord-burn-in-generator

 

 

 

аз колкото и да се старах нещо не можах да схвана смисъла на въпросната джаджа. Някой може ли да ми поясни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Необходимост, как, то си е като хоби, ама не за всеки. Ако ми останат излишни 2 - 3 - -4 000 с удоволствие бих взел нещо за душата, дали мп3 - ка, слушалки или домашен усилвател ще инвестирам без да се замисля. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля в ей това да скоча - http://www.kirov-high-end.bg/kirov/?page=products&subpage=vpr&pid=1513  реално погледнато чете мп3 - тройки, тоест е мп3 тройка, пък ти какво мислиш, запази го за себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mдам, мислите са си мои, другите - да четат и да си мислят и те. Па ти скачай от мост върху стиропор, ако щеш. :D

Само да запитам капацитетите:

кое в тоя дйвайс най-дивен си струва 2к-то леффа?

DSD DAC-a (AK4490) ли, що ли? И как точно се отразява той, ако лупкаш емпетрици?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно ДАКа е лампов и за това.

Дори няма говорители за 2К. 10239лв на килограм я продават тая дивотия куха. От една дизайнерска пластмаса с два чипа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тоя ДАК прочетох, че се намирал за ~95 доларес, от каратягите, естествено...

Та, чудно ми е (беше) и рекох да попия езотерика от "знаещите" тука... :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кои са каратягите ама в Диджики е 5USD парчето. Ако купиш 10 бр е с отстъпка.

https://www.digikey.com/product-detail/en/akm-semiconductor-inc/AK4490EQ/974-1060-1-ND/4918895

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каратягите са ония, дето правят ВСИЧКО в днешно време. :)

5 доларес... Ептен разсипа мейсън стайла на тЪз хай-енд апаратура.

Сигур ноу-хау-то на конкретната имплементация оправдава остатъка до крайната цена... :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/21/2017 at 2:30 PM, STEFAN8898 said:

Необходимост, как, то си е като хоби, ама не за всеки. Ако ми останат излишни 2 - 3 - -4 000 с удоволствие бих взел нещо за душата, дали мп3 - ка, слушалки или домашен усилвател ще инвестирам без да се замисля. 

Това мнение чудесно илюстрира,  как не е задължително високата цена да е свързана с добрия звук....ако приемем, че това се има предвид с "ultra high end".

Очевидно за гризли (а и не само според заглавието на темата) "ultra high end-a" не е свързан със звука, а с цената на компонентите.

 

За да не приемаш за заяждане, това, че те цитирам, ще дам и един съвет - прегледай и продуктите на Оппо.

Новите дак-чипове стават все по-добри....макар, че звука на един PCM63, PCM58 се разпознава лесно....:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен необходимост, не е е със сигурност. От скоро се прохождаме с хоум аудиото,и най задаваният въпрос е 5.1 звука, и съответно от хора който не разбират достатъчно за да знаят че в стандартен хол, на панелка 5.1 звук няма как да стане кадърно. Но е модна темата, и същото се прехвърля върху нещата който са на мода ,визирам и на киров нещата . Наливат се едни пари в промо на нещо което сега се харчи и се създава впечатлението че това е най-нужното ти нещо и и трябва да го имаш веднага. А  аз не я обичам много тая дума аудиофил, много ми прилича на другата дето завършва на фил, но за истиснските "болни" на темата могат да се вчечетлят от система с Хай-Ви Б3С със усилвател 2-ра упортреба и от мега-системи с лампови моноблоци. В общи линий едното е мания да притежаваш нещо много скъпо за да начешеш собственото си его,а другото ее желанието да слушаш любимата си музика по приятен за теб начин. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За оппо съм чувал хубави работи, ама в България кой ги разпространява, че от чужбина не пазарувам. Като цяло залагам на световни марки с традиция, а не какво е най - модерно и скъпо. По принцип имам на fiio неща, понеже ги има в Бг и като цена - качество са ок, beyer, sennheiser, akg , от по - екзотичните неща засега избягвам, пък и там цените са доста добри да кажем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...