Jump to content

Добавка за дизел


StanTanev

Recommended Posts

Здравейте, предстои ми дълго пътуване и мисля да зложа някоя добавка да е по издухам, малко е изтъркана темата но мнения много... Специално за този тип  мотор (2.7тди) ако има някой впечатления към конкретна марка добавка да ме насочи . Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

BDC-то си е за попринцип да караш с него. Ако иска да продухва горивната система му трябва друга добавка. Виж другите добавки на Бардал и си избери някоя или няколко да си ги изредиш :)

 

Аз лично направо отидох в Митвас на процедура да си въртят там една добавка на Winns или там както се казваше. 80лв струваше цялото нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bardahl Diesel Injector Restorer 11

това се води професионално/полу-професионално. дали върши работа не мога да кажа, слагам го през месец горе-долу превантивно (към 40лв, за min 30л до 100л max). Pro-tec e другата добавка, която знам че много се ползва за дизел

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

опитвам се да разбера защо всеки казва че си купува дизелова кола защото е по икономична,след като слагате добавки за една камара пари? единствената добавка която съм слагал е за против замръзване на нафтата през зимата и проблеми нямам и не съм имал,като си сменят горивния филтър  когато трябва мисля че добавките са излишни а и ме съмнява изобщо нещо да помагат

или по добре ходи сипи си най скъпата нафта и мисля че е по добре,защото ако сипваш няква евтина и слагаш добавка....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и хубав дизел слагам и филтрите сменям на време,но на човек който имам доверие ме посъветва да използвам и добавки :) така че от време на време едни 30-40лв отгоре не са ми болка, мисля че само може да има положителен ефект :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2011 като взех дизела имаше наченки на пикаещи дюзи, на дълго с една добавка и с кикдаун така ги оправих дюзите, че после пушеше като локомотив и я вкарах в бокса за дюзи на 2-рия ден. Аз лично мисля, че ефекта е минимален към нулев с тия добавки, но всеки си знае.

Редактирано от Preslito
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам проблем с дюзи, просто от време на време е добре да се сложи някоя друга добавка, все пак с нафтата която караме в Бг... Разхода напоследък ми е висок малко, но доста работи направих по нея може и от това да е .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За разхода от опит мисля, че се влияе много от дпф-а. В началото колата ми гореше 5-9 извънградско, градско 11-13. С времето и кофти нафта явно се позапуши дпф-а и редовно беше 10 извънградско и 13.3 градско с 19-ки джанти. Новият собственик вече 6 месеца я кара и незнам как му гори, но за сравнение сегашмата ми 3.0 тфси гори 7-10 извън и 14-16 в града. Аз лично вече не бих карал дизел, при положение, че имам само 1 литър нагоре, но може и моята да не е била вече вред с такъв разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тези добавки,да речем че нещо помагат,ама нали се сещаш от къде минава преди да излезе през ауспуха? И вместо да отпуши нещо,то ще ги дозапуши тотал тая гняз която се водо че се е прочистила

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, Preslito said:

За разхода от опит мисля, че се влияе много от дпф-а. В началото колата ми гореше 5-9 извънградско, градско 11-13. С времето и кофти нафта явно се позапуши дпф-а и редовно беше 10 извънградско и 13.3 градско с 19-ки джанти. Новият собственик вече 6 месеца я кара и незнам как му гори, но за сравнение сегашмата ми 3.0 тфси гори 7-10 извън и 14-16 в града. Аз лично вече не бих карал дизел, при положение, че имам само 1 литър нагоре, но може и моята да не е била вече вред с такъв разход.

 

Аз съм без Дпф, катализатори и с прави тръби. Извънградско 7-8, градско 12-14.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...