Jump to content

СМЯНА НА МАСЛО НА СКОРОСТНА КУТИЯ


emildinkov

Recommended Posts

Здравейте, искам да сменя маслото на скоростната кутия Ауди А6 2.7 4Ф ТДИ (автоматик). Някой може ли да ми каже какво ще ми е необходимо за смяната вида масло, колко количество и какви други неща ще са ми необходими ?

Редактирано от emildinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ти напиша това, което съм чел в последните дни:

1. задължително го вземи от Порше оригинално

2. събира мисля около 8 или 9 литра, но обикновено могат да се изкарат около 6, така че сменят само 6

3. Преди време смяна в Порше е излезнала около 650лв заради смяната на 6л

4. Сменя се и филтъра 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 литра масло - ZF LG8 може и FEBI, сменя се гарнитурата и цедката. Това е непълна смяна, пълната е 9 литра и трябва да ходиш на машина, но според мен в разликата от парите с непълната смяна ще си подмениш маслата в дифовете и раздатката, което е също не малко важно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си купих 8л. от ZF LG8, да съм сигурен, че ще ми стигне. Ъпдейтнах си кутията до версия 50 в Порше Запад, цената за ъпдейта е 90 лв с ДДС. Но за смяна на маслото цената им беше към 1100 лв. с ДДС с масло ZF 8(казаха ми, че литъра от това скъпото масло бил към 150-160 лв)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвет от личен опит.., когато ти сменят маслото, виж дали се е пресекло и дали е влизало вода. 
Влизало ли е вода/антифриз  отивай на сервиз, аз олекнах с 3500 лв, защото го пренебрегнах това :), оказа се, че масления охладител е спукан и вкарва от там..

Редактирано от Victor93
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.07.2017 г. at 12:16, OvivO написа:

ZF LG8 и ZF 8 имат ли разлика и ти твоето на каква цена си го взел?

42 лв. го взех от Техко(естествено с отстъпка от приятел). Редовната им цена е 66.70 лв. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A6 4F 2,4 BDV с мултитроник на предно. В движение на положение D се чува лек шум (виене) от кутиятя, няма придърпвания и други, скоростите се редят нормално нагоре и надоло.  На място на паркинг не се чува нищо. Някой имал ли е подобен проблем, дали е само за смяна на масло ...... или по-голям ремонт?

Редактирано от Marian_Georgiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, от смяната на маслата ми останаха 2.5 л. ZF 8 за скоростната кутия и 0.5 л. от маслото за раздатката. Ако някой ще сменя скоро и му трябват.

Цената за маслото за раздатката - 100 лв.

Цена за ZF 8 - 100 лв.

 

 

IMG_2379.JPG

IMG_2380.JPG

Редактирано от maisuda
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.07.2017 г. at 10:24, kpematop написа:

Някой кара ли с Ravenol масло за кутия/диф?

В понеделник ще ми дойде пратката от Германия.Поръчано е масло за кутия Ravenol 8hp fluid идва 15.83€ литъра и за двата дифа Ravenol vsg sae 75w-90 струва 12.49€ литъра.В раздатката ще се налива оригинално.Много е важно когато поръчвате масло да знаете какво е залято в кутията от завода и с какви спецификации е ако не е сменяно.Ако разбирате руски можете да проверите тук: http://www.audi-club.ru/index.php?threads/zamena-masla-v-akpp-a6-4f-s6.207801/

Също можете да минете на на ZF 8 Lifeguard или друг аналог покриващ спецификацията,но ако колата е произведена преди 03.2008 ще вие нужна смяна софтуер на кутията за съответнен atf.

Другата седмица като сменя маслата на кутията,дифове и раздатката ще се опитам да пусна тема за пълна смяна без флаш машина.

Редактирано от rugbista
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

как се сменя масло на кутията още преди 5-7 години е коментирано. Маслото в раздатката е масло за диф със Стурако, пише го в сайта на ZF. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой пробвал ли е да направи пълна смяна на atf в кутията без флаш машина чрез възвратен маркуч от радиатора за охлаждане?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и флуш машината там я връзват,не знам дали някой си е играл но няма начин да не стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Важното е цедката да е нова и чиста. Бая стружки от фрикционния материал се събира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

G 052 145 - Това е за дифове

G 060 162  - Това е АТФ-а за автоматичната скоростна на ZF6HP

G 052 145 - Това масло за диф + Стурако добавка прави маслото за раздатка на ZF интегрирана в скоростната ZF6HP

На сайта на Кастрол, ако ги няма тия спецификации за това масло, което си посочил, по-добре не го слагай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...