Jump to content

Вибрации във волана и купето при 90-150км


Recommended Posts

Здравейте колеги, колата е A4 B7 3.0 TDI 233HP Quattro  и имам следния проблем: когато карам със скорост между 90 и 150км имам вибрации във волана и купето, като вибрациите във волана се виждат с просто око! Джантите и гумите са перфектно прави, сменил съм вътрешните карета, по предницата всичко е ок. Направо съм се поболял с тоя проблем и не знам какво да правя. Ако някой знае откъде идва проблема, ще съм много благодарен ако сподели! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кога по-точно са вибрациите ? При набиране ? Или при каране с равномерна скорост? Ако сд засилиш и осовободиш от скорост , пак ли тресе? Със зимните гуми пак ли е така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При каране с равномерна скорост и примерно ако карам с 160 170 и отпусна газта и скоростта падне на 150 140 започват вибрациите. Вибрации има и с зимни гуми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом карета и джанти са ок повери следните неща;

 

1-Ако караш с фланци или пластмасови втулки на централния отвор вероятно са хлабави или с лека елипса, провери конусите на болтовете и джантите дали съвпадат.

2-Провери гуми и джанти на динамичен баланс, препоръчвам сервиза на Опел на Ботевградско шосе. 

3-Огледай предните дискове за силна корозия във вентилираната част (м/у двете части на диска), ако има вероятно дебаланса на дисковете е голям.

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Няма да ти обяснявам какво смених за да си реша проблема. Карам а4 б6 куатро авант 3.0. ....накрая излезе от шлиците дето влизат в скоростната кутия ,при вътрешното каре. 645лв. 0898709111 ето ми номера,на вайбър мога да ти покажа снимка на тоя елемент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 24.07.2017 г. at 18:59, Makarov 2 написа:

..накрая излезе от шлиците дето влизат в скоростната кутия ,при вътрешното каре. 645лв. 0898709111 ето ми номера,на вайбър мога да ти покажа снимка на тоя елемент.

Колега, моля качи снимките и тук. Ще е интересно.А и няма да добавяш много контакти в телефона... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз минах през драмата с тресенето на 3-тия препоръчан ми гумаджия проблема се реши сега ходя САМО при него и нямам никакви проблеми!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Автора откри ли проблема?

При мен от скоро се появиха вибрации при тези скорости 50, 90, 120 и 160, когато подавам газ, ако отпусна педала намаляват, даже едва се усещат, но щом пак го натисна започват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...
На 7/30/2017 at 11:10, krank написа:

И аз минах през драмата с тресенето на 3-тия препоръчан ми гумаджия проблема се реши сега ходя САМО при него и нямам никакви проблеми!!!

Хайде сподели го този гумаджия, гледам, че си от София, сподели, че мъката е голяма...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И аз имах такъв проблем на б6 2004 и беше от предницата тампони носа4 .. но преди това имах като е на паркинг има големи вибрации и беше от тампоните на двигатела и отпред смених тампон на магарето 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...