Jump to content

Озвучение


ivan999@gmail.com

Recommended Posts

Колоните са ми заминали и трябва да се сменят.

Мисля че е още с оригиналните, има и фабричен субуфер който не е за смяна.

Колата е 2005та А6 4F (C6) седан.

 

В два различни сервиза в София (Авител и Мак) ми казаха едно и също като опции и цени (с работата).

Цена за всички 10 (6 предни и 4 задни):

- Опция 1: Pioneer - 1000лв.

- Опция 2: Bose - 3000лв.

- Изкарване на USB изход - 500лв. тъй като били оптични кабелите и трябва някакъв интерфейс.

 

Фабричните не знам дали са Bose.

Нямат лепенки Bose но някъде четох че и без лепенката пак са Bose но по нисък клас.

Ако са Bose те са на 2 охм и е хубаво да се сложи пак Bose но цената е убийствена.

Ако са Bose можело и Pioneer които са на 4 охм но се губело ~20% от мощността заради охм разликата.

 

Някой може ли да потвърди всичко това?

Някой може ли да ме насочи към сервиз в София в който могат да предложат по ниски цени но да го направят качествено ако вообще е възможно.

 

Всякакви коментари и препоръки са добре дошли.

Много благодаря!

Редактирано от ivan999@gmail.com
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва омажа на заместителите да е същия като на оригиналните. Ако те са 2 Ома при замяна с 4 Ома мощността пада наполовина е не с 20%. Друго не знам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали твойте и по тях си намери втора употреба, това е най-удачният вариянт. Ако намериш донор, може да си спазариш и на добра цена. Помня, че гледах някъде цялата Bose система за 500/600лв. втора употрба. Ако твоите не са Bose, предполагам ще ги намериш и на доста по-добра цена. Тези 1000/3000 лв. просто ги забрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много благодаря за отзивите!

 

За USB изход някой може ли да коментира?

И да са оптични кабелите 500лв. пак ми се струва адски много...

Чейнджъра ми е с 6 диска но няма MMC слот за мемори карти а знам че има такива и с 2 MMC слота.

Дали ако се смени чейнджъра с такъв със MMC слот ще работи MMCто?

Според мен ще се намери пак втора ръка чейнджър със MMC слот по евтино от 500лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали това ще стане, попринцип с MMC слот са от фейса нагоре(ако не се лъжа). Най-добрият вариянт е AMI, но ако не ти седават пари за него, слагай един трансмитер с USB за 10-20лв. и си 6 точки. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля че още ги имам всичките Bose колони от варианта с малкия усилвател (седан). Не съм сигурен само за тези на задните врати, трябва да погледна, а буфера от предната дясна съм си го сложил на моята докато си залепя мембраната на сегашния буфер, че леко се е разлепила. Ако имаш интерес драсни едно ЛС.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Моя чейнджър мисля че не е мп3 тъй като записах един диск и не го четеше.

Отделно прескача на 2-3 секунди и аудио дискове не мп3.

Казаха ми че е сменян и затова го прави това и че трябва да се адаптира с цялата система.

Къде в София могат да ми го адаптират/синхронизират?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да му се махне Component Protection-a, което официално се случва само в Порше (принципно 79лв взимат), но и някои гаражни майстори вече могат да го правят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

trapera94 plug and play е, дават ти един кабел с плеъра, нанизваш го на буксата на ченджъра и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че е това, но цената му е 200 евро някъде. Не е ли по-добре да се вземе Dension 500 за около 250 евро и мисля тогава ще получиш и видео. Или аз не съм разбрал до край нещата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видео няма,аз съм с Dension 500,доволен съм от него,пълно управление от оригиналната медия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз доколкото четох из темите, след малко по-упорито търсене ще си намери AMI за 500лв. и ще си е оригинално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, къде могат да ми продадат и монтират едно от тези по доре, което и да е, само да имам мп3 и блутут от телефона да пускам музика?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвал съм услугите на този човек и съм много доволен. Възтановява ми говорител бозе

https://www.olx.bg/ad/remont-na-govoriteli-remont-na-govoriteli-ID6OvD7.html#646a531f03

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здравейте колеги, отскоро съм горда собственичка на А6 тип 4F Allroad. Колата си има в жабката DVD и CD чейнджър, има входове за SD карти но никъде не открих да има USB вход, за да мога да си пускам музика от там. Молбата ми към вас е да ми кажете къде евентуално къде да го търся и ако няма как мога да си реша проблема. Четох за някакъв адаптер който се взимал допълнително, но хич не съм наясно. Моля да ми простите невежеството, но тази сфера не ми е силна страна.

Ще съм ви изключително благодарна за всякакви съвети и мнения. Мога да кача и снимки ако трябва. Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колежке, сигурна ли сте че имате DVD в жабката?

тези двете ли имате?

69829e871a0e2f78.jpg

А относно USB, ще ви трябва "AMI" (това в дясно на долната снимка)

29-3150806683366803485.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, имам две устройства DVD i CD чейнджър, ще кача и снимки малко по-късно. А това  "AMI"  от къде да го намеря, какви пари струва и как се монтира? И има ли някакъв друг вариант?

Редактирано от sugar82
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

около 500 евра, и се намира много трудно :) мисля че имаше отделна тема във форума, където се обсъждаше подробно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ограденото ако го имаш ти трябва само кабел.Ако не то тогава е по сложно.e0e2bd705b967f2441d29cfdd8d5d8ca.jpg

Изпратено от моят SM-G930F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...