Jump to content

Audi А6 2.8 193 к.с. Quattrо или Audi 2.4 165 к.с. Quattro


Recommended Posts

Здравейте колеги.Пред покупка на нова кола съм и се двоумя между тези два мотора на Ауди А6 1998-2003 година.Та въпросът ми е кой е по добрият мотор 2.8 или 2.4...Задължително ще бъде газифицирана,ако не взема готова на газ.А и кой вариант е по добрият-аз да си сложа чистак бърсак ново газово или да взема кола оборудвана и карана вече на газ?Питам,понеже досега карах само дизелови коли,но реших да мина вече на газ-бензин...Поздрави...Благодаря на отговорилите предварително....

Редактирано от Nemiroff81
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.8 е много по-пъргав и жив, а разлика в разхода на гориво и поддръжката в сравнение с 2.4 почти няма (много са близки). По-добрия вариант е да вземеш кола, която не е карана на газ, за да си сигурен, че монтажа на газовата ще се направи качествено и ще ти отговаря на изискванията (като примерно размер/вид на бутилка и нейното местоположение, ключа за превключване и пр). 2.8 не знам дали има само на предно? Повечето са куатро, което е огромен плюс.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, не съм сигурна дали това е точната тема, но имам един въпрос. Бихте ли ме посъветвали дали е добра инвестиция и добре ли е да се купи Audi Quattro, или подобно, проверих в сайта Mobile.bg и имаше оферти за този модел,  какво бихте ме посъветвали? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това зависи изцяло от теб. Моделът има висока продажна и колекционерска стойност, ако е напълно реставриран и в автентично състояние. Изключително трудна задача. :)

 

По темата - 2.8 определено и според мен е по-адекварният избор. Не е евтин за поддръжка, но е много приятен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря много! Значи Ауди 2.8 е най-удачния избор

 

Да попитам още нещо, ако бюджетът е до 5000 лв. Би ли могло да се намери нещо добро и качествено? Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

може ако имаш търпение и дебнеш постоянно обявите. Прегледай и обявите във форума. При всички положение си имай отделени пари за качествено обслужване и нещата, които ще излязат за оправяне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имаш възможност прескочи 2.8 и си търси фейсова с 1.8Т ако гониш ниска цена за поддръжка и т.н. или 3.0 ако имап възможност.

Защото последващата подръжка си оказва влияние също, но това понякога се разбира по-късно.

2.8 няма да те радва много много от към обслужване, отделно чак супер динамичен и нз какво е трудно да се каже или явно вече съм му свикнал прекалено много.

 

Иначе ако няма възможност/желание за нищо друго освен 2.4 или 2.8 то вземай втория.

 

За повече подробности относно 2.8 погледни тази тема, а също така и доста други.

 

п.с. 2.8 се слага до 2001-ва някъде после е заменен от 3.0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и такива които продават,но цената за кола на 200к км е към 5 бона в Мобиле .де Прекалено е за двайсе годишен кошник.

Изпратено от моят SM-J320F с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...