Jump to content

Проблем с навигацията


Kaloqn8508

Recommended Posts

  • Отговори 71
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Извадих го почистих го и пак го пуснах но нищо. Дали не нещо от четеца  (самото устройство)? Но когато е изваден диска ми изписва че няма диск.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не използвайте тези глупости почистващ диск .  ! или разглобяваш и чистиш оптиката или не слагай това . При мен е давало такава грешка  при диск записан на скапана записвачка . Когато диска е хубав , записан на бавна скорост  всичко е ок .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Глупост или не, помага със сигурност. Може да е за няколко месеца, може да е за дълго. Ако не помогне чистене с диск, и да отвориш и да чистиш самата леща, няма много разлика. Проблема идва от скапване на самата материя на лещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Диска за почистване си помага от време оно. Съвсем друг е проблемът ако се е скапала лещата.. Нищо не му пречи на колегата да врътне един почистващ диск

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знаете ли колко cd ,  съм чистил след такива дискове , .    Отвори капака на двд то , издърпай оптиката с леко въртене на  червячния механизъм ,  вземи   от тези клечки за уши :)    намокри  върха с  спирт , плюмка  :) ... или някаква течност и  върти без да натискаш по посока на часовниковата стрелка  върху самата леща  и без да прекаляваш с въртенето ! .

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинален диск имам и аз,не го чете,дискове записани бавно и добре си ги чете без проблеми.Така че си запиши диска наново,и тогава пробвай,това че не чете оригинален диск въобще не е гаранция,че навигацията се е скапала.Дори и добре записани работещи дискове,като стоят в навигацията дълго време-година или повече,и те се скапват,вибрации,прах,надраскване,аз затова съм си записал няколко диска,като се скапе единия,хвърляш го,слагаш си другия,и си чете без проблеми.Пробвай,успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, Excessive написа:

Записан на ниска скорост диск DVD-R на Verbatim е ключа към работещата навигация.

Записах ги на DVD-R HP, но на 3х скорост и чете без проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ключовото е диска, който трябва да е DVD-R и да е качествен. Ниската скорост просто е допълнителна мярка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте. Моля, дайте инфо от къде мога да сваля карти/купя диск. Колата е 2007г. А4. Ако има възможност да сваля карти, в какъв формат трябва да ги запиша?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 2G ли си или 3G? Ако си с 2G, може да ползваш линка на колегата @N1995 : https://a6retrofit.com/blog/2017/02/23/mmi-2g-navigation-dvd-europa-2017/

Сваляш ги, купуваш си качествен диск и записваш на най-ниската скорост, която ти позволява записвачката.

И си в бизнеса с нови карти, но не очаквай чудеса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, wsi4koznaj написа:

Здравейте. Моля, дайте инфо от къде мога да сваля карти/купя диск. Колата е 2007г. А4. Ако има възможност да сваля карти, в какъв формат трябва да ги запиша?

 

A4  не е   ли с  sd  карта :)

Редактирано от ivo.petkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой приятел с А4-ка с RNS-E 2G пробва 3 пъти с  https://a6retrofit.com/blog/2017/02/23/mmi-2g-navigation-dvd-europa-2017/  и по някаква причина не стана. 

После си поръча 2та диска от OLX-a и всичко тръгна от раз.

 

Аз съм с 2G и линка от @N1995 ми сработи перфетно от първия път (и за 2016та и за 2017та).

Не знам реално каква е разликата в MMI 2G между А4 и А6, но явно има различия в дисковете.

Редактирано от lmbr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...