Jump to content

Проблем при палене.


ArTe

Recommended Posts

Здравейте, 
Имам следният проблем, качвайки се в колата днес, слагайки ключа не се чува звук( отключващ волана), не светва нищо по таблото. MMI, радио, плафони, централно, фарове си работят, но нищо по таблото и не може да запали. Също така проверих през setup-a живота на акумулатора е на 100%.  
Четох и рових всевъзможни теми и какво ли не, но... Пробвах също да сменя батерията на ключа, но нямаше ефект.
Ще съм много благодарен, ако някой може да даде полезна информация относно този казус.
Колата е A6 C6 4F 2004 2.0 TDI 140к.с 
Също така да добавя, че последните няколко дни , когато отключва и заключва волана звука   се чуваше  по слабо/лениво/.

Редактирано от ArTe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, кормилна колона.

ако имаш vcds - виж за грешки и изчисти.

отключи колата с ключа в ключалката и пак я заключи. Пробвай пак да запалиш?

Или финално отзад откачи плюс буксата на акумулатора за 5 секунди и пак я сложи. Пробвай тогава пак...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах с акумулатора в малко по-дълъг интервал, но нямаше резултат за съжаление.. За друго просто нямах време днес да предприема, а и варианта ми е да търся хора от варна, в моя град такива компетентни лица просто няма... Затова и реших да събера мнения от хора патили от това и стигнали до решение на проблема.. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, кормилна колона.

ако имаш vcds - виж за грешки и изчисти.

отключи колата с ключа в ключалката и пак я заключи. Пробвай пак да запалиш?

Или финално отзад откачи плюс буксата на акумулатора за 5 секунди и пак я сложи. Пробвай тогава пак...

А то въобще работи ли OBD-то като не може да даде на контакт?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има хора го лекуват това със спиране на моторчето на кормилната колона. Някой може да дойде на място евентуално.

При мен го е правила и с откачане на акумулатора или отключване и заключване няколко пъти механично се оправяше.

Като правило винаги оставям волана централно напред и така не се получава...поне при мен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да оставя плюса откачен, утре при свързване ще пробвам и този вариант евентуално.  Честно казано този проблем ми е гъста, гъста '' мъгла ''. И малко съм  притеснен, не толкова от самия проблем, а от намирането на компетентен човек, който да го разреши. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

keyplus.bg го лекуват, както и много други майстори...доста често срещан проблем. решаването му е от 100 до 400лв, според зависи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях, че се говори из форума конкретно за тях, но са ми на другия край на България, малко трудно ми се вижда да се обърна към тях за съжаление. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямаш ли кабел да пробваш да изчистиш грешките, понякога така се оправя, намери някой поне това да се пробва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, OvivO написа:

нямаш ли кабел да пробваш да изчистиш грешките, понякога така се оправя, намери някой поне това да се пробва.

След направената диагностика и изтриване на грешките, колата запали. Грешките бяха следните:

Вирианта, който ми беше даден е да се премахне заключващия механизъм,  пренастройване и т. н. Цялата процедура около 350- 400 лв. 

IMG_20171213_110944.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Excessive написа:

това в keyplus ли?

Не. Беше ми препоръчан в специалист в тази област със сериозна апаратура, това е по думите на човека, който ми обслужва колата, а също и работи с него в дадени аспекти. От Добрич е въпросното лице. 

преди 32 минути, mili 75 написа:

Пиши на колегата http://audibg.com/forum/index.php?/profile/3258-sunshai/

Той ги лекува, но трябва да се разходиш до Пазарджик.

След 3 дни имам път към Габрово, но ми е малко рисково да тръгна така, иначе бих се вслушал в неговото мнение със сигурност.
Но като цяло тази манипулация ми дават като най-добър вариант и най-удобен за мен, като локация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два часа работа и пращаме колоната в добрия свят на "ремонтираните" :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сега като спираш: оставяй винаги направо волана, като изминеш леко разстояние напред :) това е моя work around и не го прави, но зависи в какъв стадий е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 21 минути, sunshai написа:

Два часа работа и пращаме колоната в добрия свят на "ремонтираните" :hilezh:

Много жалко, че си ми доста далеч, a така "бардисала" нещо не ми се иска да пробвам..

 

преди 6 минути, OvivO написа:

За сега като спираш: оставяй винаги направо волана, като изминеш леко разстояние напред :) това е моя work around и не го прави, но зависи в какъв стадий е...

Винаги оставям волана в това положение, пробрах преди да я закачим "хватката" с ръчното отключване и всичко останало, но уви пак без ефект..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да си първия който идва от Варна :) важното е да си решиш проблема ;).

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да се получи от ниско напрежение на акумулатора (при мен се случиха едновременно - паднал акумулатор и заключи волана(дефектира модула )) ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес го ядох този яд 12 часа бях в въздуха.

Смених акумулатор,смених батерии на ключове и накрая нищо!

Един авто ключар за един час изчисти и напръска с контактен спрей някакви 3 конектора в кормилната колона и стана.

Сега остава само да изчистя набитите грешки от смяната на акумулатора и се надявам повече да не ми се случва!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен може и тук да го пуснеш, че е много често срещан проблем при нашите кошници. Може да се възползват хора, аз включително. Особено като си доволен от работата му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...