Jump to content

Леки вибрации при режими "D", "R" и "S"


sgradev

Recommended Posts

Здравейте,

 

Наскоро си купих Audi A6 3.0TDI 232/233 к.с. 2008г. Като цяло всичко е добре, но има нещо, което ми притеснява - започват леки вибрации, когато премина в режими "D", "S" и "R" и като потегля изчезват. При останалите режими го няма този проблем. 

Сменил съм всички тампони и при преглед ми казаха, че няма грешки по скоростната кутия. Това, което моя майстор ми каза, е че имам малко луфт на каретата и има вероятност да е от това. 

 

Някакви идеи какъв може да е проблема и дали смяна на каретата би отстранила тези леки вибрации.

 

Хубав ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

8 minutes ago, sgradev said:

Здравейте,

 

Наскоро си купих Audi A6 3.0TDI 232/233 к.с. 2008г. Като цяло всичко е добре, но има нещо, което ми притеснява - започват леки вибрации, когато премина в режими "D", "S" и "R" и като потегля изчезват. При останалите режими го няма този проблем. 

Сменил съм всички тампони и при преглед ми казаха, че няма грешки по скоростната кутия. Това, което моя майстор ми каза, е че имам малко луфт на каретата и има вероятност да е от това. 

 

Някакви идеи какъв може да е проблема и дали смяна на каретата би отстранила тези леки вибрации.

 

Хубав ден!

 

Недей се мъчи , рятко има кола с голям двигател на тези години автоматик който да няма вибрации, аз лично и на ф10 съм карал 2014 пак имаше леки такаче.. При мен го има ,въпреки че аз съм за смяна на тампон двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От D на S не би трябвало да има никакви понеже е софт превключване.  от R на Д минаваш  през свободната  и мисля , че е нормално да има някакви леки вибрации . другите да кажат :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен говори не при самото преместване, а когато е на спирачка и държи на D, например, и му вибрира колата.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз може би не съм обяснил добре - включвам на "D" (да кажем) и държа спирачката и се усещат едни леки вибрации и в момента, в който отпусна спирачката изчезват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен го има същото и е по скоро бучене леко когато загрее кутията, сега ще обслужвам скоростната кутия и ако има резултат ще пиша 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямах резултат от това.

 

А за каретата има ли вероятност да е от тях? Аз си мисля, че като колата не е в движение може би не е от тях, но все пак.

Редактирано от sgradev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майстора в сервиза като го чу каза, че според него е някакъв резунанс, другата седмица я вкарвам за обслужване на кутията и ще я провери 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да се оправи с хидро. Леките вибрации си остават. 

Аз имах кофти съдбата да ребилдвам кутия и след 2700 лв. и 10 дена в бокса бяха изчезнали всички вибрации. Вървеше мега мазно, не се усещаше превкл. между R-N-D и всичко беше приказка.

За жалост изкара само седмица... След гаранционен ремонт и месец време нямаше нищо общо. Появиха се тези вибрации и долу-горе всички неща, които ме дразнят.

Нямам никаква идея какво са сменяли 1вия път и какво 2рия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен се усеща много леко на Д примерно като стоя на светофар .  и по скоро се мъчи да тръгне .. като пусна ръчната и нищо не се усеща тогава вече .. поне , чак дразнещо . При превключване особено като е студена  от P през R,N , D  има едно леко проиграване  и притрисане но това е при първото включване и ако  не изчакам поне малко  , като я запаля. Въпросното вибриране е свързано и с промяна на оборотите :). 120 градуса не знам дали може да достигне при положение , че има топлообменик на антифриз :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/13/2018 at 9:59 PM, nichirenshu said:

След смяна на тампоните на двигателя и на магарето изчезват всички вибрации. И а збях обвинил скоростите.

Аз съм сменил абсолютно всички тампони и все още ги има тези леки вибрации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kaкъв е реално проблема? Дизела си има вибрации още от завода, натоварваш го с торкконвертора на Д и стават малко повече. Ако мърдат оборотите в единия или другия режим тогава вече трябва да се провери какво става, но едва ли автомата ще е единствения потенциален виновник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 1/18/2018 at 22:48, DLS написа:

Цитиране на предходно мнение!

Общо взето това, което съм обяснил. При D, S и R се получават леки вибрации. Баща ми има същата кола и при него го няма. Така че не мисля, че е нормално.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Размени ги колите с тази на баща ти, без да се усети и проблемът ти е решен ;)

При мен някъде при волана има една вибрация като е студена и се движа много бавно и при определени условия, дразни, но не толкова, че да я ровя каква е 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами при положение , че държиш спирачките  какво общо имат каретата ;) и като си натиснал спирачките скоростната кутия не  минавали в някакъв разтоварен режим ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

На 20.01.2018 г. at 20:28, sgradev написа:

Общо взето това, което съм обяснил. При D, S и R се получават леки вибрации. Баща ми има същата кола и при него го няма. Така че не мисля, че е нормално.

На какви километри е колата на баща ти и на какви твоята. Може да се окаже, че е на двойно повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Аз съм за тампоните на двигателя и скоростите. Зная, че повтарям предишен пост, но колега като казваш сменил си всички тампони, знаеш ли кои точно и колко на брой?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тампони двигател в ауди  с смяна 3 на брой 1200лв :) за кутията не знам колко са и цената им каква е ...  аз имам препоръка да ги сменя ама ще изчакат още не виждам  осезаеми признаци :) а и няма грешка от сензорите . 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...