Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 12


gild

Recommended Posts

Преди 2 часа, djuni_ibiza написа:

Изненада за мен, Комегии това е акумулатора койти е в момента, изглежда е оригиналната на колата, 92 ампера Varta AGM моята кола е произведена през 06.11.2007 и е без старт стоп, опция сега въпроса е този акумулатор подменен ли е или си е все още оригиналния, 2 рия въпрос е че новата варта която си харесах е 105 ампера, тоест ще зарежда ли тази новата както трябва или пак да купя същата?!  И не ми е ясна работата със кодинга, имам кабел ще трябва ли да кодирам новия акумулатор? Тя ще идва заедно със този бим код или? cea380e132dc959266fd556c000730d3.jpg

RNE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Оригиналния ти е явно,защото на клемата ми се вижда 03.07 което е март 2007.Моята беше със същия оригинално и сложих Varta AGM 95Ah която е със същите 520А DIN /850A EN/SAE.Varta и BOSCH са абсолютно едни и същи,вече въпрос на кой ще ти направят по добра цена.

Редактирано от nikolay80
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да в Ауди искаха 870лв за тази Varta OEM.Иначе тази която сложих я мерих миналата седмица и за две години от 850A показа 610 стартов ток.Така,че не мисля,че ще изкара повече от 4 години в най добрия случай.При мен оригиналния се беше предал на 5-тата година :( 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стартовия ток пада с възрастта на акумулатора, но това падане не е линейно. В началото пада по-бързо, след това по-бавно. Новите са по 800-900А за да изкарат достатъчно години преди да паднат под 200А. Иначе на стартера не му трябват повече от 200А стартов ток в най-трудните условия.

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой знае ли дали копчетата и главно хром блендите около тях от този 4f волан, ще паснат на sline 4f волан - моят е с черни бленди около копчетата.

Не че имат огромно значение блендите, но си мисля да го взема, да сменя копчетата и ще ми е за продан. Намирам и само копчета с хром, но са на луди цени, а моите няма да има какво да ги правя...

volan.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стават да :)

Nice :flehan: четох някъде или бъркам че може да се сложи и модерна "топка" на скоростния лост

volan.jpg

Редактирано от sunshai
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можеш от 4G със сигурност, само долу пластмасовата рамка мисля се запазва от 4F. Може мисля и от фейслифта на 4G, която е по-малка и красива, но с преправяне, защото копчето ѝ е отпред.

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sunshai Къде ги намирате тези волани, последно време виждам няколко 4Ф-ки с такива. Каква цена може да се очаква за такъв волан?

 

@OvivO Ако имаш черни бленди най-лесно ще е с фолио да се направят, няма да отнеме повече от 30 минути.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бутоните на волана са различни в зависимост от това, дали е с пера за скоростите или без. Ако твоя е с пера, а бутоните са от волан без пера, ще им размениш капачетата само :)

Лостовете стават от всичко аудите, има и китайски, които не се различават с нищо от оригиналните. Ползва се старата кожа, или се прехвърля старата рамка на новата кожа.

Още нещо интересно: ЛЕД плафоните на сенниците на новите аудита, пасват без преправяне. Ако някой има излишни да пише :Д

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля за съвет, спрял съм се на тези стопове интересува ме дали след монтажа няма да се нуждаят от някаква адаптация или кодинг?

Също така ме интересува дали тези лед светлини за мъгла когато са изключени няма да премигват през минута както се случва със дневни или габарити, нуждая се от нови стоповове и съм си харесал тези китайки.

https://www.ebay.de/itm/LIGHTBAR-RUCKLEUCHTEN-rot-smoke-AUDI-A6-4F-04-08-Limo-LED-HECKLEUCHTEN-7-PINS/201627460521?fits=Year%3A2007|Model%3AA6|Platform%3A4F2%2C+C6|Make%3AAudi&hash=item2ef1eee3a9:g:my4AAOSwnHZYmfB9

Редактирано от djuni_ibiza
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sunshai: изкара волан (както и драскания алуминий е много як) :) цената им, поне за мен, е безумна на воланите, но радват много. 1000лв и нагоре са май резнатите отдолу. Виждал съм и за 800лв. 

 

@zafirovp: да, може и с фолио, че не ми се занимава много да поръчвам волана, да идва, да сменям и накрая да търся нов притежател на волана, макар че ще го продавам за 70 лв да кажем.

 

@pe6koo: ти доооста неща си изретрофитвал и си наясно със съвместимостите

благодаря и на трима ви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 18 часа, zafirovp написа:

@sunshai Къде ги намирате тези волани, последно време виждам няколко 4Ф-ки с такива. Каква цена може да се очаква за такъв волан?

 

@OvivO Ако имаш черни бленди най-лесно ще е с фолио да се направят, няма да отнеме повече от 30 минути.

Така взех колата...пълен Sline :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колеги, на swf само от този тип чистачки ли има за нашите шлепове? Тези при висока скорост не се справят добре, старите са по-грозни, но ефективни.

Има ли вариант със захващането?

https://autopro.bg/chistachki-swf-ploski-550mm-550mm

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в момента съм с Бош aerotwin, не съм недоволен, но исках да пробвам SWF. Взех на другата кола и доста ми харесаха.

SWF си има оригинален захват за 4F, но само от тип "спойлер", а не старите и грозновати :)

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз взех SWF.Оригиналните бяха абсолютно същите даже ги пазя още.Чистачките на Valeo са 1:1 с SWF откакто са една група.Даже на перото на SWF-а пише Valeo ;) ,а Valeo-то е доста по евтино.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко дни ми се бъзикаха двата задни десни датчика на парктроника без да има нищо покрай тях отчитаха и пищяха постоянно. Днес не ми се пуснаха изобщо парктрониците закачих я на VCDS и беше записала заден ляв среден датчик че няма връзка с него. И сега дилемата е дали да сменя този който е записала или тези двата който видимо имаха проблем или пък ше трябва и 3те :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчик от алиекспрес ми работи 3-4 години вече. Струва под 20 лв, направо сменяйте всички. Това е технология на 25+ години, дажи и китайците ги правят добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бахти акумулатора триста мнения, кво да му е на десет години състоянието според тебе? Леш. Ходи си купи нов и отвори тема, че и течността за чистачки намаля сигурно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Имам датчици за парктроник и в ММИ има за начина на пищене обаче като дам на задна за първи път изписква, при всяко следващо включване не пищи, и като се приближа да нещо нито индикира нито бипка, че съм близо до някакъв предмет. Това как се оправя? Трябва ли да се активира от VDCS нещо?

Благодаря.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш проблем с някой датчик - виж какви грешки има записани в контролера на парктроника.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...