Jump to content

Xenon vs LED


peerless

Recommended Posts

На пазара за 4G съм в момента и имам една питанка. Чудя се между лед и ксенон фаровете. И по-скоро въпроса е като обслужване какво се случва. Ясно, че при ксенона сменяш крушка, но ЛЕД-а обслужваем ли е, как стоят нещата с дей лайта и т.н. Някой имал ли е проблеми с този тип фарове?

Ще се благодарен ако някой ми даде малко повече инфо по темата.

 

Screen Shot 2018-03-24 at 15.29.31.png

Screen Shot 2018-03-24 at 15.32.49.png

Редактирано от peerless
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
На 3.04.2018 г. at 22:23, bahkata007 написа:

LED-a завива, ксенона не :) за обслужване не знам нищо обаче...

е как не завива моята е 4f и  завива  а какво остава за 4g :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимка нямам в момента но ксенона има  пакет + и там фаровете са би-ксенон  адаптивни и завиващи  като  мисля , че завиват  от 30- до140км  после  светят само на пред :) . Това е при 4ф  при 4г  не вярвам да не завиват ,  а между ксенон  и диоди ... диодите би трябвало да светят повече  ... казвам би трябвало не сам карал с диоди :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да при 4F има ксенонови фарове и завиващи ксенонови като най високо изпълнение..За 4G не знам и аз.Възможно е LED-а да са само със завиваща опция знам ли....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксенона си зависва :) просто трябва да имаш опцията. В момента точно боря проблем с него даже :) Работи и се вижда по-хубаво на ниските скорости.

Даже от Райно май помня , че ксеноните завиват а лед фаровете не...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е само ксенон без   да е адаптивен :). да кажат колегите с 4G . иначе трябва да ти  излиза грешка на таблото като я запалиш...  а  на място за да завива трябва да се активира опцията  шоурум мисля , че беше 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като запаля колата и светнат фаровете, се вдигат. Т.е лъча е насочен надолу (явно заради out of home функцията), и като запаля се вдигат. Имат супер широк разпер, огравят всичко наоколо и много добре, но не съм забелязал да завиват. Нямам и автоматичното скъсяване на дългите при насрещтна кола. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 че ти на извънградско с 40км в час само с мигачи ли завиваш :)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иаз съм с тези от втората снимка и имам функциата като го сложа на автоматично сама даси преценява на дълги или къси да се кара , но за завиване на фаровете , маи ни се иска ама немаааа.Нека се изкаже някои по запознат.А някои случаино да знае колко струват тези от първата снимка? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всъщност, ето го и обяснението на въпроса за завиването - 1,50 мин натам

https://www.youtube.com/watch?v=FseBRzDgenI

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Моите си завиват а са от втората снимка. Вижда се супер на ниски километри и с навит докрай волан :) За ентусиасти показвам на място :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според Ауди LED както и LED Matrix фаровете НЕ подлежат на ремонт като идеята е, че няма да има нужда това да се случва за достатъчно дълъг период от време или ако има то ще бъде поето гаранционно (акция) от производителя.

 

Поставен така въпросът (макар и вероятно вече да не е актуален за човека отворил темата) - разбира се, че LED! В пъти по-ефективно от морално остарелия Xenon, което се постига чрез различните отделни елементи, които разпръскват светлина по пътя. Фаровете "завиват" като това го правят и базирано на картата от навигацията (!) още преди завоя да дойде. Бъдещето така или иначе е в LED Matrix фаровете, където реално няма вече къси/дълги светлини, а само дълги (освен ако не даваш светлинен сигнал на някого). Камери на челното стъкло следят за идващи автомобили и фаровете буквално "изрязват" светлината, която би попаднала в тях и ги заслепи. Всичко пред теб е в пъти по-силно осветено, което до този момент просто няма как да бъде постигнато.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Да , за това в момента правя единият ми лед фар.... С фул лед съм и модула се скапа ... Че осветява в пъти по добре, така е ... 

Редактирано от StanTanev
Безсмислен цитат на последно мнение в тема!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...