Jump to content

Проблем темпомат


Pacoarabiata

Recommended Posts

Колеги,от седмица забелязвам промяна в работата на темпомата,намалява си сам ( с около 10км) и си ускорява до зададената му скорост?!

Миналата седмица бях на диагностика и нямаше грешки!

Идеи?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пу,пу ? не знам какви са симптомите за тръгнало хидро.

Скоростите превключват мазно,няма притрисане,може би нещото което ми прави впечатление е че от пета на шеста май забавя!

Дали си чака да достигне определени обороти и скорост,не знам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не,но утре ще объна специално внимание!

Днес темпомата си работеше нормално,сигурно е разбрал че искам да го снимам :) утре пак ще го дебна

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно се държи темпомата, но някъде по каналите с VCDS имаше избор на стратегия как да поддържа желаната скорост - там се задаваше дали да я държи стриктно или може би с цел икономия да я поддържа в по-широки граници. Имаше няколко типа поведение на темпомата. Да не е "творил" някой там и да е сменил настройката без да иска :nixweiss: ?

 

Другото е да не би твоя темпомат да е адаптивен и да поддържа зададено разстояние с предния автомобил, имаш ли дистроници?

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не му играят оборотите докато пада скоростта, просто падат оборотите, пада и скоростта - все едно отпуска по-малко педала на газта. Когато проблема е в хидрото (доколкото знам) оборотите се променят циклично с +-200 и съответно се променя и скоростта заедно с тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са симптомите на това хидро?

Утре пътувам до Варна,и ще падне голямо треперене :)

По принцип по скоростите всичко е на 6 ама знам ли .

Изведнъж ли ще ме остави или ще си ме прибере до София :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо му няма, просто катери баир не може да изпълни зададената скорост на текущата предавка(има толеранс в настройките) и тогава сваля предавка, докато сваля, скоростта пада и после пак си я набира.

Нищо ново под слънцето, така работи пилота с автомат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма сила колата на 2000 оборота, затова сваля предавка. Ако имаш приятел със същата вижте на 7 или 8 канал НМ на мотора калкулираните на твойта и неговата кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...