Jump to content

Висок разход на гориво А4 б6 1.9


MoH7aH4o

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Знам, че има доста теми по въпроса, но така и не ми стана ясно от къде може да идва завишения разход на гориво.

Колата е А4 б6 1.9 тди AVF, В София ми дава разход над 10, а извън града под 7 трудно пада при скорост до 140км/h. Колата е с 17 джанти  и гуми с размер 215/50/17. Наблюденията са ми следните:

При смяна на гумите с чисто нови ми се покачи разхода с около литър(преди това с износените зимни галоши даваше малко по-нисък разход).

Нямах ръчка за борд компютъра и си сложих друга на Топран и от тогава започна да ми дава големия разход. Споменавам този факт, защото веднага след смяна ръчката, се промени показанието за оставащи километри. Както ми показваше, че ми остава гориво за 430км, след поставянето на новата ръчка, показанието стана на 320км. Това ми е наблюдението и си мислех, че борд компютъра лъже и да лъже, но стрелката за горивото не лъже и започнах да не гледам показанията на борда ами с доливане на нафта си смятам разхода..

Та някакви насоки, къде да търся проблема.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би при кодирането на допълнителните бутони, борда да се нулира, както когато си откачиш клемата на акумулатора за някакво определено време - средния разход се изгубва и обикновено показва по-малко оставащи километри.
За разхода мисля, че е доста приемлив. Аз карам 101 PD и разхода ми извънградско е около 6,5-7/100, като пътувам само по един и същ маршрут Русе-София-Русе и общо взето поддържам 100 км/ч. до магистралата, а там се старая да поддържам 149 км/ч. Това са скорости по GPS.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм със 131кс.AVF, 6 скорости.По борд дава разход 5,7 макс като я карам нормално  Гоце Делчев-София и обратно.Пълнил съм я до горе минавал съм 100км и пак до горе ми е давало 6,3 т.е има някакво разминаване но е е чак толкова фрапантно.Може да имаш някъде теч на гориво

Редактирано от Vlad91
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пробва ли с диагностика, вместо с гадаене? Тя колата може и да си каже какво я боли. При мен на тръца, като беше станал фрапиращ разхода беше от дебитомера и на диагностиката се виждаше... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Пусках няколко пъти диагностика и не излизат никакви грешки. Искам да видя живите данни на ЕГР, Турбото и Дебитомера, но търся на кой канал се гледат и какви трябва да са стойностите.

 

ads, как се настройва борда?

Редактирано от MoH7aH4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егр и дебитомер на 3-ти канал

Турбо 11-ти

Обърни внимание на ролката на алтернатора дали не е блокирала колкото и странно да ти звучи 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)
На 2018-6-25 at 17:14, nikito_ko1 написа:

Цитиране на предходно мнение!

Не ми е странно колега, защото минах по този път с ролката и самият алтернатор.

Благодаря за останалата информация. Тези дни ще видя какви са данните и ще ги постна..

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Публикувано (Редактирано)

Здравейте,

Ето какви са стойностите на 3-ти и 11-ти канал, като колата не е загряла, не знам дали е от значение.

Редактирано от MoH7aH4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 27.06.2018 г. at 8:30, MoH7aH4o написа:

Не ми е странно колега, защото минах по този път с ролката и самият алтернатор.

Благодаря за останалата информация. Тези дни ще видя какви са данните и ще ги постна..

 колеги аз си мисля, че имам някакъв проблем с тази ролка на алтернатора. Смених всички ремъци и ролки и като пусна климатроника и ми свиреше ремъка. Ходих до сервиза казаха, че тая ролка е блокирала и е преебала ремъка. Смених я, но сега отвреме на време пак пресвирва, от какво може да е и вие как се справихте с този проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си написал,дали си с отделен ремък за компресора,илие общ за всичко,ако си с отделен,ролката може да скапе големият ремък,но не и този на компресора,ако с един общ за всичко,трябва да смениш вече прецаканият ремък,когато е с отделен ремък има обтяжна ролка и на вторият ремък

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте колеги. Искам да попитам за мнение,ако някой е имал подобен проблем. Та колата е б6,1,9,130 коня,като пусна климатроника и двигателят започва да се тормози,претриса на моменти,като карам грацко се случва от сфетофар до сфетофар като спра,и оборотите падат до 800 и имаш чуството че работи на 3 цилиндара,и все едно ще исгасне,но след около 10 секунди се оправя. Вдигна се и расхода,със и бес климатроник,като я закачим на компа непокзва нищо,незнам какво да правя

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли е да е дебитомер,някой датчик,вакум или нещо подобно. Като пусна климатроника на място и вижаш двигателя как се тормози прес определени интервали ,сякаш не му достига гориво,въздух или ток. Ако може някой да помгне ще съм благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Колега виж какви са ти нормите на дюзите, ако са наред изчисти дебитомера, колектора, ЕГР, виж също и филтрите как са ти, Хубаво е да провериш и горивния филтър, но проблема по-скоро идва от дебитомера. При мен имам проблем в ниските, като върна газта и подам после и колата леко забива. Изчистих всичко дори смених и дебитомера и проблема си остана и не знам откъде идва.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси колега ще видя да ги проверя тея работи,щотот EGR , сме го затапили ,ще проверим и останалите работи да видим какво ще излезе,иначе колата си върви бес проблем ,даже имам чуството че взе да върви повече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги, някой може ли да ли каже дали са наред стойностите от лога и ако може някакво разяснение за грешката при abs модула

LOG-01-003-010-011_20180922_M2645BH.CSV

Log-M2645BH-WAUZZZ8E72A147945-201110km-124963mi.txt

Колата има леко забиване до 2000 оборота

Редактирано от MoH7aH4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 18.06.2018 г. at 9:23, MoH7aH4o написа:

Здравейте колеги,

Знам, че има доста теми по въпроса, но така и не ми стана ясно от къде може да идва завишения разход на гориво.

Колата е А4 б6 1.9 тди AVF, В София ми дава разход над 10, а извън града под 7 трудно пада при скорост до 140км/h. Колата е с 17 джанти  и гуми с размер 215/50/17. Наблюденията са ми следните:

При смяна на гумите с чисто нови ми се покачи разхода с около литър(преди това с износените зимни галоши даваше малко по-нисък разход).

Нямах ръчка за борд компютъра и си сложих друга на Топран и от тогава започна да ми дава големия разход. Споменавам този факт, защото веднага след смяна ръчката, се промени показанието за оставащи километри. Както ми показваше, че ми остава гориво за 430км, след поставянето на новата ръчка, показанието стана на 320км. Това ми е наблюдението и си мислех, че борд компютъра лъже и да лъже, но стрелката за горивото не лъже и започнах да не гледам показанията на борда ами с доливане на нафта си смятам разхода..

Та някакви насоки, къде да търся проблема.

 

Разхода ти е нормален не се панирай с 17 номер джапанки какъв да е  разхода 4 ли ;)

195/65/15 и 205/55/16 това са гумите който ще ти дават почти заводския разход.

Мой роднина с дизеларка пак 131 коня и той под 6-7 не пада извънградско а градско никога не я засичал ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ами сега, като сложа 15-те ще видя, как ще е... Макар, че с 17-те, като засякох на колонката ми даде 6 смесено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...