Jump to content

Тракаща верига на 3.0TDI


StanTanev

Recommended Posts

Попринцип един ден е нужен за сваляне и инспектиране на двигателя за да бъдат избегнати бъдещи отваряния, 2ри и 3ти ден ти е всъщност ремонта, затварянето и монтирането на двигателя и 4ти ден ти е теста: дали всичко е захванато правилно, има ли някакъв шум след монтажа и как се държи при ниски, средни и високи обороти. Ако ти дадът нещо от сорта на половин месец смяна на верига вземи си го направи ти, защото ще те мотат още поне половин месец.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 69
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Благодаря , точен и бърз одговор , гледах един клип на тези момчета с оригиналните инстроменти , та те го споненаха като времеви диапазон и се зачудих доста. Лошото е че сме свикнали с колите , аиде ще прежалиш парите , но от 15 до 30 дена без колата , не ми се мисли.

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да е проблем, че ще си без кола, а проблема е че няма да знаеш какво става с колатата ти и ще ти казват до края на седмицата ще е готова, после утре, други ден и т.н. и ще те държат постоянно в напрежение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост няма да ти дадът ключа докато не платиш :D Ама ако имаш втори нямаш ядове.. качваш се и когато си имаш излишни 800лв ще им ги дадеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На едно място, което изкоментираха по-горе за смяна на верига стои колата 30-40 дена....

 

Аз казвам максимум 10 защото ако се свали мотора и се види нещо за смяна, което е от задната част и преди това е нямало как да се види, то трябва да се поръча и изчака. Това е максималният срок, иначе може и за 5-6 да

стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е ясно ама да разглобиш десет коли при положение,че капацитета ти е за три и да почнеш ела утре, ела в петък, ела другия месец е несериозно.И ми е много интересно не им ли е неудобно да ми заобикалят колата 40-се дни вместо 10:gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тракането е досадна работа. Лошото е че причините може да са различни, а понякога и комплексни.

Съвременните "икономични" вериги не могат да издържат 500 000 (както беше с двуредовите  вериги на мерцедесите) и след 150 000 са се износили и "удължили" до стойности които обтегачите трудно поемат (отделно "бягат" фазите на газоразпределянето). С други думи  в оптималния случай до 200 000 и пълна смяна на всичко и верижните колела. Другия проблем е налягането в маслената магистрала - от пропуски във възвратния клапан и износване на помпата + частично запечатване на цедката. Маслата също участват във "филма"-препоръките са към "леки" масла от рода на 5W30,но общото износване след 150 000 км и температурния диапазон на нашите географски ширини изискват 5W40,или50.

Производителите се "грижат" за обновяване на автомобилния, парк като залагат заедно с изтичането на гаранцията достигане на критични стойности в износването на целия агрегат .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

21 hours ago, Raino said:

На едно място, което изкоментираха по-горе за смяна на верига стои колата 30-40 дена....

Ей, че те бързо са почнали да бачкат в Das Auto вече :hilezh:. Преди време с А3 3.2 за смяна на вериги се справяха за 2-3 месеца както знаем. За 3.0TDI не ми се вярва да е по-бърза процедурата.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7.08.2018 г. at 7:23 PM, Raino said:

На едно място, което изкоментираха по-горе за смяна на верига стои колата 30-40 дена....

 

Аз казвам максимум 10 защото ако се свали мотора и се види нещо за смяна, което е от задната част и преди това е нямало как да се види, то трябва да се поръча и изчака. Това е максималният срок, иначе може и за 5-6 да

стане.

Този мотор имало някви течове от гарнитури, който като се сменя врига и тях било добре да се сменят, не разбрах кой са точно но ще разпитам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да полезно е да се разбере та като ще се прави въднъж да не се бишка след време за нещо друго.

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, на тези до 2013г. им тече горният картер. Пресиликонизира се и акомсе напрсви както трябва спира да тече.

При смяната на веригите неминуемо се прави и това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Аз лично не съм забелязал някакви промени при разход или вървежа , единствено ми направи впечатление , че след смяната на маслото притракването леко се успокои , дори някои пъти въобще го няма , но най вероятно е заради новото масло 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

При мен веригата протрака на 75к, в Порше Изток я смениха за 4 дни (бяха ми казали 1 седмица, но се обадиха на на четвъртия ден да си взема колата).

30-40 дни е несериозен срок за какъвто и да е ремонт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента ги смянам , всичко оригнално от Ауди взимам, ще видим резултат , казаха ми една седмица но като гледам доста бързо напредват може и за 4 дни да стане. Като цена ми излиза 3к със оправянето с пролема при главата , този проблем бил масов при този модел днес се уверих че е така бая теч е имало даже като гнездо е станало :D проблема идвал от капаците на главата била пластмаса и не се оправяло с нищо освен яко лепене с лепило. Колата ми е на 200 к и преди 10 к почна да трака, с времето и започна при всяко палене при което колата бая се тресе при палене и гаснене, дразнещо е много.

Редактирано от StanTanev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Маднес , това с главата идва от това че капаците са от пластмаса и не оплатнява добре след време , горат уплатенията и почва да тече , каза че са пробвали с какво ли не да ги правят но ставало само с яко лепило , по сиромашката :D колата е готва почти , в петък е взимам такаче точно една седмица трае всичко дори и 4 дена , имах разни други работи за смяня за това идва един ден от горе. Днес като видях как се сменя врига и паднах... колата беше само на купе...

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готова е , сменена е веригата , като цяло никва разлика , единсвено не трака. Поведението на мотора е същото при палене и гаснене коети ме дразни. Може да е от друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Не знам да ти кажа, за сметkа на 4ф което имах , онова палеше и гаснеше толкова мазно че... тва ми се струва като голф 3 ка чист дизел :D

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...