Jump to content

Audi A5 2.0 Quattro


Recommended Posts

Здравейте ,

 

тъй като съм се насочил към Ауди , бих искал да споделите мнението си относно тази : https://www.cars.bg/offer/c2649203

Както и относно този проблем с маслото , каква е цената за оправянето му и дали всяка , която не е преминала акцията трябва да премине през този ремонт ?

 

Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно проблема с маслото общо взето където и да потърсиш тук във форума ще намериш куп информация. Като се започне от това кои са засегнатите модели (през кои години на производството) и се стигне до цени, сервизи и т.н. Търсачката е сложено да се ползва, а не да си стои така... :verweis:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приготви си 4-5к лв. за ремонт и я отнасяй, на вид и екстри изглежда добре.

На мен лично салона не ми харесва + махагона и това, че не е S line, но за тези пари толкова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.cars.bg/offer/c2695395 това е другата , която ми грабна страшно много окото , но странно как някой вече не я взел , изглежда много добре и бих искал да чуя и вас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първата ауспусите й много мазни :wall: , но повече ми допада като цяло. По мое мнение щом са успели да навъртят толкова километри 150к+ и са карани 7+ години, значи би трябвало да не харчат масло - как си представяш ако верно харчат по половин литър+ масло на 1000 някой да ги кара така 150 хиляди, въпреки че всякакви ги има...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За белият цвят защо да се избягва.

И относно 7 степенната автоматична скоростна кутия , създава ли проблеми или се води здрава.

Мисля да отида да видя черната тази седмица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@fifipaldi твоята А5 с каква скоростна кутия ? Защото досега не съм притежавал автомобил с автоматична и не знам как стоят нещата с тази 7 степенна .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кутията е S-tronic която изисква смяна на маслото на всеки 60к.Ще ти хареса автомата ,кара се много приятно и ще спираш по-често на пешеходни пътеки :hilezh:ноо преди да се вземе такъв автомобил ще е нужна сериозна проверка на сервизна  история и всичкия хардуер.Моят съвет е да не бързаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За харча на масло при проверка в Порше нищо не казват освен да долееш. От опит казвам ;) имам предвид няма да ти кажат направен ли е вече ремонта или не.

 

Редактирано от bahkata007
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е правен ремонта в официален сервиз ще излезе в историята на колата, няма как да не ти кажат, а и няма нужда, и сам можеш да го видиш.

Ако не е правен и колата е хубава сваляш колкото можеш повече от цената и си го правиш сам, знам и за случаи на сменян двигател, който не излиза в историята защото не е сменян в официален сервиз, може да се види и лепенката на мотора, там има дата, която ако е по-нова от производствената на колата е ясно.

Ако двигателя е сменян/ремонтиран преди 2013-та има голяма вероятност въпреки ремонта пак да гори масло, и след 2013-та да е пак ще гори, но много по-малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...