Jump to content

Ауди А6 4f 3.0 tdi dpf - започна да трака


Pazzesco

Recommended Posts

Има нещо и от веригите както е писал колегата.

После според мен звука е от дюзите - цъкането и е нормално.

 

Аз обаче нищо не мога да разбера при мен, защото се форсира много като е студено.

 

Лятото не усещах такива звуци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 59
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

При мен тия дни сутринта (-5 до -8 градуса) паля и задържа на около 900 оборота 900 и малко ... като се постопли си връща на 800

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

51 minutes ago, mshbul said:

При мен отива на 1200 и нагоре и спадат след 3-4 сек., но не може да се разбере нищо.

Да ... скачат за момент и при мен, но утре ще видя доколко ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Веригите ходих да ги преслушат - не е от тях. Престояла на място колата около 2 часа, при старт нищо не се чува. Някъде другаде е проблема...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мене не им се доверявай на тия, които са се изказали така крайно. За два часа може и да не изпусне маслото от обтегача. Най-добре да престои цяла нощ и на сутринта да запали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...
На 1.08.2018 г. at 22:52, OvivO написа:

аз понякога съм чувал точно преди и по време на смяна на предавка се чува едно леко притракване, може и да си внушавам. Да кажем от 3 на 4 или от 4 на 5

Днес и аз го чух това притракване, едно към едно с това което описваш. Някакво развитие има ли? След като сложих обикновен дизел ми направи впечатление. Иначе карам на "по-скъпия" и ми се струва, че в такъв случай не трака нищо. Внушенията и догатките на страна, въобще, възможно ли е да е от кофти гориво? Д*йба махнах дпф-а, а той завалията след обилно каране с кофти гориво, винаги сигнализираше. 😆

Редактирано от Papi123
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то дали и какво съм чувал, никой не знае :) аз слагам от хубавия дизел уж, но то и това никой не знае - какъв е всъщност. От на Еко преди Авио прехвален дизел - гелира се и никога повече не съм слагал на Еко.

Някои хора смениха заради този шум датчика, който е директно върху помпата за количеството гориво - FCA клапан му викат още мисля и имало подобрение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...