Jump to content

Питане относно подгряването на огледалата


POPCORN

Recommended Posts

Здравейте колеги. Може ли да ми кажете тези който имат подгряване на огледалата как ги активират ? С пускане на отплението на задният джам ли ? Мойте огледала бяха без подгряване. Купих си от ибей подгряващи и ги сложих. Активирах в модула ,че имам такива огледала.В книжката пише ,че зависят от температурата навън . Някои да е по-запознат по въпроса 

Редактирано от POPCORN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имаш предвит B8.5? Сами ли се пускат ? пипаш ли някакви копчета и това копчето на вратата в средна позиция ли ти седи ?

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма индикация. ЗАтова питам и аз. След като ги активирах с диагностика,че вече съм с подгряване , видях ,че няма грешки. Мислих ,че като пусна подгряването на задното стъкло и те се пускат.Обаче се оказа,че няма никаква разлика дали съм пуснал подгряването на задното или че не съм . След което мислих,че ако дам копчето на вратата на ляво или на дясно те ,ще изключат , но те пак не изключват. Закачих на актуални стойности да гледам какво става докато карам. От това което видях е ,че когато колата е на празен ход те работят на не повече от 15-6% , след като колата почва да се движи те почват да качват до 100% работа . Тогава пипнах огледата и усетих ,че са топли. Но когато спреш на светофар или в задръстване те пак започва да намаля процентите.От актуалните стойности разбрха само ,че за да почнат да работят зависят от външната температура и другото е с колко километра караш . Поне в балончетата за актуални стойсти  беше това .Ако завъртя копчето на ляво или на дясно те пак работят. Според мене знака за подгряване на огледата е изборазен само да докаже ,че колата има подгряващи огледала и е на мястото на една черта , ако нямаш подгряващи . Това е моята теза , но също така мога да ви го докажа и с клипче да видите ,че е истина. Все пак колата ми е 2015 де . Може би има някаква разлика в годините :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Ако имаш прибиране на огледалата и те са прибрани подгрева не работи. Така, че символа не е само за това. Поне така пише в моята книжка.

 

 Поздрави

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прибиране нямам . Но да и аз така мисля,че би трябвало да има някакво значение символите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отскоро и аз имам А4 Б8 2015 година. Това,което ме учуди беше, че няма подгряване на страничните огледала. Отстрани на шофьорската врата където са 3те символа за страничните, на средното вместо нагревател имам една такава  черта |. Все още не съм проверил дали имат реотани стъклата. Та въпроса ми е как мога да си сложа подгряващи странични огледала и да функционират ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложи ключа в положение "|" и виж дали ще почнат да подгряват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, VBI написа:

Сложи ключа в положение "|" и виж дали ще почнат да подгряват.

Така съм пробвал, даже при включен подгрев на задното, но не става. Ще пробвам варианта на колегата по долу и ще пиша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 1/20/2019 at 8:59 PM, Andy3 said:

Джойстика за огледалата трябва е на средната позиция и под 5 градуса навън.  

 

Общо взето при мен е както е казал колегата. На средната опция, се подгряват автоматично, без да се налага да настройвам нищо. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Hr.grgv написа:

Отскоро и аз имам А4 Б8 2015 година. Това,което ме учуди беше, че няма подгряване на страничните огледала. Отстрани на шофьорската врата където са 3те символа за страничните, на средното вместо нагревател имам една такава  черта |. Все още не съм проверил дали имат реотани стъклата. Та въпроса ми е как мога да си сложа подгряващи странични огледала и да функционират ?

Koлега и моята кола е 2015 . Посредата нямаш ли огледалце с подгряване , значи стъклата не са ти с подгряване. При мене е само една черта посредата. Като махнах огледалата видях ,че има заготовка за подгряващи огледал и буксички , но бяха вкарани в една пластмаса. Тогава реших да си взема от ибей оригинални стъкла с подгрев. Взех си , сложих ги , но трявба с диагностиката да влезеш в кодинга и да кажеш на шофьорската врата и на пасажерската ,че вече имаш подгряващи огледала. Ако имаш ,черта не би трявбало да имаш подгряване иначе за какво го слагат тоя символ с огледалото и подгряването?Факт е ,че пшри мене беше с черта и огледата ми не бяха с подгряване :)

Преди 6 часа, AudiSline написа:

 

Общо взето при мен е както е казал колегата. На средната опция, се подгряват автоматично, без да се налага да настройвам нищо. 

Кога се подгряват ? В книжката пише ,че зависят от температурата . Явно под определена температура , тогава почват да действат на 100% . Ти посредата имаш ли черта или ти е огледалце с подгрев ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ще трябва да си купя нови стъкла и някой да ми оправи кодовете. Мерси за информацията

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето какво е записано в моята книжка- ръководство, както е посочил по-горе колегата ivo totev.

Препоръчвам да се прочете в ръководството при възможност и наличност!

Поздрав.

 

Untitled1.pdf

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Hr.grgv написа:

Значи ще трябва да си купя нови стъкла и някой да ми оправи кодовете. Мерси за информацията

Aко ме питаш мене , махни стъклата на огледалата преди да почнеш да купуваш. Да видиш , къде влизат буксичките. Ако нямаш и си вземеш свирни, ще оправим кодинга :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, ian peas написа:

Ето какво е записано в моята книжка- ръководство, както е посочил по-горе колегата ivo totev.

Препоръчвам да се прочете в ръководството при възможност и наличност!

Поздрав.

 

Untitled1.pdf

ами това доказва тезата ми ,че не трявба да е посредата. Независимо , къде седи копчетата , ако външната температура е под определени градуси , те ще почнат да топлят :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

16 hours ago, POPCORN said:

Koлега и моята кола е 2015 . Посредата нямаш ли огледалце с подгряване , значи стъклата не са ти с подгряване. При мене е само една черта посредата. Като махнах огледалата видях ,че има заготовка за подгряващи огледал и буксички , но бяха вкарани в една пластмаса. Тогава реших да си взема от ибей оригинални стъкла с подгрев. Взех си , сложих ги , но трявба с диагностиката да влезеш в кодинга и да кажеш на шофьорската врата и на пасажерската ,че вече имаш подгряващи огледала. Ако имаш ,черта не би трявбало да имаш подгряване иначе за какво го слагат тоя символ с огледалото и подгряването?Факт е ,че пшри мене беше с черта и огледата ми не бяха с подгряване :)

Кога се подгряват ? В книжката пише ,че зависят от температурата . Явно под определена температура , тогава почват да действат на 100% . Ти посредата имаш ли черта или ти е огледалце с подгрев ?

Огледалце с подгрев. Мисля, беше 5 градуса и под. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доколкото ми е известно огледалата греят под определени температури след пускане на подгряването на задното стъкло. Най-лесно може да се види при един хубав снежец без да се чистят... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, POPCORN написа:

ами това доказва тезата ми ,че не трявба да е посредата. Независимо , къде седи копчетата , ако външната температура е под определени градуси , те ще почнат да топлят :)

Точно обратното доказва.Пише че за подгряване трябва да са в позиция А,която е точно огледалцето с реотанче ;) Не зависят и от подгрева на задното стъкло.Щом са в тази позиция под определени градуси или при дъжд отчетен от сензора за чистачките си се включват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Andy3 написа:

Най-вероятно, освен кодинга, трябва и джойстик с позиция за подгряване. 

Koлега проверил съм го . В сервиза имам ETOS . Копчето за подгряване от 2008 до 2015 е едно и също и номера не е сменян никога . Отгоре на копчето има една леща , която тя има варянти. Аз лично си я купих вчера , защото при мене имаше черта , а сега като имам огледала , които подгряват искам да си има огледалце с подгрев и си я взех . Струва точно 12 лв . Мога и снимка да ти дам да видиш .

 

преди 25 минути, nikolay80 написа:

Точно обратното доказва.Пише че за подгряване трябва да са в позиция А,която е точно огледалцето с реотанче ;) Не зависят и от подгрева на задното стъкло.Щом са в тази позиция под определени градуси или при дъжд отчетен от сензора за чистачките си се включват.

Ами зачети се по-внимателно колега и ще видиш ,че пише че не зависи къде е сложен джойстика то под еди каква си температура пак ще подгрява.  @even if the knob is no longer in position A" означава дори ако копчето не е в положение А :) И пак ти казвам колега, копчето няма значение , къде се намира . Огледалата подгравят независимо дали е в ляво, посредата и дясно.Гледах го на диагностиката и се убедих с очите си , че при всеки варянт те подгряваха :)

копче.jpg

Редактирано от POPCORN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качвам на български,  че ти си знаеш твоето. :nixweiss:

_20190124_061419.JPG

Ако си купувал втора употреба, вероятността да са изгорели е голяма, сигурен ли си че работят самите стъкла? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали нагревателя е изгорял се проверява много лесно с мултицет на омметър като се изключи едната букса. Най-вероятно не е. На волтметър пък във включено положение може да се види дали се захранва. Най-нероятно не се.

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...