Jump to content

таван


anpa1

Recommended Posts

Понеже съм си тапицирал тавана на един пасат преди време сам, мога да изкажа следните наблюдения - не ги правете тия тавани сега в жегата. Аз по същият начин го направих с лепило на Хенел, всичко си лепна както трябва и след няколко дни обаче увисна на места, лепилото се размеква от жегата и изпуска. Трябва му явно някакъв период на съхнене при нормални температури, защото на другата година нямаше никакви проблеми. Така че правете процедурата през зимата, лично мое мнение и опит, не ангажирам никого.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 31.07.2019 г. at 15:59, pe6koo написа:

450лв е тапицирането с алкантара, (по-ниския клас)включително монтаж и демонтаж на тавана.

Не ми дава да кача снимки, понеже са много големи :)

иначе на 280лв някой ако го иска....

Кви са тези цени. Ето офертата

Screenshot_20190801-201215.png

На 31.07.2019 г. at 17:22, ekzorsist написа:

В Пловдив, таван и всички колонки с алкантара, чудесно/според мен/ изпълнение, демонтаж и монтаж от майстора - всичко беше 300 лв. Макар че някой по горе се изказА генерално за пловдивските майстори ви давам контакт на момчето /фейсбук страница със снимков материал/: Автотапицер Пловдив - Цариградско шосе 51

Ето офертата на Автотапицер Пловдив 

Screenshot_20190801-201215.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, mili 75 написа:

.......лепилото се размеква от жегата и изпуска. Трябва му явно някакъв период на съхнене при нормални температури..... правете процедурата през зимата

Да не ползвам понятието обратното на умности. 

Та такова нещо няма! Тапицерите се мъчат да бачкат САМО лятото, а туй лепило, се "размекнало"?!?

Това, че не си знаел как да си залепиш алкантарата(или какъвто и да било текстил или кожа), не означава, че лепилата се "размекват от топлото". Подготовката на повърхността е най-важната, там провалиш ли се, нещата са осрани. Нищо общо с топло/студено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, NIKO написа:

Да не ползвам понятието обратното на умности. 

Та такова нещо няма! Тапицерите се мъчат да бачкат САМО лятото, а туй лепило, се "размекнало"?!?

Това, че не си знаел как да си залепиш алкантарата(или какъвто и да било текстил или кожа), не означава, че лепилата се "размекват от топлото". Подготовката на повърхността е най-важната, там провалиш ли се, нещата са осрани. Нищо общо с топло/студено.

Хубаво си се въздържал да използваш ЕПИТЕТИ, това умности не е понятие, както и тъпотията. Прочети малко в българското букварче кое какво означава. Писах, че не ангажирам никого с мнението си, а това дали тапицерите се скъсват да бачкат САМО лятото си е само и единствено  твое заключение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основния проблем си остават лепилата, повечето наистина са зле и каквото и да си направил ще отпуснат на проблемните места. Такива истории с хелмевект или момент не трябва да се обсъждат изобщо, нито едното не става. Общо взето от опита, който имам с доста коли и тапициране на детайли просто трябва да си платиш по-добре на правилното място.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има имитация на алкантара, на цената на плата - по 20лв линейния метър, с нея нормслно да ти вземат под 200лв за таван

качествената струва около 90лв клиентска цена, тапицерите я взимат на 55лв. За таван с колонки ти трябват 4метра, отделно доста лепило заминава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 59 минути, pe6koo написа:

Има 

Последно си правих дъртата Бепетица, седан, със "скъпата" алкантара за тавана и двете колонки, плюс лепилото, всичко ми стъпа на малко под сто левчета. Труда си не съм си го плащал, досрамя ме. Че и ми остана малко от великолепният текстилен разкош:lol:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@anpa1 ти верно не четеш! Пише с всички КОЛОНКИ! Само тавана е цената която са ти дали а цената з акоято говорим е с колонките, за да може да е черно всичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, EHKOB написа:

@anpa1 ти верно не четеш! Пише с всички КОЛОНКИ! Само тавана е цената която са ти дали а цената з акоято говорим е с колонките, за да може да е черно всичко

Може, не знам. Мен само тавана ме интересува. Идеята на темата, която съм пуснал , е как да се извади тавана. За пари и дума, не е ставало. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми толкоз, аз моят направо им го подарявам, ама... [emoji23][emoji3][emoji23]

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте,

За София, може ли някой да препоръча тапицер или да даде ориентировъчна цена за А6 4Ф седан - претапициране на таван. 
Ако може и име или адрес ще е още по-полезно.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят до края на седмицата трябва да е готов. Доста трудно излиза на седана през задна дясна врата, при положение че салона е свален и е почти невъзможно да не се пречупи леко, за това ако се тапицира с  истинска алкантара, (без дунапрен) може да си личи къде се е сгънал. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...