Jump to content

Ауди А6 C6 - какъв двигател да избера?


Recommended Posts

преди 30 минути, DJANO написа:

Спортния режим няма как да промени предавателните числа на кутията.
Ако си на 3-та с 80 (примерно) дали ще си на S или D оборотите на мотора ще са същите, това имах предвид. Да, ако караш на Спорт винаги ще държи мотора в обороти и няма да допусне превключване на по-висока предавка.

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk
 

Вече се обърках какво пиша и какво чета. Може да излезе, че пишем едно и също. Ама ще направя нЕкви проби. А за това, че са 5 предавки на S....да с лопатките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 198
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

1 hour ago, OvivO said:

с лопатките няма как да се провери, защото кутията не позволява, ако тя не счита за подходящо...

Има, разбира се. На 3к оборота (за дизел) няма никакъв проблем да шифт еш нагоре с лопатките.

 

12 minutes ago, kurty said:

А за това, че са 5 предавки на S....да с лопатките.

Това е интересно вече. Някой ако може да обясни защо няма 6-та?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Пернишки: ако колата не е в обороти, има да си цъкаш и кутията не сменя. 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали затова съм написал конкретни обороти? 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво ги чоплите толкова тия скорости, всички от изброените имат предоволно дълга последна предавка. Между S и D разликата е само коя скорост е избрана софтуерно, а вероятно за да включиш шеста на S трябва да караш с може би 200+ за да е на правилните обороти. 6-та на 4,2 трябва да е 3к - 170, толкова е и на 2,7Т автомат на 5та. Общо взето на тоя тип коли така са ги правили и избирали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е средна 60 км/ч, съвсем нормален разход.

 

пс Понеже повечето писачи са отскоро или имат къса памет, да припомним времената когато Вертера с 4ф-ката с 3.0тди постигна среден разход 7.2 със средна скорост 70 км/ч. Специално за да спрат приказките за разхода. Но важното е да се пишат глупости и всеки да се хвали с нисък разход, главно от заблудение трактористи.

Редактирано от k.vasilev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

то средна скорост 70 може и много агресивно да се постигне, може и по магистрала айляк...

пък и на вертера колата е била BMK от първите 3.0 за А6 С6, по-новите горят по-малко 

On 8/18/2019 at 9:56 AM, P_PETKOV said:

Това от обявата изглежда добре ама идва питането има ли възможност за газ на 3.0TFSI... в града с лекота минава над 15/100 извънградско се върти около 9-10 с каране около на 10-15км над ограниченията като лесно отива и над 10 ако се настъпва... но пък има възможност с един ремап да иде на 400 коня с кажи речи същия харч на бенз. 

къде се гледа колко точно тежи? На лепенката в багажника с всички кодове за екстри, вина и kw най-долу ляво ми пише 1898

Редактирано от OvivO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен е най-горе в ляво 1871 пише, но не гарантирам на 100 % че това са кг или нещо друго. Най-сигурно е да се мине през кантар... 

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи от разразилата се тук дискусия стигам до заключение, че дизеловата алтернатива не е толкова икономична колкото мислех, върви по-малко от 4.2 и е по-скъпа за поддръжка. 

Последната седмица нямах възможност да правя огледи, но скоро пак започвам търсенето, че ми писна с пежото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

4 minutes ago, Jasmine said:

Значи от разразилата се тук дискусия стигам до заключение, че дизеловата алтернатива не е толкова икономична колкото мислех, върви по-малко от 4.2 и е по-скъпа за поддръжка. 

Последната седмица нямах възможност да правя огледи, но скоро пак започвам търсенето, че ми писна с пежото...

 

Е ... то нормално да върви по-малко. Два цилиндъра и 100 коня по-малко има ...

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-ниска скорост мисля е опасна за тракия, с пежото всички ме изпреварват, засичат, святкат... Трудно е.

Затова и се спрях на C6.

Швейцарските коли ме казаха, че били читави, вярно ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

25 minutes ago, МММ1 said:

Вземи покарай едно Peugeot 407 facelift с 2.0HDI. Предлага много за смешни пари. И без това имаш опит марката.

Ще ти отпаднат всякакви терзания с Ауди ...:megacool: Дали дизел или бензин, обороти кутии, екстри и т.н.

Други марки не ме интересуват.

И бмв с 3.0 съм гледала, но не мисля, че имам умения за задно предаване, а ако ше е 4х4, то ще е аУди.

Въпрос на време е да намеря моята А6 ца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хич не е скъпа! Само около един бон над една 200-коньова А4-ка. Може би защото ГО+данъка ѝ са почти 900 лева, което е двойно повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Данъка зависи от общината, ГО-тата не са толкова различни. А разликата между б7 с 2.0тфси и 4ф-ка с 4.2 е като земята и небето. Различни вселени са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, CVT написа:

Хич не е скъпа! Само около един бон над една 200-коньова А4-ка. Може би защото ГО+данъка ѝ са почти 900 лева, което е двойно повече.

Имам в7 с 1.8TQ BFB и 6 степенна ръчка и не бих я пуснал на цената на тази 4F-ка. Та тази, ако е верно това, което са сменяли.....си е близко до подарък.Вериги 2-3К, ГИ 2-3К....за колата останаха 4-6К.

преди 1 минута, DJANO написа:

При 3.2 го правят като свалят кутията. 4.2 не знам дали има такова място.

А на 4.2 в елса-та пише, че кутията се сваля с мотора. На тази какво точно са сменяли ? шЕ взема да му звънна на продавача, че ми стана интересно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, k.vasilev написа:

Данъка зависи от общината, ГО-тата не са толкова различни. А разликата между б7 с 2.0тфси и 4ф-ка с 4.2 е като земята и небето. Различни вселени са.

 

За ГО+данъка: и в двата случая става дума за София, от където е авторката на темата.

 

Иначе между две 14-годишни коли има повече прилики от колкото разлики. Това е както 2 баби по на 70 години имат повече прилики от колкото разлики, даже и да са били различни като земята и небето когато са били по на 20. 😆

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...