Jump to content

Система за озвучаване


Recommended Posts

Здравейте,

Може ли да ме посъветвате, с какво да си озвуча дневната?

Търси се някаква система, с която да си извучавам телевизията и гледането на филми 5.1

Помещението е 32кв, височина 2.50. 

 

Гледам това, но не разбирам и нямам идея дали е достатъчно - 

Onkyo

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да прецениш и какво място имаш в дневната и какви централни колони искаш да сложиш. Ако имаш място за големи, ще свирят определено по-добре, както и за stereo музика.

Аз преди години си поръчах от този сайт, като има доста добри оферти и в момента, както и пред нова година.

За посочената от теб сума, този рисийвър ми изглежда по-висок клас, спрямо характеристиките, но и не съм специалист,  не ги следя трендовете, но тогава падна голямо четене :)

За колоните много пъти важи правилото - колкото по-неизвестно име, толкова по high-end са колоните, защото известните са си шир-потреби.

http://homeavdirect.co.uk/onkyo-tx-sr373-5-1-channel-av-receiver-wharfedale-dx-1se-5-1-speaker-system

 

Аз тогава взех 5.1 на KEF - малки колони и съм изключително доволен, свирят много ясно и качествено. Гледам ТВ само през рисийвър и звукът няма нищо общо с изпърдяните колонки на всеки един телевизор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам малки колони. Искам някакъв приличен звук, в никакъв случай не съм вманиачен по темата.

В момента ползвам домашно кино на Самсунг за озвучаване, супер удобно. Но гледам, че вече не се предлагат по техносите такива системи... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

търси "колони за компютър 5.1"

https://www.emag.bg/tonkoloni-kompiutyr/filter/tip-sistema-f25,5-1-v303/vendor/emag/c?ref=lst_leftbar_25_303

 

https://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/5-1-sistema/

 

;)

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само истински маниак на тема музика би си купил такива грозни тупузи, като тва Онкио .... вземи си един качествен саундбар с безжични задни колони, като това:

 

https://www.technopolis.bg/bg/Soundbar-sistemi/Soundbar-sistema-JBL-BAR-5-1/p/58469

 

За гледане на ТВ, стриймване на филми и пр, никога няма да намериш разлика в качеството на звука. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има достатъчно home cinema 5.1 комплекти, които гаранция ще свирят добре. За мен основното предимство е интеграцията с телевизора + липсата на още едно дистанционно на масата <_<

 

Ако може задните колони да са безжични, както @HannoSLM ти предлага, за мен би било най-удобния вариант! Дори един по-скъп, но хубав 2.1 саундбар би свършил чудесна работа, ако действително нямаш особени претенции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2.1 обаче няма съраунд звук и изживяването не е толкова "реалистично". Преди години ми досвидя да дам пари за 5.1 канален и взех 2.1 саундбар (с безжичен суббуфер), но не мога да го препоръчам - просто 5.1 съраунд е много по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това онкио е било на мода преди 10 години. Гледай саундбар система или такава за домашно кино, щом не ти пречат кабелите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рисивър плюс колони по харесване на звученето. Аз заложих на Йамаха в 2 варианта, 5.1 в хола с джибиел + събууфър на таной и 7.1 в другата стая Йамаха + Таной и същия съб.  Ем доволен...  където и да гледам, все си ме кефи... Знам, че винаги може повече.

Идеята ми е, че не ме кефят готовите предложения... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, sweep написа:

 

Гледам това, но не разбирам и нямам идея дали е достатъчно - 

Onkyo

Тва е предостатъчно дори. БТВ заринато е с 5.1 системи за без пари, ако не държиш на нова. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко често гледате филм и го слушате с 5.1 озвучение? На мен ми се случват единични случаи в годината....... Може би и за това така с лекота се задоволявам и с 2.1 въпреки, че филмите си ги пускам през Kodi и 5.1 озвучение - и двете ги имам паралелно монтирани за радост и разкош около телевизора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип филми гледам предимно на кино. Но без това ще окабелявам, предпочитам да заложа 5.1 just in case... 

Тея пендели са спрели да правят домашни кина... Гледам само на Сони има прилични, ама техните тиливайзъри не ми харесват... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какъв ти е бюджетът, за който си психологически готов :) че си има значение. 

Като цяло и система за 300 лв ще ти озвучава, зависи и до каква сила искаш, какъв бас и какво качество на звука търсиш.

Наистина не е лоша идея и втора ръка receiver + 5.1 - някой може да е решил да се раздели със системката си, без да има забележки, има всякакви аудиофили. Така за парите за нова ще вземеш нещо доста по-висок клас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

52 minutes ago, Wizi said:

Колко често гледате филм и го слушате с 5.1 озвучение? На мен ми се случват единични случаи в годината....... Може би и за това така с лекота се задоволявам и с 2.1 въпреки, че филмите си ги пускам през Kodi и 5.1 озвучение - и двете ги имам паралелно монтирани за радост и разкош около телевизора.

Много филми от Нетфликс и Торентите са с 5.1 и се усеща голяма разлика. За гледане на ТВ, дори вградените колонки са достатъчни, но за хубав филм си трябва хубав звук.

 

Имайки предвид, че вече дори джобна 10ватова блутуут колонка дава отличен звук, за мен избора се свежда до естетика - кое най-много ти допада визуално и какви входове/изходи има. Дали има блутуут и пр. Прецени колко вата ти трябват (за твоето помещение всичко над 200-300 вата е предостатъчно) и си избери нещо. Ако гледаш домашно кино, колонките, които са на стойка са по-добри, тъй като звука ще е на нивото на главата ти и ще се усеща по-детайлно. В идеалния вариант, както @Wizi казва е да се свърже уредбата директно с ТВ за да ти отпадне едното дистанционно. Пък после си пускаш сигнал от каквото ти кеф - лаптоп. ПЦ, андроид кутия и пр.

 

За мен по-добро решение от саундбар няма - просто тва да купуваш отделно рисийвър и колонки или трябва да си аудиофил, или да имаш почти безграничен бюджет, защото за да усетиш разлика, ще трябва да се изръсиш (над 1000 лв само за рисийвъра).

 

 

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бих чул и тези на място в София:

https://www.olx.bg/ad/tannoy-arena-5-1-CID632-ID7Uimv.html#f469307ebf;promoted

След това скачаш и на един рисъйвър и си ти. 

 

и чуй и самсунга в магазина, което е много различно обаче как ще свирят там и вкъщи. И си е самсунг...достатъчно добри във всички продукти, но не повече. Преди време ми се набила една прочетана мисъл: "Там където свършват Pioneer, започват JBL", а самсунг не го вдига пред pioneer със сигурност.

Над JBL са "неизвестните" HiFi марки.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, HannoSLM написа:

Много филми от Нетфликс

 

Мда, а аз си плащам дори за UHD content и го гледам през 2.1 soundbar-а <_< Трябва спешно да преместя оптичния кабел да влезе в 5.1 уредбата, която в момента използва Raspberry-то + Kodi.... абе няма угодия и това си е.

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, OvivO написа:

 "Там където свършват Pioneer, започват JBL", а самсунг не го вдига пред pioneer със сигурност.

Над JBL са "неизвестните" HiFi марки.

Имат всякакъв клас и едните и другите и няма как да се каже подобно нещо...

Добро решение за ресивър има и клас D, като са супер компактни и цените им са добри също. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това,което ще получиш от един съвременен ресивър+ колони+ субуфер не можеш дори да го доближиш с най- добрия саундбар или домашно кино,ако ще да са с 12 канала.Затова не си хвърляй парите на вятъра за разни "пръчки",особено в сравнително голямото ти помещение.Като за начало при ремонта предвиди местата на отделните колони и си пусни нужните кабели /около колоните трябва да има предвидено достатъчно място, а не да са забити в ниши,ъгли и стени/.Прави схема за  поне 7 канала/2 предни,2 задни,2 височинни/atmos/,1 център + субуфер/.За съраунд колоните си пусни 2.5 мм2 меден кабел/има хубав български/.Не ползвай китайски, който е само помеднен.За предните и центъра си има хубави маркови кабели, но те така или иначе не се вкопават. Ако си решил, че искаш да слушаш и музика на системата имай впредвид, че малко ресивъри го правят добре.Най-добре  се справят Marantz, според мен,а и не само според мен.

Лошото на цялата работа е , че бюджета ти е малък , но нищо не пречи да си подготвиш стаята сега пък след време да я оборудваш с истинска техника, която да ти доставя поне 85 %  от усещането на кинозалата.

На 1.08.2019 г. at 22:28, HannoSLM написа:

.

 

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямах търпениЙ да се включи някой див аудиофил, който не може да приеме факта, че джобна блутуут колонка свири по-добре от ретро рисийвър системи :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мараканич,, и тука ли ще стане като в айфоните, :lol:

Тия саунд барове и безжични колконки и псевдо цифрови буфери...кога изкарат звук да ти разтреперят джигера ела ми свирни(на инструмента:lol:).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама си голям селяндур ….. по-това ли оценяваш качеството на звука, колко е силен? :flehan: Пък ако толкова искаш, има и такава, пак "джобна" :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...