Jump to content

Система за озвучаване


Recommended Posts

За такъв всезнайко като теб всичко е възможно.

Разлика между скопен уфър на  +200, 400Hz  и такъв хващаш от 20, 30, 80Hz  правиш ли, и кажи ми как тая пикня дето я хвалиш ше ги изкара тия херци със децибели способни да ти разместят вътрешностите.  Чуваш ли премодулиране и дрезгавене?  Попадал ли си на гръмнали колонки? Или чакаш Джоко Росич да му чуеш дрезгавия плътен тембър през  говорителчето на Айфона.

Случайно да си чувал за колони монитори. Дали са цифрови пикни като тия де ги препоръчваш

Ай бегай на Маракана да слушаш Макарена.:lol:

Редактирано от loshdancho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На път си за пореден път да се изложиш. Спри се, докато е време. Нямаш си на идея какви преносими блутуут колонки има, които правят смешни модните ресийвъри с тупузи и оплетени канели около тях, които те връщат в 90те. А за да биеш качеството на един саундбар, трябва да платиш над 5 пъти цената му и в 90% от времето няма да се усеща разлика, особено за гледане на филми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, хубавото си има цена, и не в 90% от случаите ще намеря разлика повярвай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слуховите възприятия на всеки са доста индивидуални,затова питащия трябва сам да  ЧУЕ системата и да е хареса ,дори в разположение и помещение,като неговото. Друг е въпроса,че трябва да е от изпитана марка,за да е дълготрайна и да носи визуално удовлетворениe.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Системата зависи от това, дали колегата държи повече на удобство, дизайн, качество на звука, сила на звука, функционалност или просто няма големи претенции...

Аз ползвам няколко различни 5.1 системи за озвучаване в търговски помещения по 50-60кв.м., като едното е дори 3.5м високо и малко повече да усиля от 1/4 става дискотека. У дома съм със саундбар най-вече заради функционалностите и дистанционото, както и блутут опцията... Любимо упражнение е също , да се съберем на биричка и да се черпим музикални поздрави през саундбара от телефоните...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не съм гледал скоро receivers, но не мисля, че съвременен модел няма да има bt audio streaming. 

Моят е Marantz, модел 2011 и има air play. 

Да не говорим, че като се върже едно raspberry с kodi и то също поддържа streaming. Kodi го управлявам с дистанционното на ТВ-то по dec.

Така че sound bar - предимството е вероятно дистанционното и цената, за сметка, разбира се, на качеството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/1/2019 at 1:07 PM, sweep said:

Гледам това, но не разбирам и нямам идея дали е достатъчно - 

Onkyo

Онкиото е идеално като звучене.

Цената също е приемлива.

 

Единственото, което на мен не ми харесва е, че менюто е гадно и нелогично.

Прочети повече тук:

Моето го купувах 2015та (май) от тези: https://besthifistore.com

Наскоро минавах да ги питам нещо и те казаха, че са спрели да работят с Онкио защото в последните 2 години резко са се вдигнали оплакванията на клиентите и са решили, че не им е изгодно постоянно да ги ремонтират в техен сервиз. Моето вече 4 години е пушка.

 

On 8/1/2019 at 4:42 PM, dafil said:

търси "колони за компютър 5.1"

Заеби тая работа...

 

On 8/1/2019 at 10:28 PM, HannoSLM said:

Това онкио е било на мода преди 10 години.

Батин, тоя модел на Онкио е на 2-3 години.

А точно в музикалните системи модата не е много меродавна. Да не говроим, че нещата не са се променили генерално през последните ХХ години.

 

On 8/2/2019 at 9:21 AM, Wizi said:

Колко често гледате филм и го слушате с 5.1 озвучение?

Постоянно.

 

 

 

И за финал - за помещение 30 квадрата, 5.1 на Онкио (или сходна система) е напълно достатъчно. 7.1 е излишно.

(лично мнение)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/1/2019 at 4:19 PM, sweep said:

Искам малки колони. Искам някакъв приличен звук, в никакъв случай не съм вманиачен по темата.

В момента ползвам домашно кино на Самсунг за озвучаване, супер удобно. Но гледам, че вече не се предлагат по техносите такива системи... 

 

@redalex,чЕти кво търси човека де :hilezh:

@redalex 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, redalex написа:

 

 

А точно в музикалните системи модата не е много меродавна. Да не говроим, че нещата не са се променили генерално през последните ХХ години.

 

 

Ама как го казА, все едно имаш акции в няколко HI-FI компании...

Няма да ти пускам линкове към няколко аудио форума , само единия в пъти по-голям от АКБ, но това ти какво мислиш отново се оказва погрешно...

Ресийвърите могат да бъдат около 5 вида аналогови ,после почват процесорните...Клас  D амп какъвто му препоръчвам, щом няма особени претенции са големи колкото 3.5" хард диск и са супер масови напоследък.

https://www.ebay.com/itm/HiFi-Stereo-5-1-Channel-Bluetooth-Power-Amplifier-Home-Class-D-Digital-Audio-Amp-/251929584915

Да не говорим, че не заемат място , ценово са много привлекателни и удобството да  спестиш от наличието на още един сандък , който само събира прах е несравнимо. Като звучене изобщо не отстъпват на  "истинските ресивъри"...

Има и такива ампове ,които са колкото кутия цигари но те не са 5.1...Та какво каза за последните ХХ години ?:hilezh:

 

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/2/2019 at 9:07 AM, sweep said:

Психологическата ми граница за озвучаване е 1.5к. 

 

Това е лимита за AV receiver + колони или само за колони?

 

Както се спомена има доволно много подобни all-in-one решения, но за съжаление са над лимита ти ..... например Klipsch Reference Theater .

 

В този клас, който търсиш има също предложения, но ..... като сравниш звуковата картина на подобна система от пищялки за около 1.5к лв и да кажем  Klipsch-а от горния линк (нищо, че това е възможно най-нискобюджетното им решение) и разликата е ....., че няма прилика.

 

След като сега ще ''теглиш'' кабели и държиш на 5.1 по-добре инвестирай в нещо, което си заслужава - SVS Prime 5.1, Jamo S-809 HCS, Monitor Audio MASS Surround Sound, Definitive Technology ProCinema 600 и т.н. Всичките (без ProCinema 600, което е по-евтино) са на около 900-1000 евро.

 

Човешкото ухо колкото и да е несъвършено прави разлика 😉

 

Моето решение за home theater:

- DLP - BenQ W1110 (не гледам ТВ и нямам телевизор);

- Klipsch Reference R-15PM (активни монитори);

- Klipsch Reference R-10SW (активен събуфер), контрол през дистанционното на мониторите.

 

Най-важното - не бързай, а се разходи и прослушай, ако имаш възможност различни решения, за да намериш ''твоето''.

 

Успех!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@sweep: веднъж си купил домашно кино самсунг, защо искаш да го сменяш сега? Ако не ти стига звукът или качеството му, сега защо не си вземеш нещо наистина дълготрайно?

Когато взимах, аз налях повечко пари и 8 години по-късно въобще не ми минава идеята да си сменям озвучаването. Просто си върши работата перфектно, изглежда много добре като дизайн и е качествена на марка от по hi-end брандовете. Истински качествената система и намалена почти до край, изкарва супер добър звук. 

Тук съм съгласен с @redalex, че нещата в основата си, а именно доставяне на качествен звук - не са се променили много, да не кажа никак!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, доволен съм си. Имам малко дете и не ми остава много време за слушане на музика или гледане не филми. Но поне като пусна тв искам да имам нормален звук, какъвто от тв говорителите не излиза.

Най-вероятно ще вдигна бюджета и ще си напазаря усилвател и колони, защото и без друго домашни кина няма, а саундбаровете ми се струваш голям ташакларъ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да влизам в излишни полемики с отговорилите ми по-горе. 

За толкова пари, Онкиото е добро решение - thats all. За повече пари - решения колкото искаш. И все ще се намери нещо по-добро.

 

В интерес на истината, ако сега трябва да купувам музика за вкъщи може би бих взел това:

https://soundreview.org/audio/bose-soundtouch-520-review/

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Моите 5 стотинки - преди година ремонтирахме и жената се запъна да "разкарам тия грозотии" че не се "връзвали" . Та свалих грозотиите в мазето(10-годишен денон и 4 колони с бас САТ, взимани поотделно) , с идеята да ходят на вилата и взехме модерен саундбар(Самсунг). След третия филм жената сама предложи да върна старата музика, а самсунга да иде на вилата. Та ако можеш "прослушай" различните варианти и виж кое ще ти допадне...

Sent from my XT1585 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...