Jump to content

Ауди А4 Б8 2013 3.0TDI Автомат


Recommended Posts

Колеги, събирам мнения за А4-ка 2013 фейс б8 3.0 245коня автоамат седан, разход на гориво /понеже в интернет пише от 8 до 11.5л градско/, обслужване и слаби места на автомобила. Или каквото се сетите още което може да ми е полезно при закупуването :) Приятен ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно разхода....има собственик на такава комбинация, от форума и споделя магистрално 180-200 км/ч с разход 8 л. / 100 км. Неговата е с чип обаче. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ахахахаххахаха

8/100 градско😀
с 180-200 под 10😁

Градско в София и по-големи градове - 14-15 си папка постоянно.
Със 140 на темпомат  с чип, спрян ЕГР и ДПФ - 7-7.5
Със средна 170-180 13+
Тия с разход от една цифра при 180+ да я оставят на темпомат  и да нулират средният и да снимат

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 8/15/2019 at 8:34 PM, Mr.13 said:

Ахахахаххахаха

8/100 градско😀
с 180-200 под 10😁

Градско в София и по-големи градове - 14-15 си папка постоянно.
Със 140 на темпомат  с чип, спрян ЕГР и ДПФ - 7-7.5
Със средна 170-180 13+
Тия с разход от една цифра при 180+ да я оставят на темпомат  и да нулират средният и да снимат

 

 

 

Постнал си недъгавият мотор, човека говори за 3.0, тука е явно, че след 100 не може да говорим за приличен разход, при малолитражен мотор, той просто се мъчи повече.

 

Иначе битди, 326коня, градско, с по 30 минути задръствания на Малинов, около 10-13 литра/100, извънградско дистроник 140 (в зависимост дали има повече наклон или не) между 6.4 и 7.6, 180 дистроник около 8.5-9.5.

Редактирано от Prophian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

180 под 10 не знам, защо заблуждавате хората. Ако се спускаш през цялото време да, иначе няма шанс никакъв! Градски разход под 10 само, ако е буташ или живееш извън големите градове. Извънградско с 140 съм съгласен, че може да се постигне между 6,5 и 7,5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, а бе джанко всеки ден се опитваш да счупиш тъпомера. Искаш да кажеш, че на битурбото слагат скоростна кутия с различни предавателни числа ли? Я погледни какво е предварелното число на последна предавка и пак пиши тъпотии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мурджи, едната е със Строник, другата с Типтроник с хидро. Ще видя по-късно предавателните числа, че съм в движение сега. Само да не се окаже, че си голям калитко.

 

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никого не заблуждавам, преди 4 дена ходих до Турция(та) и след тунела (след София) до отбивката за магистралата към Турция, карах на дистроник, забит на въпросната скорост, факт е че в тази посока почти през цялото време си в отрицателна денивилация и доста пъти колата намаляше до 100 заради тирове и тн, но разхода си беше 8.3 по табло.

 

Model

Type

Version

First Delivery

Sun 1

Ring 1

Sun 2

Ring 2

Sun 3

Ring 3

Sun 4

Ring 4

Brakes

Clutches

Ratio

Span

Gear

Step

Gear 1 2 3 4 5 6 7 8 R
 
8HP 7 48

96

48

96

69

111

23

85

2

3

7.0435 1.3216
Ratio 4.6957 3.1304 2.1039 1.6667 1.2845 1.0000 0.8392 0.6667 - 3.2968
Редактирано от Prophian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт е че на разклона за Пазарджик си вече на 200 метра надморска, а на разклона за Пловдив на 150. Това е незначителна височина за разстоянието чак до Босфора. Да не говорим пък че по-голямата част от Истанбул е над 100 метра. 

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 hours ago, Prophian said:

Постнал си недъгавият мотор, човека говори за 3.0, тука е явно, че след 100 не може да говорим за приличен разход, при малолитражен мотор, той просто се мъчи повече.

Верно, че 3.0 тедей е по-икономичен от 2.0 тедей :flehan: Молим нафтаджиите да потърсят малко сянка, защото в последните теми, цитираните разходите предизвикват искрен смях .....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо да скачаме на 4.2тедеи с чип и тесни пички та се видим у вървеж и да връща нафта.
Тва дизелистите много облъчени и много докачливи на разход.
Скоро попаднах на една тема - Имам 80 000лв за нова кола, ама колко ша харчи😀...........
Или Купуваме кола за 60 000 и после качваме разход 5.5/100 с влачене 90-100

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 0 причини да лъжа, споделям това, което пише на таблото и без това и мен ме боли, че давам 600 лева за дизел на месец, но се успокоявам, че щях да давам 800-1000 ако бях на бензин за същите 330-350 коня.

 

Ето тук например, София -> Пловдив, имам 30 минути излизане от София от манастирски, през центъра и цариградско. Дистроник - 160 през цялото време. След това 15 минути лутане в Пловдив, докато се паркирам.

20190524_101531.jpg

Редактирано от Prophian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

48 minutes ago, HannoSLM said:

Верно, че 3.0 тедей е по-икономичен от 2.0 тедей :flehan: Молим нафтаджиите да потърсят малко сянка, защото в последните теми, цитираните разходите предизвикват искрен смях .....

Добре е, за кое се лъже според теб? Разходите, които аз съм дал всичките са засичани пълно до пълно. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някои колеги наистина се престарават с измишльотините. И аз карам дизел.....двулитров. Освен това както се изказа по-горе един user се "влача" с 90! При мен не е заради икономия. Ами посочените тук разходи в литри на сто километра са непостижими за двулитров дизел при Ауди на предно. Евала, че вашите двутонни каляски с куатро и три литрови мотори само миришат нафтата! :magic:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, аз ти показвам нагледно със снимка, ти реши лъжа ли или е фотошоп, сега ще ти покажа за последните 20000 км, какво ми два при 70-80% градско в София :)

 

И двутонните каляски са около 1.7 - 1.8 в зависимост дали си седан или авант, със сигурност ми трябва много по-малко подаване на газ да стигна до пожеланата скорост от 150-те коня, ама и това ви бяга.

 

20190821_175754.jpg

Редактирано от Prophian
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

40 км/ч средна скорост това градско не знам къде е, но мойта рядко паказва над 25 км/ч смесено при 70-80% в полза на градското и около 15 км/ч на 100% градско. Не казвам, че не е реален разхода, но с оглед средната скорост може би е ок. Все пак всеки пътува по различен маршрут. 😉

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...