HuKuTy1

Upgrade MMI + Карта за навигацията

Recommended Posts

да, къде махат CP за 50 лв, тогава си е оферта, но 100лв срещу презапояване за 40лв - има разлика.

При Жоро суходолски, може да е вдигнал цените, не съм ходил скоро.

Няма логика да вдига цените но всичко е възможно.

Edited by MachineSpirit

50лв в Порше беше преди години...вече е 95 кинта поне аз толкова платих преди година.

Преди 3 години беше 84, после стана 94, сега ако не ме лъже е от 100 до 190 в различните градове

Изпратено от моят ELS-N39 с помощта на Tapatalk

Чистил съм DVD драйв с изопропилов спирт без проблеми.
Това е друго, а не чист спирт

Нали продавах нови оптики в Али за смешни пари? Въпреки, че не разбирам зора да се подкара тази навигация.
Мани, че ако се хванеш ще видиш дали лесно се слага китайската, псувах доста време

Аз не съм го правил, само четох преди време из форума, че си бяха поръчвали. Не си спомням колко беше успешна процедурата понеже не съм ползвал навигацията на колата.

2014 та година когато купих първата си 4F-ka в Порше Пловдив ми взеха точно 50 лева за да ми отключат километраж и климатроник,2019та при монтажа на ел багажник пак ходих в Порше за отключване на модул задна електроника и ми взеха 95 лева!От миналата година полвам услугите на колега в Пловдив който също взима 100 лева но може веднага да свърши работа а не с предварително записване както е в Порше.Това са цени за дребни модули...знам че за отключване на скорости цената е над 250-300лв.

Явно навсякъде си праскат каквито цени решат.

За София двете Поршета за TCU + ECU искат 120лв (това са цени от началото на 2020) ... ако добре им хванах логиката таксуват на часова ставка и те така.

П.с. Отключване на скорости реално става за няма и 10 мин, поне за 4F де.

Edited by P_PETKOV

Преди 9 часа, P_PETKOV написа:

Явно навсякъде си праскат каквито цени решат.

За София двете Поршета за TCU + ECU искат 120лв (това са цени от началото на 2020) ... ако добре им хванах логиката таксуват на часова ставка и те така.

П.с. Отключване на скорости реално става за няма и 10 мин, поне за 4F де.

Да ти кажа отключването на почти всички модули е за минути...2019та когато колата  ми беше в Порше Пловдив за отключване на модул задна електроника ,на камерата на предното стъкло видях че реално по колата работиха може би 15-20 мин , и то в това време закачиха зарядно на акумулатора...около час е била на контакт защото толкова време е снимала камерата 😁.

Edited by sunshai

Преди 4 часа, MachineSpirit написа:

И скоростите ли са с СР?

Уви да, както мотор, CAN Gateway, навигация радио и т.н., но пък тв тунера няма СР :nixweiss:

тв тунерите са по ~50лв, щеше да е криво да трябва да се дадат 200% от цената след това за махане на CP

Е то в Ауди едва ли ги интересува как се търгуват втора ръка и е странно, че там са пропуснали.

знам, че не ги интересува, цените на модулите са паднали, а CP премахване се е вдигнало :) 

Странно е, че тунерът е без защита, да.

Уви да, както мотор, CAN Gateway, навигация радио и т.н., но пък тв тунера няма СР :nixweiss:
Радио и нави на 2g няма СР

2014 та година когато купих първата си 4F-ka в Порше Пловдив ми взеха точно 50 лева за да ми отключат километраж и климатроник,2019та при монтажа на ел багажник пак ходих в Порше за отключване на модул задна електроника и ми взеха 95 лева!От миналата година полвам услугите на колега в Пловдив който също взима 100 лева но може веднага да свърши работа а не с предварително записване както е в Порше.Това са цени за дребни модули...знам че за отключване на скорости цената е над 250-300лв.
За двигатели и скорости освен ср има и секюрити (имобилайзер), т. е. обучение на ключове

Да моя грешка, нещата които написах се отнасят за 3G ;)

Имобилайзер шмайзер цената си беше 120 (и най-вероятно все още е) за TCU + ECU >>> и всичко точно с палене, ключове мучове и т.н.

8 hours ago, OvivO said:

знам, че не ги интересува, цените на модулите са паднали, а CP премахване се е вдигнало :) 

Странно е, че тунерът е без защита, да.

Да, няма логика да се вдига цената на махането на СР. Нищо реално не се е променило.

Преди 10 часа, ShadowM написа:

Радио и нави на 2g няма СР

За двигатели и скорости освен ср има и секюрити (имобилайзер), т. е. обучение на ключове

Наясно съм,нали знаеш че това ми е работата има няма 20г :)

Edited by sunshai

Преди 8 часа, MachineSpirit написа:

Да, няма логика да се вдига цената на махането на СР. Нищо реално не се е променило.

Точно защото цените на модулите са паднали,колите станаха масови е причината да се вдигне услугата  CP. Като вместо 5 човека в месец, ти дойдат 50 естествено разбираш че има търсене и вдигаш цените...не са толкова много местата дето може да направиш процедурата.

Здравейте, днес пристигна оптиката за Двд навигацията която поръчах от Китай. Прикачам снимки и моля ако не е тази, запознатите да ме предопредят.
Четох, че трябва да се разпорят едни точки от нея, прикачам снимки за да попитам кои точно - двете точки на лентовия кабел или трите точки на главата, или всички ?e780fa188eb7d246e6e8f372fcc8cd88.jpg
aca5c2080cf51a4861754a1d127647b2.jpg
0170df02a22e8ddc5223323dbc768167.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

IMG_3656.jpgIMG_3657.jpg

На лентовия

Здравейте, търся някой в София, който да ми ъпдейтне софтуера на мултимедията и навигацията? Колата е Ауди А6 4f avant 2009.