Jump to content

Не работи скоростомер и оборотомер на Ауди А4


NikiN

Recommended Posts

Здравейте, когелги, с гордост вече мога да кажа това!

Моля ви за помощ относно причината за неработеш оборотомер и скоростомер и километраж на А4. Мисля че причината е сериозна, но искам да питам тук, защото съм сигурен че може да помогнете, на един новак

ПП. Моля модераторите ако темата не е за тук да я преместят, за което се извинявам предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 56
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Абе, няма да е от бушоните

Скоро и аз се сдобих с такава животинка с подобен проблем

Значи, не искам да те плаша ама втора употреба табло няма да намериш под 200камъка, и аз търся

При мен проблема не е постоянен но симптомите са дразнещи и и чести- Значи всичко по таблото бачка без грешка, в един момент при загасяне и повторно палене, като дам на контакт и стрелката на скоростомера пада под 0 и започва много силно да трепти на място, вътре някъде се чува едно много леко бръмчене, все едно някакво ел.моторче се мъчи. Ей в този вариант не бачка по таблото само стрелката на оборотомера и скоростомера, всичко останало работи. Не се оправя ако върнеш контакта и пробваш пак, просто си има собствено мнение. Значи ходих на един сервиз, вчера, където ми чистиха дроселовата клапа, регулираха я и ми правиха диагностика с компютър, помолих пича да го погледне, сваля го, но каза че според него проблема е вътре по платката, или студена спойка, или някой транзистор,теристор или квото имат там. Прати ме при специалист електрончик и утре съм там,

Според запознати този проблем е хроничен за А4 и трудно се решава, причина за това можело да бъде и некомпетентно сваля на таблото за бъзикане на километража.... така че си прави изводи.

Все пак колеги, ако някой има виждане по въпроса нека помогне на новобранците в раздела като мен и колегата. И другото, който първи си реши проблема нека даде съвет, къде, какво са правили, колко е струвало, върши ли работа и т-н. :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за изчерпателнито мнение колега, да проблемът се решава със смяна на табло, цените са различни аз чух и за 100 лева, но едно е да чуеш, друго е да видиш. Не знам това го поема продавача ми, или няма да си получи останалата част от парите.

ЧУдя се дали и аз да не отскоча до софия да ми направят диагностика???

На теб защо са ти чистили дроселова клапа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мърдаха оборотите на празен ход.

Ся да ти кажа, днес бях на сервиз електронен за таблото. Почва да става много готино- компютърджията вика бегай на електрончик, от таблото е - електрончика вика не е от таблото другаде е проблема бегай на диагностика.

Значи пичовете го разковаха цялото, прогониха му всички връзки, спойки и там квото има, имало някви стъпкови моторчета, пробваха ги бачкат. Слагат го палим - радост голяма бачка, викам я да изгасим да видим що става - гасим и проблема си е същия.

Така готиното е че ме пращат от там у нашия сервиз на Вантотрейд- Фолксваген- Мнооо модерен, вратите сами се отварят, някакъв наследник на туарега навсякъде- Там един момък - Информация-сервиз. Много обичам компетентните по всички въпроси- Докато го запозная със симптомите, без да е виждал колата заключи компетентно, че най-вероятно колата ми е много зле-смачквана и правена отпред и просто са ми сложили някакво табло да има там. Разбираш ли,вика, те си имат за различните модификации различни табла, познава се по номера отзад- Разбирам викам, ама не разбирам що като ей тъй за парлама да запълнят дупката зад волана са го пляснали това табло от съвсем друг модел работи от време на време, нали ако не е вярното няма да бачка хич. Отговора беше ЕМИ НЕ ЗНАМ, трябва да го доведеш да го разгледаме. Ама ще стане другия месец и да има в него поне 10-15 л. бензин че да го пробват.....НИщо с нищо не се вързва, еба ти оторизираните сервизи :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес, сутринта си работеше цялото табло, кеф голям,

На обяд, понагряло я слънцето, паля и не работи, голяма мъка,

ДАЛИ НАИСТИНА НЕ СА БУШОНИ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що си реших проблема- Срещу моето старо табло и 150 камъка.

Значи имам познати на автоморга- Отидох извадиха ми две табла, които имаха, смъкнахме моето разгледахме ги и установихме че най-близко до моето е едно от 1.8Т-А4. Закачихме го и тръгна.Сега обаче пак започна да ми свети лампата на еър бега за около 2 минути при палене- най-вероятно пак сме направили някоя грешка на борд компютъра, ама ще жъна така, щото ми писна да хвърлям левове и време по майстори и сервизи.

Искам да попитам, нормално ли е за около минута при палене на дневния километраж, на мястото на цифрите да мига едно нещо подобно на 1n2- тва някаква инспекция ли е, кво ли- предния не го правеше. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, с теб все едно и също се случва

При мен също започна да свети лампичката в продължение на две минути на еърбега, след поглеждане на някой и друг майстор, чака се в сряда ново табло, а това за 1н2 го имаше някъде във форума просто напиши в търсачката и със сигурност ще излезе нещо, а иначе беше от сорта на смяна на ремък или масло, това го казва самия компютър, не че ти трябва да го направиш, трябва да се нулира самия комп, но все пак виж какво са написали колегите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно е излъган компа за еърбег-а, а онова другото е подсещане за втора инспекция.Бягайте при Мишо, за 15 мин ще оправи всичко по компа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...
  • 4 years later...

Имам едно табло от AFN ако на някой му върши работа. Свалих го, защото си сложих такова с борд иначе си работи. Търся му скромните 50 лв :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да попитам, нормално ли е за около минута при палене на дневния километраж, на мястото на цифрите да мига едно нещо подобно на 1n2- тва някаква инспекция ли е, кво ли- предния не го правеше.

.. а това за 1н2 го имаше някъде във форума просто напиши в търсачката

Не разбрах шегувате ли се, но ако все пак не : http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=92961

ПП: Леле колко стара била темата :hilezh:

Редактирано от zoro
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И аз съм със същия проблем. Тея табла май ги правят в МАНДРА , че са като кашкавал :lol:(((

Ако някой е намерил лек пишете. :hilezh:

Редактирано от Dani_gada
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същият проблем стрелките се пускаха когато им е кеф.Отидох при един пич който ми каза че за 20 мин и срещу 60лв ще го направи и никога повече няма да прави това.Какво прави,какво сменява не знам,но го направи и вече близо година не е мърдало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчистил е датчика за скоростта, който се намира под масления филтър. Даже не трябва да вдигаш колата, вадиш чистиш слагаш...... баси 60 лв... някои хора по сервизите... парите за нищо ги немат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същият проблем стрелките се пускаха когато им е кеф.Отидох при един пич който ми каза че за 20 мин и срещу 60лв ......

Колега при теб имаше ли бръмчене на някоя от стрелките??? На мен ми мърда съвсем леко оборотомера и се чува бръмчене, сякаш машинката за оборотомера се мъчи????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изчистил е датчика за скоростта, който се намира под масления филтър....

А при мен защо се оправи със смяна на таблото без да чистя никакъв датчик?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблото ти с FIS ли е ако е значи тогава можеш да дадеш над 100 лева за табло, ако не е с FIS и за 30 ,40 лева та и от форума и за по малко може да се намери втора ръка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Таблото ти с FIS ли е ако е значи тогава можеш да дадеш над 100 лева за табло, ако не е с FIS и за 30 ,40 лева....

Гледам си убедителен, така че защо не вземеш да прозвъниш моргите да ги питаш що искат над 200лева за табло без ФИС :steinigung: .

Шегувам се колега.... никъде нямаше табло от тези без фис под 100лв, а да не говорим, че някой морги дори и от форумните искаха по 200-250лв

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шегувам се колега.... никъде нямаше табло от тези без фис под 100лв

Моето го продадох за 50 лв ( без фис). Да го бях запазил, сега щях да му взема двойно :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам си убедителен, така че защо не вземеш да прозвъниш моргите да ги питаш що искат над 200лева за табло без ФИС :bia: .

Шегувам се колега.... никъде нямаше табло от тези без фис под 100лв, а да не говорим, че някой морги дори и от форумните искаха по 200-250лв

табла

тук колегата предлага с FIS за по 130 лева, значи тези които са без трябва да са под 100 лева. Иначе доста пъти съм попадал на табла за около 50 лева тук из форума. Сега зимата щях да взема табло с фис с ръчките от ляво и от дясно не само едната за обща цена от 100 лева но ми се видя нещо криминално въпреки че го закачих и видях че дисплея свети, ама айде като съм прост прост съм си. Иначе аз така или иначе ще си сменям моето с фис защото моето няма ако автора е съгласен за 150 лева ще му пратя моето. :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при мен защо се оправи със смяна на таблото без да чистя никакъв датчик?

Защото има различни проблеми, със сходни симптоми. Но неговото табло не е сменяно...нали разбираш...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...