Jump to content

тресене при празен ход


daniel.ludkov

Recommended Posts

Здравейте колеги, 

Извинявам се ако темата е сходна на други. Колата е Б7 2.0Tdi 140hp BLB мотор,пробрема е че колата тресе на празен ход, не е много но е супер неприятно. 

Дюзите са замерени и са със стойности около 0.23-0.25. Смених тампоните на двигателя, защото бяха изпуснали, но тресенето не се оправи, колата е четена и не дава грешки, но си тресе и то само на свободна в обороти не го прави, върви си добре няма забивания. Казаха ми че е от маховика, възможно ли е? 

Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, daniel.ludkov написа:

 

Колега, като натиснеш съединителя, притрисането спира ли?

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
 

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен на студено тресеше повече. След натискане на съединителя спираше. Според мен при теб не е маховика, но не претендирам, че съм специалист в областта ;)

Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко са ти ниските обороти закачи я с някаква диагностика и провери,и да се вторачиш в оборотомера пак няма да ги разбереш,трябва да са около 880-890.Ако е маховика щебтресе яко при отворена шофьорска вратата ще се тресе доста неприятно,а когато я гасиш няма да гасне рязко и мигновенно а ще е по бавно и тресящо и клатещо всякаш се разпада нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошъл в клуба  на тресящите се . А съм със същия двигател . Изчел съм и съм коментирал в мноого теми и все още няма решение.
Пробваните методи са : смяна на тампони на двигател , смяна на дюзи , смяна на маховици и съединители , смяна на тандем помпи и т.н
При мен претрисането сякаш намалява , ако е пуснат климатика. Ползвотворно действие имаше и натягане на дюзите на 180 градуса и оправяне на центровката на валове . Не спря да претриса , но е по-малко. Ако случайно откриеш проблема , да споделиш :) Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лошо е да се гаси двигател с включен компресор на климатика. 

 

Тресенето при гасене най-вече зависи от коректната работа на клапата за меко гасене. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Svetliu90 свидетел съм, как на двама мои приятели след смяна на вал и хидравлични повдигачи тресенето спря. Едното ауди на светофарите на празен ход, чак разлюряваше понякога. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е от вала предполагам, че ще се увеличи тресенето в даден момент, а има ли други симптоми понеже не съм много наясно и цялата процедура колко парички излиза. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами смяна на вала със всичко съпътстващо 

Когато колата започне да тресе и пусна климатроника мисля че тресе по малко 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...