Jump to content

ПАДАТ ОБОРОТИТЕ ПРИ ПРЕСТОИ :(


mranimal

Recommended Posts

Моля за помощ...От град Видин съм и имам проблем с колата Audi A6 2005 3.0tdi.Проблемът е следният когато е топло времето колата започва да гасне при престой ,когато спря на светофар или дори при изчакване на кръстовище оборотите падат и тя гасне.ходих при 3 майстора от града 1.ми каза че има проблем с датчика за ниските обороти и аз го смени (ако някой си търси имам:).2 рият се съмнява че може да има проблем с сондата в резорвоара ,но му трябва много време за да я погледне.3 тият ми каза че най вероятно проблемът е в двигателя и един такъв ремонт ще струва няколко хиляди лева и нямало смисъл да се прави ...Дайте съвет да отида ли в сервиз на ауди или ако някой е имал такъв проблем да сподели мнение.Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой ли е тоя датчик за ниските обороти се чудя.

Нищо от това не го вярвай.

Трябва да се види с компютър за грешки и какви са показателите, когато го прави това. Налягане на нафтата, отчетени от компа обороти, количество впръскано гориво.

Също не е лошо да се пусне принудетелно помпата в резервоара да се види дали работи.

 

С вървежа има ли проблем?

Паленето затруднено ли е?

Ако е пълен догоре резервоара прави ли го?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и в обороти върви ли добре или пак слабо? Може да е датчик за налягане в рейла, често май дава проблеми, но си иска четене за грешки и живи данни и някой, който разбира

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора .Да забравих да спомена след като угасен въртя клчяа и веднага пали и така до другото кръстовище.:( с паленето и вирвенето няма проблеми като давам газ си върви и набира нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи едва ли е от липса на нафта. Не мисли за резервоара засега.

Може дросела да затваря и да няма въздух, много варианти има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Единия пък ще изхвърля двигателя, големи майстори :flehan: Ваг-ком ти е нужен, щом гасне би трябвало да има грешка.

Редактирано от Mustaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колеги ,днес закарах колата в сервиз на ауди в Плевен .След диагностиката ми казаха ,че не са сигурни каде е проблема и ще се наложи да заплатя още 150лв за да разглобят и тестват:(.Утре ще разбера проблема и цената за отстраняването му и ще пиша за да се знае ,ако на някой му се наложи как да процедира.Лека вечер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кой е тоя сервиз на Ауди в Плевен, колега? Надявам се да не е Автотехника (официалния дилър на VW).. Ходил съм при тях  1-2 пъти, не съм доволен. Те не ремонтират, само сменят с ново. Намерих друг сервиз в Плевен, от който съм много доволен и само там ходя каквото и да има по Аудито - Върбанов сервиз.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото дърво и аз го ям.. 1.9 тди 116 коня. Но примен преди да изгасне, мени оборотите и претръсква. Сменен разпределителен вал, повдигачи.. В сряда съм във въпросния фау ве сервиз за диагностика да ги еба сичките майстори. 

На 10.07.2020 г. at 9:24, zengin написа:

Кой е тоя сервиз на Ауди в Плевен, колега? Надявам се да не е Автотехника (официалния дилър на VW).. Ходил съм при тях  1-2 пъти, не съм доволен. Те не ремонтират, само сменят с ново. Намерих друг сервиз в Плевен, от който съм много доволен и само там ходя каквото и да има по Аудито - Върбанов сервиз.

Колега, Върбанов сдрвиз къде се намира? От Плевен съм, ама не го знам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Молец Еее ,не така ни пЦувай де😀Дюзите как са на това 1,9?Наскоро имах такъв случай,на тихи все едно изчезва един цилиндър от време на време

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Митак, не го приемай лично.. Кофти изказ имам :)

Утре съм на диагностика във фирмения сервиз. Ще пиша след това к'ви са показанията. Приятен ден и моля за извинение! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Е къ мислиш, там работят само инджинери завършили поне ТУ ако не и още две три виши в Магаданския :D

Иначе ако трябва да сме сериозни заеви тия официални сервизи освен ако нямаш желание да им раздаваш пари де ;)

 

п.с. Всъщност какъв отговор чакаш от сервиза и колата ти при тях ли седи тия две седмици ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.07.2020 г. at 22:49, mranimal написа:

колеги вече 2ра седмица чакам отговор от сервиза но все още нищо .Това нормално ли ,все пак е оторизиран сервиз на ауди:(((((((((((

:) аз чаках 8 дни ама с връзки... Сега се обадиха, че е готова. Ще видим утре

На 13.07.2020 г. at 17:44, МИТАКА1654 написа:

@Молец Еее ,не така ни пЦувай де😀Дюзите как са на това 1,9?Наскоро имах такъв случай,на тихи все едно изчезва един цилиндър от време на време

Казаха кабелите на дюзите. Била готова.. Ще видим утре

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Молец Чест проблем при 1,9 и 2,0тди.Към 130-150лв бяха комплект.

Редактирано от МИТАКА1654
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

170.. Ама утре ще го взема и ще видим. Митак, аимаш ли някаква идея къде пасат 20-30 коньове, че не ги откривам. Тва при рециклирана турбина дейба

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Молец Ако е китайска среда,нормално е,другото е разтоварващ клапан,геометрия,управление на геометрия и т.н.Дебиломера тря се види кви стойости дава.

Редактирано от МИТАКА1654
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ходете в Автотехника-Плевен. Решиха ми проблема с гасненето, ама освен тридестте коня дет' беха избегАли, още 20 ги нЕма!!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги след близо месец от сервиза на ауди си взех колата вече всичко е нард оказа се клапа на високото налягане и още нещо но фактурата е в колата и ако някой има такъв проблем ще му я снимам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...