Jump to content

Recommended Posts

След вземане на решението за закупуване на буст метър и закупуването на същия с колегата rossen, дойде и сюблимния момент да ги монтираме в нашите коли. Метрите бяха поръчани от Росен и доставени от чужбината. Представляват следното нещо

277673_orig.jpg

Нужните инструменти и аксесоари за монтажа са следните

Отверки, клещи, бормашина, изолирбанд, мултицет, макетен нож, "камъни" 8 и 10 мм. и кабел с три жици дълъг около 1 метър, пристъпихме първо към поставянето на метрите в специално закупени стойки от сайта на topspeed.com

4b74da53650578af34deacaa73808da8.jpg

Следващата стъпка е свързването на ел. инсталацията и нахлузване на тръбите към самия уред

285129_orig.jpg

285130_orig.jpg

285131_orig.jpg

Свързването на кабелите към ел. инсталацията на колата е по следния начин, масата я вързахме за купето, а захранването е към клема с надпис 75х

285136_orig.jpg

Следва прокарването на маркуча към двигателния отсек, отворихме кутията на ECU-то, като под самия компютър се открива достъп до купето

285140_orig.jpg

285142_orig.jpg

следва прекарване на маркуча за вакума

285144_orig.jpg

Пробиване на тапата на жилото за газта, за да мине маркуча

285145_orig.jpg

285147_orig.jpg

Маркуча го свързахме към вакуума между смукателния колектор и регулатора за налягане на бензина с тройник, който беше в комплекта

285149_orig.jpg

285150_orig.jpg

Следващата стъпка беше да съберем разглобените коли и да монтираме стойките към колонката

285155_orig.jpg

285151_orig.jpg

285152_orig.jpg

285153_orig.jpg

285154_orig.jpg

Вече мотирани излязохме на обиколка, урудите работеха перфектно, моя достигна до 0.6 Bar-a надналягане, а росен каза че неговия достигнал и до 0.8 за кратко.

Това е, ако някой го интересува нещо нека пита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 161
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Колко пари е тая джаджа,защото съм намерил за 45лв.ако е по-тънка взимам едно?

Коя е букса 75 и за какво е ?

Ще си слагам и уред показващ състоянието на горивната смес.

връзва се към ламбда сондата,но знаете ли как?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам и аз...откъде ги взехте...ще помогнете ли срещу почерпка при монтажа????????искам искам искам и аз :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

искам и аз...откъде ги взехте...ще помогнете ли срещу почерпка при монтажа????????искам искам искам и аз :hilezh:

ще уредиме

споко

:respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво не знем бре философе?

Аз дизел не съм виждал на живо.

Стига и един извод да има след турбината, закачен е. Ако няма, знаят там приказката за супата.

Относно подсветката, толкова ли не си личи?

Първата снимка съм я правил аз, както се вижда, стреклката и деленията светят, не са отблясък от светкавица, защото такава просто не е ползвана.

А така свети нощно време.

DSCF1715.JPG

Ние димера не сме го включвали, няма смисъл, не свети прекалено силно, за да дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А няма ли едни такива кобминирани уреди дето на едно да се показват по няколко неща?

има, казват се компютри :respekt::hilezh:

Но повечето са специфицирани

най популярни са

температура масло

температура вода

налягане масло

налягане на турбото

отношение гориво/въздух

напрежение

но всички са отделно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

утре поръчвам 2 бр. Цената е 95лв с доставката. Ще ги платите като си ги получите, но си направете добре сметката, защото сами разбирате, че 95лв, не са 9,50. Нямам особено желание да отварям магазин за такива неща :(.

Така че ако ще поръчвате, моля да подходите сериозно към това.

Стават на всеки автомобил, стига да има турбо и то да не качва повече от 2 (две) атмосфери свръхналягане.

Стойката е отделна и е по избор, като ги има на Илиенци (ние от там ги купувахме). Струва 10лв. а с доставката 17лв (не ме питайте защо е толкова, куриерски служби).

За монтаж, ако закъсате ще помагам.....

Редактирано от RossN
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз един много тъп въпрос да задам: за чий уй са ви тези уреди? :( Ако си тунинговате зверски моторите, сигурно са много удобни, но тогава хората ползват boost controllers, та да могат да си играят, не само да зяпат. Де да знам, не съм в час с тунинга, така че светнете ме малко каква е ползата от тази играчка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...