Jump to content

Мнение за Audi Sportback A3 2.0TDI 2007


Recommended Posts

Здравейте, спрях се на няколко коли една от тях е тази, някакви мнения какво да се гледа при оглед, понеже е фейслифт има ли някакви дертове за което да съм нащрек или каквото и да е било?

 

Ще съм благодарен на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, само за информация, фейслифта при A3 8P се прави 2009-2012г. Да не те подведе някой търгаш. Обикновено при фейслифта са по-изчистени проблемите, но нека някой колега по-запознат с дизелите да каже мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя грешка, подвел съм се с това че е 170кс и мислех че при фейс са само тези коне, все пак ще съм благодарен да споделите мнение за конкретната кола и двигател който е запознат на какво да наблегна при оглед и т.н.

 

Поздрави

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам след закачане на диагностика ще се разбере ако има нещо нередно по тях, стига майстора да е читав и да му се занимава, че има и някои вземат пари като за двама а накрая нищо не гледа.. 😄

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси си 140 к.с с код на мотора BMM,обикновенно тези които продават коли го споменават в обявите си,иначе са по скъпички тези аудита с този код на мотора,като няма болежките на 2.0 TDI със спукани глави както при BKD мотора или проблеми със шестостенна който задвижва маслената помпа и се заобля след време,тук си се ползва като на 1.9 ТДИ.Търси си запазен и подържан автомобил,даже си мисля че срещах такава обява но човека си търсеше доста пари за колата си,нещо по спомен към 11 бинки.Лесно можеш да направиш тези 140 к.с около 180 к.с така че търсиш читава кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съвета, не държа да е Sportback между другото, търся такава кола в момента като бюджетна за зимата, ще се ориентирам към този код на мотора който спомена. Благодаря отново :)

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнение за тази, утре ще звънна за да разбера с кой код на мотора е, по снимки виждам че ауспуха е опушен, няма задна чистачка и волана е претапициран така като гледам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, tonko2.0T написа:

Това че е без ДПФ сиреч по-малко ядове на тези км, а това че е BKD код.. в диапазон до 6к не мога да намеря нещо читаво с BMM както спомена колегата по-горе, а търся А3 за първо време, надявам се че няма да остане дълго време в мен. Между другото приятел има с BKD код от 6 години и буквално е убита от каране и няма проблеми освен че сменя два пъти маховик, не знам дали е късмет или.. 

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"!!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Серийно без dpf , обаче на тва Audi ще му дадат еко категория 2 и много скоро няма да има влизане в централните части на някои градова. Няма да имат препродаване тези коли в скоро време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма какво толкова да се каже за тази обява по снимки. Типична джамбазка обява. Автомобилът е приведен в добър търговски вид ,чрез така нареченото пудрене (ако е имало дефекти , вероятно са замаскирани)... Какво може да му се коментира на един измит двигател , освен да го попиташ що го е измил , прикрива ли нещо..))) Или пък на кожения салон..., с тоя силно изразен страничен борд , как пък няма поне малко следа от протриване на шоф. седалка... или ще каже  ,че е карана само на дълги разстояния  ..,а не по 5 пъти на ден да се качва и слиза. На тези години и километри , не знам дали има смисъл да се мисли за това с което плашат за тоя двигател- пукащите глави. Каквото е имало да му става , вече му е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направих една разходка да видя за какво става въпрос, на пръв поглед изглежда стегнат, двигателя работеше добре, отначало като я запалихме пушеше на място през ауспуха и при леко подаване на газ доста изпушваше, но определено има преправяно по колата, според мен има заден десен удар (понеже бронята беше леко изпъкнала и очевидно беше боядисвана, заден десен калник е тръгнало да избива две точки ръжда, имаше доста корозия по джантите, но пък за сметка на това с чисто нови зимни гуми и фактура, но без да исках видях документ на който колата е била обявена на 1999евро преди да дойде тук, попитах човека за крайната му цена без да се пазаря и каза под 5200 не слиза, сътоветно си заминах, хареса ми като цяло, но твърде висока цена според мен за кола не регистрирана и предвид обслужването и регистрирането ще излезе поне 6500 което не смятам че си заслужават за тази кола.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма изненада във всички тези неща. Кой купува чисто нови гуми , ако планира да си продава колата?! Значи предишния собственик и е купил гумите с намерението да си я кара , излязал и е някакъв скъпо струващ за разрешаване проблем и е решил да я разкара и да прехвърли разходите за бъдещия собственик.. Било е добре също да се попита от коя страна е внос колата ..Аз залагам ,че е италианка на 450 к с 6 -ма предишни собственика(оди и търси сервизната история кой какво)... Направи си един експеримент... провери в mobile.de и в  аутоскаут (за Италия) а3 8p какви обяви има за 2 к евро и ще се убедиш ,че са най- големите гробове . Там по- има шанс да видиш колите в състоянието преди да са замаскирали всичко. Такива коли , повечето ги пишат ,че се продават само за експорт...това е когато търговецът е сигурен ,че въпросната кола е пълен боклук и най- малкото не иска купувача след това да му остави отрицателен фитбек , да му смъква рейтинга и разни такива неща , които ги има в цивилизования свят , но не и тук... Истината е ,че в рамките на този бюджет е много трудно да се намери читаво 8p 2.0 tdi , предвид на това ,че през последната година цените им вместо да намаляват(понеже тези коли стареят , все пак) , те се вдигнаха...

Редактирано от gogogo79
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@gogogo79 Така е, в интерес на истината колата си беше доста стегната смея да кажа и двигателя работеше доста добре (дали вече са наливани добавки и прочие, не знам) но на каране си беше ок в предвид на парите на които е продадена хаха

 

Мернах тази A3 Sportback, забелязах че ауспуха е на една страна, и на снимката с отворения капак има нещо което е пръскано до двигателя, някой да сподели мнение дали да пътувам 200км да я гледам (ако пропускам нещо друго което не знам по което да се ориентирам)?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата от обявата е с S3 добавка на задната броня, а при S3 ауспусите са една идея по-наляво от на А3. Може това да е причината да изглежда така. Естествено може и да е правено нещо по накрайниците или гърнето. От тези снимки не успявам да преценя дали това са оригиналните накрайници. Мен такова нещо не би ме отказало да гледам дадена кола.

За другите неща, не знам. Личи че е лустросвана колата с това мазничкото по интериора, измития двигател и т.н. Прави впечатление че пасажерската седалка и вратата що годе са ги снимали, ама шофьорските - не. Воланът също е сменян, което може да не е проблем, стига еърбега да функционира, което не знам как се проверява. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продадена, собственика каза че му запалили телефона днес

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших бюджета да е около 5-6 хиляди, но ако ми хареса нещо достатъчно бих бил дал повече, както в случая с последната която прикачих. Не е задължително да е с две врати нито да е дизел, макар и да гледам дизел предимно.

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спретната и поддържана кола за без пари трудно ще намериш, независимо от марката.

За 5-6к, по-добре се ориентирай към А3 8L.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление в България високата цена изобщо не гарантира, че ще се вземе нещо читаво. Аз мисля че за 5-6к с достатъчно обикаляне и гледане може да се намери нещо прилично. Това с уговорката, че тези пари са само за покупката, без последващите разходи. Ясно е че 15-годишна кола няма да е перфектна, но важното е да няма фрапиращи проблеми или ако има такива, да са съобразени с цената. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като си калкулираш "достатъчно обикаляне" като разходи и нещата ще придобият съвсем различен характер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:hilezh: Така е. С колега обикаляхме за Б7 този месец. За 6-7 огледа по градовете едни хиляда заминаха за гориво и хапване и кола не взехме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...