Jump to content

Масло за 4f C6 3.0 TDI 224 кс


BBRemapping

Recommended Posts

Здравейте колеги, понеже изчетох няколко теми из форума, а имам конкретно питане за масло.

Кое бихте предпочели, Motul или Флукс, и 5-30 или 5-40. Колата е на 390 хил. километра. Флукс 5-30 ми е 120лв, а 5-40 е на 100лв (8 литра говорим) от Ауто+ с отстъпката ми. 

Благодаря предварително! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1 hour ago, BBRemapping said:

Здравейте колеги, понеже изчетох няколко теми из форума, а имам конкретно питане за масло.

Кое бихте предпочели, Motul или Флукс, и 5-30 или 5-40. Колата е на 390 хил. километра. Флукс 5-30 ми е 120лв, а 5-40 е на 100лв (8 литра говорим) от Ауто+ с отстъпката ми. 

Благодаря предварително! 

Ако нямаш ДПФ слагай 5w40.

И маслото е Фукс, не Флукс. 😉

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауто + продават ли Мотул? Пробвай него според мен, и аз съм пред дилема дали 5-30 или 5-40, защото това лято в жегите на топло палене с Фукс 5-40 няколко пъти чух съвсем леко да изтраква лявата верига, а съм ги сменил преди 20 000 километра. Та съм се насочил към Мотул, ама мисля да сваля ламарината на картера и да видя как е маслената помпа и цедката, като се сменя маслото.

Редактирано от mili 75
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, с ДПФ е извинявам се, забравих да допълня. Разбира се някой е преценил че не му трябва и го няма в гърнето, но заводски е излязла с ДПФ. Ако това има някакво значение сега след като е махнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да, без dpf си сложи това 5w40

Редактирано от VBI
Не цитирай предходно мнение, ползвай бутона "@"
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, royce написа:

@BBRemapping 

Аз лично съм с Ravenol VST 5w40 и на двата котора.

И аз съм с този бъркоч вече втора смяна и определено съм по-доволен за момента от Мотула…

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@OvivO  ,@BBRemapping 

Питам защото аз съм с бмк оригинално без дпф, само с катализатор и значи мога да сложа 5w40. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

51 minutes ago, FanatikaTm said:

А защо минавате от 5w30 на 5w40 след като махнете дпф ?? Освен че е по евтино

не е задължително 5w40 да е по-евтино от 5w30 за dpf - 507.00 

 

Аз карам за първи път с Ravenol VMP 5w30 и определено мисля да повторя. Врътнал съм 8000км, на 9/10 к ще го сменя. 

 

@Vasil82: по спецификация без DPF може да си сложиш и 5w40

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, FanatikaTm написа:

А защо минавате от 5w30 на 5w40 след като махнете дпф ?? Освен че е по евтино

Това с цените е толкова грешно, че няма накъде. Едно е сигурно читаво масло (да се разбира синтетика под 15лв литъра няма).

Обаче тук е тънкият момент, че има масла над 20лв литъра които освен шарени надписи друго общо със синтетичните масла нямат.

 

5w40 e оптималното за нашият климат, носи повече на бой ( разбира се ако сравняваме масла с еднакви бази ;) ) и т.н.

От друга страна обаче няма 5w40 масла които да отговарят на 504/507 стандарта.

5w30 отговаря на 504/507 стандарта и който има DPF ако иска да го пази няма друг избор освен 0w30 де, от което няма нужда за нашият климат ;)

 

п.с. Ся ако някой му бяга синтетични масла са тия база от Group IV (PAO) или V (Естерни). Остналите ако ще и база oт Group III++++++++++ да имат все тая.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

9 hours ago, Vasil82 said:

@royce ти с bmk мотор ли си

ASB на Олроуда. Но на практика си е същия като BMK.

 

6 hours ago, Cikata said:

И аз съм с този бъркоч вече втора смяна и определено съм по-доволен за момента от Мотула…

 

На Койота-та е 5VZ-FE.

И двете ги карам с VST.

Редактирано от royce
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...