Jump to content

За дебитомера на ABK


Recommended Posts

Колеги, днес се порових във форума, тъй като имах проблем с пистите на дебитомера на АБК, а мисля че съмнителното прекъсване, което пораждаше този проблем бе подробно описан най-малко в пет теми от форума, а и описанието на ремонта му на http://www.garage.by/modules.php?name=Page...howpage&pid=260 е доста полезно, но попаднах и на алтернативен начин да се справим с потенциометъра на дебитомера.

http://www.ecuservice.ru/index.html#http:/...e.ru/manpf.html

Та въпроса ми е ИМА ЛИ НЯКОЙ, който да е проучвал принципа на тази схема и евентуално----но едва ли.... дали някой се е сдобил по неведоми пътища с нея.

Не съм питал Мишо за това, но като се уговоря да се видим, може и да го направя... :bia:

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха тия руснаците са ебати изродите надали нещо ще им се опре, измислили са да използват магнитно поле да разберат колко е отворена клапата :bia: . Интегралката не се вижда каква е, най вероятно е някой PIC, но тогава той трябва да се програмира. Иначе в схемата има още само един кварц и може би стабилизатор някъкъв на напрежение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха тия руснаците са ебати изродите надали нещо ще им се опре, измислили са да използват магнитно поле да разберат колко е отворена клапата :bia: . Интегралката не се вижда каква е, най вероятно е някой PIC, но тогава той трябва да се програмира. Иначе в схемата има още само един кварц и може би стабилизатор някъкъв на напрежение.

Ами дайте да го разгадаем и веднъж за винаги да се решат проблемите с тоя дебитомер :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иначе в схемата има още само един кварц и може би стабилизатор някъкъв на напрежение

колега,това последното което казваш че е стабилизатор на напрежение според мен е датчика който реагира на магнитното поле/нещо от рода на датчик на Хол/.Иначе за чипа съм сигурен че е PIC.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определно така трябва да се направи.

Някакъв пропорционален датчик (в случая на ХОЛ с аналогов изход) и таблица за конверсия в процесора между прочетената входна и желаната изходна величина. От една година си мисля че така трябва да се направи но има някои проблеми:

1. На мен не ми трябва.

2. Изисква експерименти по сваляне на таблиците

3. Изисква писане на подходяща програма

4. Накрая ще трябват и ПАРИ.

А парите са мръсна дума. Като гледам колко е скъпо 200лв за нов такъв датчик ще трябва да струва 30лв изделието. Ма за 30 лв Х 5бр. ще стане маняна.

Мога да го направя безплатно ако ми подарите една Б4 със скапан дебитомер. :bia:

---------

Руснаците му искат 4500 рубли (около 250лв) за справка.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:bia:

Определно така трябва да се направи.

Някакъв пропорционален датчик (в случая на ХОЛ с аналогов изход) и таблица за конверсия в процесора между прочетената входна и желаната изходна величина. От една година си мисля че така трябва да се направи но има някои проблеми:

1. На мен не ми трябва.

2. Изисква експерименти по сваляне на таблиците

3. Изисква писане на подходяща програма

4. Накрая ще трябват и ПАРИ.

А парите са мръсна дума. Като гледам колко е скъпо 200лв за нов такъв датчик ще трябва да струва 30лв изделието. Ма за 30 лв Х 5бр. ще стане маняна.

Мога да го направя безплатно ако ми подарите една Б4 със скапан дебитомер. :bia:

---------

Руснаците му искат 4500 рубли (около 250лв) за справка.

на теб са ти отговорили поне, аз още чакам отговор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, процесор е и най-вероятно PIC. Обаче много интересно какъв алгуритъм има заложен в това устройство...

Всъщност какво толкова се прецаква на този потенциометър, че да не може да се оправи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, процесор е и най-вероятно PIC. Обаче много интересно какъв алгуритъм има заложен в това устройство...

Всъщност какво толкова се прецаква на този потенциометър, че да не може да се оправи?

Просто с времето плъзгача става гладък и изстъргва самия черен слой на платката на потенциометъра .... и после започва царството на майките и тяхното оправяне с чука и вълшебната думичка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да вметна че всички еленменти по линия на оригинални или бош са сряни от призводство. Проверени преди 4-5 месеца по поръчка на АУДИОМАНИЯ, иначе потенциометъра е на цена от около 80 лв. бил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като пратих мейл на руснаците с въпрос за цената и начина на изпращане, ми отговориха, че още е на етап изпитание и за момента не се предлага в търговската мрежа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е що са дали тогава цена пипончовците? Да го изпитват по бързо, та и ние да се докопаме до модерни технологии :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Има развитие. По-скоро няма да стане е развитието.

Магнита си променя полето в зависимост от околната температура. И нещата стават много аматьорски.

Ето ОБСЪЖДАНЕТО на руснаците.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако мога да помогна с нещо - бройте ме и мен, ако стане нещо при братушките, например ще дам пари(да се комбинираме) за първата поръчка за експеримента... щот всички ни мори деба!

Аз засега имам един читав рез.дедитомер, ма не се знае кога ше свърши и той!

Редактирано от Lube
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия са луди-егати печалбарите!Толкова излиза заводски рециклиран дебитомер в "Киров"/Бош/ с една година гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия са луди-егати печалбарите!Толкова излиза заводски рециклиран дебитомер в "Киров"/Бош/ с една година гаранция.

С тази разлика че този на руснаците ако е читаво направен е на практика вечен. То няма какво да му се скапе, освен хол сензора. Докато рециклирания от Бош незнаеш колко ще кара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново се повтарям,че руснаците са луди да искат тази цена,за някакво пробно изделие,без никаква гаранция дали и колко ще работи!Направих си труда да проверя в "Сакар Ауто"/бивши "Юнитрейд"/ и се оказа,че цената на нов дебитомер Бош за АБК мотор е 470 лева с 2 години гаранция-имат ги в наличност.А сега ми кажете,кога ще си взема от братушките тяхното извънземно творение на същата цена? :respekt:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...