Jump to content

1.8T (BFB) Проблем при студен двигател.


MAPTO7007

Recommended Posts

Здравейте колеги.

Ако все още се намират хора тук сблъсквали се с подобен или същия проблем,нека ударят едно рамо.

 

Колата е 1.8Т (BFB) на 320.000 реални километра,кара се на Газ от 130.000 километра.

Зарежда се само със 100 октана бензин.

 

Проблема се състои в това че сутрин при първо палене,гасне или ако запали,след около 10 секунди започва неравномерна работа на мотора.

Щом позагрее или мине на газ,проблема изчезва.

 

Грешката е че няма запалване на 1-ви цилиндър,въртях бобини и свещи,без резултат.

Ходих до газаджията,да я видят на газ какво се случва.

И аха съмнение,че дюзите на газта са проблема,не затварят хубаво и оттам пуска газ/бензин и набърква нещата,уви и това не е проблема.

 

Трети майстори твърдят,че имам изгорял клапан от карането на газ и той е проблема.

 

Интересното е че загрее ли колата работи нормално,има запалване,няма грешки,няма нищо.

 

Вие какво ще кажете по въпроса?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах я 150км+ на бензин магистрала и градско,ходих при газаджиите да прегледат,уж всичко нормално,обаче проблема е на лице.

 

Пробвах и с Engine-Adaptation-Rset settings,никакъв ефект.

 

Интересен ми е факта как така понякога пали,заработва и след 10 секунди се губи цилиндъра,после като позагрее се нормализират нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А бензиновите инжектори, нещо гледАли ли си?

Имах такъв случай. Инжектор започваше да работи, след като се постопли малко. Но тогава беше и по-топло времето. В крайна сметка проблемът му беше в ел.част. Но като се предаде нацяло просто нямаше верига. Аз бих разменил инжектора от 1-вия цилиндър с друг. Или поне го замери преди да запалиш. После, ако запали на три цилиндъра, изгаси и пак го провери. може да го хванеш. За газта по-скоро започва да изпуска газ в интейка от мембраната на изпарителя. И я "дАви". като стане много зле, дори не гасне както трябва. Това е лесно за проверка, ако газаджията не го е проверил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за напътствията.

Днес мерих компресия ... еднаква на всички цилиндри.
Взех за проба още един комплект бобини за проба. (макар,че те или работят или не)
Остава да проверя дюзите и тогава ще дам информация отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен имаше подобно нещо. Като я запаля студена започваше да се тресе, не работи равномерно и понякога гаснеше. Смених бензиновият инжектор на цилинтъра в който ми записваще мисфайъри и се оправи.

 

П.П  беше точно като при @kurty след като свалих инжектора го мерих и беше прекъснал. Почукнах го малко на бюрото и се оправи.

Редактирано от Chitatelia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Честита Нова Година!

Проблема остава.
До тук ...

- Нови свещи
- 3 комплекта бобини
- Проверени бензинови и газови дюзи
- Проверена компресия
- Кабели и букси проверени
може и да пропускам нещо вече ..

Има в някакви форуми пище за разпоен чип на ЕКУ който командва дюзите ... но той ако е разпоен няма ли да го прави и топла студена и всякак си?
Чудя се вече как да продължа ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж си окабеляването до буксата на инжектора, ама го оголи цялото докъдето се вижда, както е така оголено, прозвъняваш всички жици една по една, като някой мърда снопа в това време.

Ако вече не е направено де. Скоро сменях всичко на едно но Поло, така ми се губеха цилиндри, сега спи.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм ги прозвънявал детайлно нито на инжекторите нито на бобините,но ше го направя Никсън,пък ше видиме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закарай я в сервиз да проверят за изгорели газове в антифриза с лакмус. Може да има микропукнатина в главата, която да се затваря като загрее заради разширението. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...