Jump to content

Бордови компютър с Ауточек система


Recommended Posts

0.1 литър, а вчера сипах за 20 лв. бензин - не че е много :hilezh: При подаване на контакт, като задържиш "ресет" се появява нещо много странно - да предположим ли че и "ресет" си работи?

Редактирано от Sklepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 283
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отивам и аз да сипя, че резервоара ми е барут :hilezh: и ще ти кажа как е при мен :bia:

Определено ресета ти работи :hilezh:

предполагам, появява се нещо такова:

http://www.s2central.net/autocheck_03.html

разгледай снимките :dance:

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи си ток и жица, а на мен ми олекна съвсем. Бях се притеснил че нещо съм смотал с ръчката :birthday:

така, като гледам ще се окаже че и при теб общия пин за бутоните е 3-ти а не 6-ти ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа и при мен беше 3-ти пин, а не 6-ти. Букса между другото може да се направи от USB разширител. Буксичката която се включва към дънната платка само че тя е с девет пина, гледа се кой не се използва от борда и се изпилва с пиличка колкото да мине самия пин покрай нея и пак става добре. Това го забелязах докато разрязах една такава заради тънкото кабелче което запоих на платката на борд-а.

Редактирано от Sklepi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едит на пост #150

това е изразходвано гориво за изминатото разстояние!!! а не налично

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги ,искам да попитам някой знае ли какъв цвят е кабела за управление за моментния разход при 5 цилиндров 2.0 мотор с код PS.Със сигурност не е жълт защото такъв нямам. :zustimm:))

Редактирано от n i k o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги ,искам да попитам някой знае ли какъв цвят е кабела за управление за моментния разход при 5 цилиндров 2.0 мотор с код PS.Със сигурност не е жълт защото такъв нямам. :zustimm:))

Ето тук има една схемка, може и да ти е от полза.

Трябва обаче да си изясниш с какъв е вида на електрониката за управление на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кабела се намира на едно и също място на Т5 буксата, трети пин, в която букса, от едната и страна влиза кабел но от другата не излиза!!!

Това е буксата и самия кабел, при теб може да е друг цвят. Надявам се да се ориентираш!!!

88cd9646b0bceba8-large.jpg

това е сайта http://www.drive2.ru/cars/audi/80/80_b3/ironman80/journal/4062246863888285446/#post

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА КЪСНИЯ ОТГОВОР.. :zustimm:,ЕТО ТАКОВА Е ПОЛОЖЕНИЕТО ПРИ МЕН С ТАЗИ БУКСА,ОСТАВА САМО ЕДИН КАБЕЛ БЯЛ КОЙТО ВЛИЗА ОТЗАТ А ОТПРЕД НЕ ИЗЛИЗА.При първия по топъл ден ще опитам да го замеря както е писал колегата PIF и ако е той ще пиша.Благодаря за отговорите.:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги. Колата ми е AUDI 100 C3 2.3 NF .Така като гледам имам мини чек.Въпросът ми е възможно ли е да бодна Бордови компютър на колицата си?...:gruebel: ПС: Горивната система е КЕ-Jetronic 3.2.

Редактирано от aleksandar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет колеги. Колата ми е AUDI 100 C3 2.3 NF .Така като гледам имам мини чек.Въпросът ми е възможно ли е да бодна Бордови компютър на колицата си?...:bia: ПС: Горивната система е КЕ-Jetronic 3.2.

Много съм се зарибил да си направя и аз борд-компютър, но никакъв ме няма в електрониката... Ако набутам парички на някой ел-аджия би трябвало да се справи предполагам, а пък аз в Добрич имам един майстор със "златни ръце" - страшно е добър и всичко прави... Иначе при мен не би трябвало да е проблем да си сложа такава екстра - имам Ауди B4, 90 кончета, ABT двигател (моноинжекцион) с газова уредба Ловато. На таблото ми не светят тия светлинки между оборотомера и километража, светят ми само горе за фаровете и мигачите и толкова... Тоест мисля си, че няма да е проблем да се присбособи чек-система с всичките й джунджурии... Някой ако може да помогне с нещо на невежи хора като мен в това отношение, ще съм му признателен! :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги от доста време ме интересува темата за монтиране на борд с ауточек система на моята б4 и искам да попитам нещо.Интересувам се какво представляват датчиците за изгорелите крушки на б4,колко са на брой,в смисъл по един за отпред и един за отзад на светлините ли са,или е един за двете,къде се намират монтирани на б4 който си имат заводски монтиран борд с ауточек,как се свързват при монтаж,ако може някакви снимки за да си добия представа какво представляват и как се монтират,ще съм ви много благодарен <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега И.Иванов,има много хубава тема на pif,но за улеснение ще обобщя,тъй като и аз минах по тоя път и ми е все още прясно.Първо е нужно борд-компютър с ауточек,но да приемем,че това вече сте го набавили.Към всичко това трябва да има комбиниран лост за чистачките с бутони за управление на борда и да се изрежат от инсталацията на колата-донор три оригинални букси:4 пинова букса на лоста за управление,10 пинова черна букса и 26 пинова бяла букса за таблото.Колегата pif е обяснил много добре какъв кабел трябва да се направи,между 4 пиновата букса и таблото ,за да се управлява компа и общо взето това е всичко за него-монтирате го и всичко тръгва.За ауточека,обаче нещата са малко по-сложни.За да заработи и той е необходимо да се набавят две релета:№857919471/контролира задни светлини/ и №443919469B/контролира предни светлини/.Необходимо е да се вземе и допълнителния зумер,който е под таблото при релетата/може да се монтира и неоригинален/ и да се набави помпичката от казанчето за чистачките,която е комбинирана с датчик за нивото на течността там.И това е всичко-връзва се по схема и вече имате информация за изгорели крушки,за ниво на течността за чистачките,за навлизане в резервата на бензина,за проблеми с маслото и ако всичко е наред ще ви светне едно успокояващо OK

Схема има тук http://diakom.com.ru/CARS2/index.html

Редактирано от SinisteR
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а колега на заводски монтиран борд с ауточек къде са разположени въпросните релета,ако може някаква снимка на твойте при положение че го имаш вече монтиран за да ги видя,благодаря предварително :gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я сега кажете откъде може да идва следния проблем че не ме отразиха в темата ми - бордкомпютъра ми показва 0,2-0,4 като среден разход и на градско, и на извънградско. Колата е С3 '89 с ауточек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Интересувам се какво представляват датчиците за изгорелите крушки на б4,колко са на брой,в смисъл по един за отпред и един за отзад на светлините ли са,или е един за двете,къде се намират монтирани на б4.....ако може някакви снимки за да си добия представа какво представляват и как се монтират........

Ето какво представляват двата модула за контролиране изправността на крушките в Ауди80:

023465846.jpg?r=0

Този малкият е за предни светлини,а големият е за задни светлини.Има вариант и на само един комбиниран модул,който се използва основно при Ауди100.Двата модула се намират заводски под волана при допълнителните релета.При мен този малкият съм го монтирал в двигателният отсек,защото там са ми и релетата за фаровете,а големият ми е в багажника,защото там ми беше най лесно да работя по заводската ел.инсталация на задните светлини.

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега и ако обясните как се връзва модула за задните светлини както е обяснено за бордовия компютър, че си падам малко ламер и не ги чаткам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

сега и ако обясните как се връзва модула за задните светлини..........

То няма кой знае какво толкова да се обяснява.Разпечатваш си тези две схеми/съответно за проверка предни и задни светлини/,сваляш си полицата под волана и връзваш модулите по схемите:

023467508-big.jpg?r=0

023467507-big.jpg?r=0

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

А дали мога да попитам понеже съм доста слаб в тези неща....та въпроса ми към колегата е дали може срещу съответното заплащане да ми постави борд комп.или ауто чека..съндъка ми е ауди б4 2000 бенз,115 к.с. 1994

С възхищения на гения на някои хора,поздрави Марто.

..а да добавя има и газ!

Редактирано от skiparload
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

здравейте колеги, имам 100 2.8 вързах му борд и не стана нищо пуснал съм кабел от еку-то до 10 пин на буксата сигнал стига до таблото, но няма никакви стойности. Нали знаете на таблата с борд на стотаците най- в ляво отзад на таблото има нещо като чип, когато въпросното "чипче" е вкарано, на борд-а няма никакви показания, когато "чипчето" е изкарано, когато дам на контакт на моментен разход ми излиза 10, минавам 30-40 метра и ми изписва 85.1 и не се сменя повече ;( от какво може да идва този проблем, след като съм вързал всичко както трябва. Моля за пощта Ви !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...