Jump to content

Бордови компютър с Ауточек система


Recommended Posts

Колега И.Иванов,има много хубава тема на pif,но за улеснение ще обобщя,тъй като и аз минах по тоя път и ми е все още прясно.Първо е нужно борд-компютър с ауточек,но да приемем,че това вече сте го набавили.Към всичко това трябва да има комбиниран лост за чистачките с бутони за управление на борда и да се изрежат от инсталацията на колата-донор три оригинални букси:4 пинова букса на лоста за управление,10 пинова черна букса и 26 пинова бяла букса за таблото.Колегата pif е обяснил много добре какъв кабел трябва да се направи,между 4 пиновата букса и таблото ,за да се управлява компа и общо взето това е всичко за него-монтирате го и всичко тръгва.За ауточека,обаче нещата са малко по-сложни.За да заработи и той е необходимо да се набавят две релета:№857919471/контролира задни светлини/ и №443919469B/контролира предни светлини/.Необходимо е да се вземе и допълнителния зумер,който е под таблото при релетата/може да се монтира и неоригинален/ и да се набави помпичката от казанчето за чистачките,която е комбинирана с датчик за нивото на течността там.И това е всичко-връзва се по схема и вече имате информация за изгорели крушки,за ниво на течността за чистачките,за навлизане в резервата на бензина,за проблеми с маслото и ако всичко е наред ще ви светне едно успокояващо OK http://audibg.com/forum/index.php?act=attach&amp...st&id=23463

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 283
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

На Б3-ка инжекцион още никой от опиталите се не се е обадил че е открил сигнала за борд компа така че не бързай, не че ще се набуташ ако вземеш борд ще го продадеш за отрицателно време на някой колега с Б4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,точно сега е момента да се види оригиналното връзване на компа при Б3 инжекция-има такава кола за продаване на части и при нея всичко е заводски http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=40856.Та докато колата е все още цяла,не е лошо да се проследи как е изпълнена схемата при нея,защото това ще помогне на страшно много хора желаещи да се сдобият с тази екстра.Май krasi85 ще е късметлията,та всички разчитаме на него да удари едно рамо!!!! :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако съм аз то няма да дойда до СФ за това, еми колега ще ми го вземе :)

и на мен ще ми е интересно да видя и помогна на вас :)

обаче не забравяйте - NM е електрическа инжекция :)

ще видим какво ще стане :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Би следвало на б3 с механична инжекция (ДЗ) да не можеш да вържеш борд.... все пак сигнала за разход на гориво се взима от ЕЦУ а там си е механика - никакви компютри

=> няма изчисление на разход на гориво

=> няма изчисление за оставащи километри с наличния бензин

=> няма среден разход

Би следвало да показва единствено външна температура и средна скорост ..... Скъп термометър а?

Ако греша поправете ме!!! Аз съм с такова и ако някой върже бордови лично ще си поръчам такъв през ебай. и ще съм горд собственик на тази кола, не че сега не съм :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моето ACE всички функции на бордовия си работят перфектно. Даже кабелите си бяха там - само трябваше да се вържат към бордовия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе и аз смятам, че на еНЖи ще стане ма Сашо го няма в България за съжаление :hilezh:

При теб е повече от сигурно, че ще стане!

Май няма Б-4ка на бензин, на която да не става.

Само борда си намери, и си ти :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

И аз се оборудвах с такъв борд и ауточек и искам да изкажа безкрайните си благодарности към двамата колеги (Пиф и Йорданик) който ми помогнаха да свържа цялата история за да проработи. Искам само да питам ако по време на движение ми намалее маслото или маслената помпа откаже (дано не се случва) отгоре на ауточека ще светне ли иконката на маслото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито,колега Sklepi!Тъй като при монтажа на борда с ауточек се премахва червената лампа за маслото,нейната функция се поема от ауточека.Можеш да се пробваш да откачиш датчиците за налягане на маслото,да запалиш колата и да видиш резултата-излиза на ауточека анимация с голяма червена масльонка и се включва зумер.Всичките анимации на ауточека можеш да разгледаш,като при дадено положение "на контакт" натиснеш и задържиш потенциометъра за регулиране силата на светене на таблото/най левия/ :flipoff:

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Къде го тоя човек Сашко ,ве....зачезна като старите пари баси!Закърших го с новия мотор с тоя борд и са не показва нищо,освен 2000км възможен пробег !

Пифче,ком бек! :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ще добавя че сега като се замисля моята кола е имала Ауточек система без бордкомп (хванала го е липсата преди да я купя, имах миничек като на Б3 и цялата работа стана заради лампата на маслото защото не светеше при контакт), отзад имах 26 пинова букса която като свалих за първи път таблото стоеше свободна, като я включих към борд-а и си провери всичко и написа заветното ОК. При мен по сложното беше борд компа, оригинален лост не съм използвал присадих си три бутона открих жълтия кабел и всичко си работи. Пожелавам успех на колегите който се заемат със задачата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kъв е пиниза с тоя жълт кабел??

Откъде иде и за какво служи??

Е това е кабела за моментния разход, и идва от ECU - то.

И не е задължително да е жълт кабела, на компетишъна на vimpel беше друг цвят :hilezh:

Редактирано от СЕКТОР
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...
Някой знае ли дали бордовия компютър от Б4 1.9ТДи двигател може да стане за Б4 АБК бензин? :flehan:

Аз до сега на Б4 1.9ТI, такъв не съм виждал в действие т.е. работещ.

Нищо, че на борда има джъмпери безин, дизел, ако някой знае от къде се хваща сигнала за моментния разход, много хора ще са доволни.

Може и да не съм прав с дизелите ич ме няма :flehan: и ще се радвам ако е така!

А колегата който ти го предлага явно не е в течение какво продава и леко те е заблудил, едва ли е нарочно, най вероятно си е мислил за ECU - то, защото на

неговата кола няма борд какъвто ти търсиш.

Тука за справка, погледни снимките на таблото ЦЪК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...