Jump to content

Помогнете да си покрия таблото отгоре за да не ми отразява


pkochev

Recommended Posts

Помогнете да си покрия таблото отгоре за да не ми отразява светлината в предното стъкло. Сега през лятото като се движа макар и черно ми отразява много гадно в предното стъкло и гледам някак като презз найлон. Като я купи не съобразих и си почистих таблото отгоре с някакъв полиращ спрей "да лъщи" и сега съжалявам. То се събира прах ама и това не помага защото той е светъл.

Дайте ми акъл за някакава боица матова или матово покритие. С ПВЦ фолио няма да стане, защото температурите са големи и ще се оака. Бих покрил таблото отгоре дори само до прозепите за обдухване на стъклото. Най голям проблем ми прави извивката над уредите.

Колата ми е Ауди 80 Б3-ка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе колега, не е ли по-лесно да си почистиш "гюзеллъка" от таблото, вместо да се хвърляш в приключение. Претапицирането на таблото е като бразилски сериал. Аха да стане...... и следва продължение. А това с боядисването не ми се вярва, че сте стане. Щото върху тази помада, дето си я нанесъл боя тудно ще хване.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оууу това ще е голямо приключение :hilezh:

Не знам с какво толкова си го намазал, колега, но по-добре се опитай наистина да го измиеш. По-добро от черния цвят за табло няма що се отнася до отраженията. Има едни 80-ки дето са били таксита в Германия и са с един жълт салон и жълто табло ... е те как отразяват не е истина. :bia:

В краен случай му хвърли една буланка, ако не стане почистването :D

ПП: това с боядисването звучи несериозно. Ако ти е напукано от слъцето все пак и държиш да го реставрираш може да го свалиш и дадеш на тапицер да го облече в кожа. Ще струва не малко, но мисля, че ще стане добре ... аз обаче не съм виждал и чувал някой да го е правил! :bia:

Редактирано от brunobanani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина това отразяване е ужасно зле. преди време от Бриколаж (люлинския) от щанда с автокозметиките си купих една тубичка с някакъв препарат за табло, с който таблото не става "лачено" и не се отразява така като става със спрей. пак има отразяване но не е като полирано. потърси там. има поне 3-4 вида такива препарати. течни са и се нанасят с парцалче,гъбичка и т.н. но не знам дали ще има ефект върху вече намазаното табло със спрей

Редактирано от bob4o
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за своевременната реакция, колеги.

Ще потърся в Бриколажа. Иначе таблото си ми е живо и здраво. Не лъщи много, но определено отразява в белезникаво и ме дразни. Сякаш не съм си мил стъклата.

Мисля си наистина поне за дълъг път дали да не си лепа ерен картон улу разни рентгенови снимки.

Майтапа настрана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Търси препарат за почистване на искуствена кожа. Съдържа освен другото и слаб разтворител, и ще премахне силикона от таблото.

П.П. Ако туриш китениче /буланка/, снимай го , и прати снимките в тунинг раздела. Да се посмеем и ние. :hilezh:

Сега ми е ясно, че ще има много "разумни" предложения от сорта, но нека се ограничим по темата моля. :D

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карай с поляризирани слънчеви очила и ефекта на отразяване намалява драстично.

Точно това щях да предложа и аз. ПОЛАРОИД махат отраженията. Ако ползваш очила де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В краен случай му хвърли една буланка, ако не стане почистването :bia:

Един китеник ще свърши работа на първо време :bia:

превод в ефир: колегата bobb2003 :hilezh::bia::hilezh::bia:

п.с. а стъклото отвътре чистиш ли ? През около два месеца е хубаво да го честиш с препарат, при мен се омазнява с тоя чист столичен смог... :bia:

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина доста отразява таблото,но ас си реших проблема много отдавна с поляризирани очила.Така съм свикнал вече,че не мога да карам без тях.На 100% махат отражението-гаранция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...