Jump to content

Ауди А3 1999г. или Алфа 147 2002г.


Jorko^

Recommended Posts

Здравейте! Ще си купувам кола до около 10-11 хил.лв. и се колебая между Ауди А3, което уж е по-здраво и държи цена по-дълго време, и Алфа 147 2002г., която доста ми допада, а и е по-нова...Моля ви за мнение и аргументи в полза на едното или другото. Предполагам какви отговори ще преобладават, но мнението ви е важно за крайното ми решение:hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше писал и на какви двигатели си се спрял.

Моя съвет - това което повече те кефи отвън и отвътре. Иначе винаги ще има "ма що не взех другото". Въпреки че аз лично съм противник на италянките, но това си е мое мнение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1.6 бензин. Не харесвам дизелите, тва като вземе да пърка като редосеялка...:flipoff: Иначе Алфата ме кефи повече и отвътре и отвън (Ауди от 2002г. е лудо, ама отива мноо пара, а това от 99 е някак по-скромно), пък и Алфата не е толкова банална - като се огледаш по улиците само Аудита и Голфове се разхождат:flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше казал дизел щях да ти кажа да бягаш далеч от италянката. Но с бензините са по-добре. Огледай я внимателно и ако ти харесва повече я грабвай. Имай предвид че са много трудни за всякакви ремонти, т.е. ако имаш и най-малки съмнения за двигателя/трансмисията сериозно се замисли.

Поздрави и успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алфата практически не се продава след това. Вечно твоя е :flipoff::flipoff:

Редактирано от KOKO 100 C4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю, Алфа 147 2002г. под 15 000лв не можеш да барнеш... ако искаш все пак да става нещо от нея! Не знам за какви 10-11 000лв говориш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятелю, Алфа 147 2002г. под 15 000лв не можеш да барнеш... ако искаш все пак да става нещо от нея! Не знам за какви 10-11 000лв говориш.

Е ако си струва може и до 13-14 да стигна, макар че съм виждал и по-евтини, въпроса е дали ще си струва. Щото то ако дадеш 11 и после 2-3 за ремонти, то същата работа:flipoff:....Така или иначе сигурно и за Ауди ще трябва да се бръкна повече, за да става за каране:flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че спора тук е излишен

евтиното излиза скъпо накрая

карай АУДИ и яж макарони а не обратното да караш макарони и да си ядеш гъза че не караш ауди

това малко майтап де

сам преценявай

ако питаш мене аз с двет е ръце съм за немска машина било то и Опел и каквото и да е пред италианските коли

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз слязох от Алфа и се качих на Ауди. Алфа-та: красив автомобил (италианците несъмнено разбират от дизайн), спортна по дух, имат и доста мощни за кубатурата си двигатели. И до тук с добрите качества. Не съм имал сериозни технически проблеми, но купища малки. А аз съм педантичен и всяко малко нещо ме дразни ако не е наред. Много пластмаса + кофти сглобки = много скърцане... и зверски разход на гориво. От начало много се кефех на алфата, но ентусиазма много бързо ми мина. Затова си взех Ауди, по-скъпо но, с повече коне, много повече качество и 50% по-нисък разход. Както се казва в една реклама: "Какво му трябва на човек" :wall:

Както и да е... всичко зависи от това кое на теб ти харесва повече. Няма нищо по-важно от това, като седнеш в колата да се чувстваш щастлив нея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
карай АУДИ и яж макарони а не обратното да караш макарони и да си ядеш гъза че не караш ауди

Евала на този израз, смях се 15 мин. :hilezh:

Купи си Ауди. Аз бях пред същия избор и си взех А4. Тая алфа е много красива но нещо не ми вдъхват доверие тея италиански коли. Карах няколко от тях и са като опел. Алфата след 3 години ще и се срине цената докато аудито си държи цена. По добра кола е Аудито макар и да струват еднакво нови.

Вложи си парите в нещо което няма да го хвърлиш половината на вятъра.

Преди да вземеш аудито го разходи по сервизите да го погледнат дали е читаво защото докато гледах за кола съм виждал какви ли не цигании и кашони. Ходих до Самоков за едно ауди което се оказа че беше въргаляно сигурно 20 пъти! Ужас! Дай някой лев на някой майстор да я погледне за да нямаш ядове. :hilezh: Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ауди, но е по-добре да е с 1.8 или 1.8Т(най-добрият за А3) Доста по-бързи, разликата в харча са минимални в сравнение с 1.6, но вървежа е далече

Редактирано от Novkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

1.6 и на двете е доста зле...пък било и 120 коня на алфа... дизела на алфите е екстра - комон рейл 115 кончета - върви перфектно... 2.0 бензина също е добре...за а3 поне 1.8 а наи-добре 1.8Т

аз лично бих взел алфата...много ми харесва, само дето и според мен е доста по-скъпа от а3 98...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Французи и Италианци ,освен спагети и минети,друго не могат да правят(думи на майстори в почти всеки сервиз,ако го питаш за такива коли),така че скачай смело на А3 1.8-голям самолет е,една приятелка има и е мноо доволна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега дай конкретни доводи ако обичаш. С какво алфата превъзхожда аудито. И между другото имал ли си италианска кола за да знаеш що за стока са?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мноо ми е чудно,как въобще може да сравнявате Ауди с неква италианска кошница?!? ;) Все едно да се сравнява кон и кокошка :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Na a3kite , bez da sa barani mnogo cenite im svurshvat tam kudeto pochvat cenite na alfata, a imenno a3 ot 7 000 do kum 15 000 za mnogo dobri i zapazeni... dokato alfite sa ot 12 000 do kum 23/24k..sam si pravi izvodite koi e po dobriq avtomobil v sluchaq

При алфите цените започват малко по-ниско ...

147-а е след 2001 и джамбазите залагат на ефекта ">=2000" та затова цените са по-високи, провери цените на А3 след 2000 или 2001 (реални година, джамбазите вадят 1год. по презумпция) и тогава ще видиш разликата. Иначе е вярно че тези от 1996-2000 са по-евтини. А пък за сравнение с цената на следващата (2003-) А3-ка с/у 147 ...

Скоро 147-а ще е по-евтина даже и от първите А3-ки, такава е съдбата на италианските коли.

ето малко сравнение на

А3 1996-2003 - http://www.parkers.co.uk/cars/reviews/Review.aspx?model=44

147 2001- http://www.parkers.co.uk/cars/reviews/Review.aspx?model=1

А3-ката е с половин звездичка по-добра оценка, не е малко за модел по-стар с 5год.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм да... 147 модела е много як, даже за мен от там тръгват алфите. Дизайн + тва човека, който познавам и кара този модел алфа казва "Абе бях предубеден, но досега не е скръцнала" Кара я повече от половин година. Абе колата си е читава, приказките, че е италианска кошница са смешни.... алфата от едно време си е кола, а новите модели са просто уникални... Brera, GT, 159 все яки коли.. Италиански, но нови и яки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно алфите след 98 г. - имат много здрави дизелови двигатели. Астра Н ползва техните дизели - 1.9 150 коня например. Не че на аудитата не са здрави. Става въпрос че не са трошляци (алфите). Виж, от към окачване залагам на а3-ката че е много по-здраво. Иди прочети малко за алфите във форума на алфистите (големи сектанти са) и ще видиш за каква поддръжка става дума. Особено 166, пък и 156. Имат отличен вид, интериора също лови окото, техниката също е много добра... но един носач (горен или долен не знам) струва 350 лева оригинален (за 156 говоря, а при 147 няма да е по-евтино) и се сменява всяка година. Има и много здрави алфи, има и такива, които упорито отказват да са напълно вред за повече от 7-8 хил. км.

Най-добре порови още из форума на алфистите и не обръщай внимание на мнението им за немските коли. Особено що се отнася до дизайна. Па глей та стани и ти сектант :flipoff:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...